Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beöntés-kérdés. Mi az, hogy...

Beöntés-kérdés. Mi az, hogy "ahogy majd a helyzet hozza"?

Figyelt kérdés

Elvileg jövő héten szülök, kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy kapok-e majd beöntést. Erre azt felelte, hogy "majd meglátjuk, ahogy a helyzet hozza".

Igazság szerint én szeretnék beöntést, valahogy a komfort-érzetemet javítaná, ugyanis - tudom, hogy szánalmas - de rettegek attól, hogy ha nem kapnék beöntést, akkor a nagy erőlködés közben... Az irtó ciki lenne :(

Lehet kérni a beöntést? Ez azért nem olyan nagy dolog, hogy orvosi utasítás kelljen hozzá nem?


2011. aug. 1. 13:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Okés, megnyugodtam, csak elég szégyenlős vagyok :) Bár belegondoltam, hogy elképzelhető, hogy abban a helyzetben nem igazán ez lesz az elsődleges prioritású dolog számomra :D
2011. aug. 2. 08:16
 12/14 anonim ***** válasza:
Szia. Én 2 éve szültem. Nálunk a kórházban nem beöntés volt hanem kúp. Fel kellett dugni, várni 15 percet és megvolt a hatása. Semmilyen kellemetlen dologgal nem kellett találkoznom a szülőágyon. szerintem kérdezd meg hogy a te kórházadban nincs e erre lehetőség. Valahogy a beöntés olyan ódivatúnak tűnik.
2011. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, erről a kúp-dologról még nem hallottam, de majd rákérdezek!
2011. aug. 2. 13:01
 14/14 anonim ***** válasza:
56%

:) Az a tapasztalatom, hogy a "majd meglátjuk, ahogy a helyzet hozza" = Beöntést kapsz, ha akarod, ha nem.

Nekem az a bajom ezzel, hogy 5 másodpercig nem tudom tartani, pedig rendesen zár a végbélnyílásom. A második szülésnél hiába nem kértem a beöntést, rádumáltak. Negyed óráig. Esküdöztem, hogy minden olyan lesz, ne csinálják. A WC mellett adták be, kb egy méterre a fajansztól, ajtó kitámasztva, hogy tudjak rohanni, mégis az egész falat beterítettem a fajansz mögött. :( Kértem vödröt rongyot, és én takarítottam össze, mert szégyelltem nagyon. Ők meg nem győztek elnézést kérni, hogy erőltették. :) Fájások közepette, szépen vécét pucoltam. De aztán nevettünk rajta. Szülésnél így is kijött egy pici, de ahogy az előző válaszoló mondta, fel sem tűnik ott az a sok cucc között, szinte lemossa a magzatvíz tényleg azt az ujjnyi darabot. Láttam más szülését is, mert apuka helyett voltam egyszer, ott egyáltalán nem jött kaki, vagy csak nem láttam. Tényleg :) mindenki sz@rik a sz@rra ott. :D

2011. aug. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!