Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az egyik előző kérdésről...

Az egyik előző kérdésről jutott eszembe, ezért írtam külön kérdésbe: akinek éjszaka indult be a szülés vagy akkor szült, nem volt nagyon kimerült?

Figyelt kérdés
Éjjel, mikor felkelek pisilni, annyira fáradt vagyok, hogy félálomban rendszeresen nekimegyek az ajtófélfának. Szerintem bele fogok aludni a szülésbe, vagy elalszom a fájásokat, ha éjszaka indul be. Hogyan lehet éjszaka, olyan fáradtan szülni? Ittatok esetleg kávét, kólát közben? Vagy annyi adrenalin szabadul fel, hogy egyből kipattan az ember csipája?
2009. dec. 17. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

:) ez aranyos. Első baba lesz, ugye??? Nyugi, sem az erősebb fájásoknál, sem a szülésnél nem fogsz aludni:)))

nekem este 8kor kezdődtek a fájásaim, éjfélre született meg a lányom. Semmi fáradtságot nem éreztem, nem volt rá lehetőségem:)

2009. dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos :)

Hidd el, nem fogsz elaludni. Én szerettem volna, mert nagyon elhúzódott a dolog, de mire ledőltem, jött az újabb fájás, akkor pedig fel kellett tápászkodni, mert állva kicsivel könnyebb volt kibírni.

Két éjszakát nem aludtam, de a 2. éjjel simán megszültem a lányomat. A végére nagyon elfáradtam, kb. pont addig tartott az erőm, ameddig kellett :)

Ha nem bírja már a szülő nő, akár császár is lehet belőle, ahogy olvasgatom a sztorikat.

Ja, nem ittam semmit, nem kellett pörgetőszer, az iszonyatosan erős fájdalom elég volt... :)

2009. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A fájást biztosan nem alszod át. És jó darabig biztosan fáradt leszel. Fogadj el minden felajánlott segítséget! Főzés, takarítás, bármi! Aztán, ha a baba alszik, dőlj le Te is. Ha szalad a lakás átmenetileg, az megvár.vagy ha szerencsés vagy, megcsinálják helyetted
2009. dec. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ez tetszett :-DD

hajnal 5kor indultak meg a fájásaim, arra ébredtem. Egész nap elvoltam itthon, csak az 5 perces fájásoknál mentünk be a kórházba este fél 9re, babó hajnal 1re lett meg. Tény: a végére elfáradtam, de aludni nem aludtam el. Nyugi, Te sem fogsz :-)

Az adrenalin annyira felpörget, hogy a szülés után nem bírsz majd elaludni még jó néhány órán keresztül.

Inni csak ásványvizet ill. szőlőcukros vizet ittam, hogy legyen energiám a kitoláshoz. Nekünk bejött a módszer.

Sok szerencsét a szüléshez!

2009. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg első baba lesz, és az anyja egy álomszuszék :)

10 órákat szó nélkül átalszok, ezért nem tudom, hogyan lehet kibírni az éjszakázást.

2009. dec. 17. 10:13
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez tényleg aranyos kérdés. No, én éjjel azt se tudom hol járok, olyan mélyen szoktam aludni, mégis mikor szültem, eszembe se jutott, hogy álmos vagyok.

Éjjel 3-kor ment el a nyákdugó, arra ébredtem, hogy tiszta barna nyák az egész combom. Álmomban a lábaim közé tettem egy törölközőt, arra sem voltam képes, hogy lemossam magam. Azért a férjemnek szóltam, hogy jöjjön aludni, mert ő még ébren volt akkor (pc-n játszott). 5-kor kezdődtek a fájások, de akkor már nem bírtam aludni, zuhanyoztam, összepakoltam a maradék cuccokat. Nekem egyből 5percesek voltak a fájásaim. 6-kor hívtam fel a szülésznőt, hogy mi legyen, mondta lassan indulhatunk. Még akkor kávéztunk egyet a férjemmel, ő megreggelizett, aztán fél 8-ra értünk a kórházba, fél 1-re született meg a babám. A vajúdás alatt a fájások között volt, hogy elszuszókáltam. De utána nem aludtam, és még egész éjjel sem aludtam, mert néztem a babámat, és izgultam, hogy mi lesz most, hogy anya lettem. Csak a szülés másnapján tudtam aludni, viszont akkor olyan mélyen, hogy a szobatársaim ébresztettek fel, hogy sír a babám.

Szóval ne izgulj, nem leszel álmos, meg fogsz tudni szülni :)

Könnyű szülést kívánok neked!

2009. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is álomszuszék voltam eddig!

Én éjjel 1:29 kor ébredtem görcsökre (5 percenként)úgy kipattant a szemem hogy reggelre lett meg a kislányom,de még utána este sem aludtam egy percet sem éjjel!És ez nem vicc!Mindig alig vártam h hozzák szopni,meg h második nap ott maradjon már velem!

Nem fogsz elaludni,már annyira fogod várni a pillanatot,h mikor elkezdődik,majd kiugrassz a bőrödből,h nemsokára láthatod,mindegy hány óra lesz!

könnyű szülést 2 hetes Fannika anyucija

2009. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Nekem éjfélkor indult a vajúdásom, tehát pont kimaradt az alvás. Bizony kimerült voltam, az orvos szőlőcukor fogyasztást javasolt a vajúdás alatt, attól tényleg erőre kaptam.

2009. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én pénteken reggel 6-kor keltem,este 3/4 11-kor elfolyt a magzatvizem.Kb.1 órát aludtam.Reggel 6 óra 5 perckor megszületett a kislányom és akkor már eléggé fáradt voltam.De szülés közben nem tudtam volna elaludni,annyira azért nem könnyű dolog.
2009. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha álomszuszék vagy, inkább amiatt aggódj, szülés után otthon hogy fogod bírna a babával! :)

Szülés alatt, ne félj, nem lesz ilyen problémád.

Amúgy szerintem jobb is éjszaka szülni, olyankor nincs olyan nagy nyüzsgés a kórházban, a nyugalom megnyugtat téged is.

2009. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!