Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nők nem tudnak ordítás,...

A nők nem tudnak ordítás, üvöltés kiabálás NÉLKÜL szülni?

Figyelt kérdés

Minden filmben amikor szül egy nő, ordít, üvölt torkaszakadtából a fájdalomtól.

Minden nő ilyen amikor szül?

Van aki hangok nélkül is megtud szülni?


2011. aug. 5. 17:44
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Én a vajúdás alatt tök csendben voltam, ám amikor eljött a kitolási szakasz, akkor egy olyat kiáltottam, h még magam is megijedtem! Hirtelen befogtam a kezemmel a szám, jelezve hogy én ezt nem direkt csináltam. Erre a férjem rámszólt, h kiabáljak csak nyugodtan, most szabad.

Elterveztem előre, h én nem szeretnék majd kiabálni, de akkor olyan hirtelen jött a dolog, h teljesen önkénytelenül kiáltottam. Utána viszont megint csöndben voltam, még a nyögésem se nagyon hallatszott, mert azt mondta szülésznő meg a doki, h hang nélkül csináljam, mert úgy jobb. Hát szerintem nem tartott az egész kitolás 10percig sem.

El se tudom képzelni, h mekkora fájdalmakat élhetnek át azok, akiknek ez órákig tart. Hisz az valami hihetetlen fájdalom, amikor a gyerek feje félig már kilóg, de nyomni meg épp nem lehet!


08-06 12:37-nek üzennék, de nem kötekedésképpen! Honnan tudod milyen egy tökönrúgás egy szüléshez képest? Ezt a két dolgot soha, senki se fogja tudni összehasonlítani. Hisz egy férfi se szült még, és szerintem eddig még egy nőt sem tudtak tökönrúgni (akit igen, az nem nő). :) Bár én is azt vallom, h tuti a szülés lehet a fájdalmasabb.

2011. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Engem is meg díííícsééérteeek! Pedig második babámnál mondtam a magamét rendesen (négyszer szültem). Alulról töltöttek vízzel, mert nem volt magzatvíz.Egybefüggő fájásaim voltak egyik jött a másikból, csúcspontból után már a következő jött. Fájdalomcsillapítót sem semmit nem kaptam, csak oxitocint, mert sietni kellett, veszélyben volt a baba. Egyszer csak közöltem az orvossal meg a szülésznőkkel, hogy akkor én végeztem, nem bírom tovább, vegyék le, húzzák ki belőlem a micsodákat és hazamegyek. Nekem most már nem kell se ez a gyerek, se a másik, tőlem vihetik. Mondták, hogy már késő... Amikor megjelent a csecsemős nővér a köténykéjében akkor megnyugodtam, tudtam, jönnek majd a tolófájások. Jöttek is. Kimerült voltam, alig bírtam kinyomni a drágámat, majdnem vákuum lett belőle. Iszonyatos volt. A végén persze megdicsértek, hogy ügyes voltam, még a buksimat is megsimogatták én meg büszke voltam magamra. :D Meg a kisfiamra is, mert bár várta őt az inkubátor meg egy orvos team, de ő fityiszt mutatott nekik meglepően jó apgart produkálva. Inkább jött szopizni és velem maradhatott. Az összes többi szülésem hangtalan volt. Pedig azok is fájtak, de nem annyira, mint a második.
2011. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim válasza:
4%
Én még csak 1 babát szültem, de szerintem rosszab ha hangot ad ki az ember mert csak hamarabb elfárad! Nekem időm és energiám sem volt a kiabálásra! De ha lett is volna akkor sem kiabáltam volna... Tiszta ciki lenne vissza menni az orvoshoz ilyen hiszti után... :P
2011. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim válasza:
29%
Elnézést a hiszti kifejezésért azoktol akik nem direkt kiabáltak!!! :D
2011. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
85%

Kettőt szültem, mindkettőnél kiabáltam a kitolásnál, de nem a fájdalomtól, hanem azért, mert én így nagyobb erőt tudtam kifejteni akármennyire is meg akarják ezt az orvosok magyarázni. :D Azt mondják, hogy ha benntartod a levegőt az jobb, mert úgy több lesz az erőd, csak lehet hogy pár ér megpattanik majd itt ott. :D Nem mindenkinél igaz ez. Akinek úgy jobb, az kiabál, akinek nem az meg csendben marad. Nekem már az is furcsa, hogy ez egyáltalán téma a társadalomban, mert erről mindenkinek vélemény van, ha szült ha nem.


Az erőkifejtéssel kapcsolatban meg, ott vannak az olimpikonok. Az egyik kiabál, a másik nem kiabál. Melyik a hülye? Szerintem egyik sem az, de velük kapcsolatban soha nem merül fel a téma, hogy kiabálhatnak vagy nem kiabálhatnak. Egy éppen szülő nőnek meg meg akarják magyarázni, hogy miért ne kiabáljon, mert úgy erősebb lesz ( lásd súlylökők, rendszerint ordítanak ), mert nem illik ( ???), mert a baba emiatt fog majd felnőtt fejjel a pszihológushoz járni ( ????) Szerintem meg minden nő ösztönösen érzi, hogy neki hogy jobb. :)

2011. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
21%
Én sem ordítottam, kiabáltam, egy hang sem jött ki a torkomon, annyira koncentráltam és visszatartottam a levegőt a nyomások alatt.
2011. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
13%
Én egy hang nélkül szültem,nem is nyöszörögtem,pedig rettenetesen fájt!53órát vajúdtam!
2011. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

A filmes szülésnek nem sok köze van a valósághoz.

Gondolj bele,a legjobb eszköz a fájdalom és az erőlködés kifejezésésre a filmvásznon az , ha valaki üvölt.

Hatásvadászat.


Aztán persze a valóságben is van aki üvölt van aki nem. Legjobb tudomásom szerint nem is jó ha üvöltesz mert nem tudsz kellően hatékonyan koncentrálni az erődel.

Én csak nyögtem, mondta is a szülésznő, hogy ne hangosan és akkor könnyebben fog menni.

2011. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anyács ***** válasza:
Én úgy ordítottam, hogy az apám a folyosó végén, a zárt csapóajtó mögött hallotta...A férjem úgy jellemzett,hogy olyan volna, mint akit megszállt az ördög. Az arcom is csak úgy torzult a másfél órás kitolási szakasz alatt...
2012. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
Én meg képzeljék úgy eladtam a kórházat,hogy az elejétől a végéig üvöltöttem azaz 3óra 10percen át ítéljenek el ha gondolják,teszek rá!
2016. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!