Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után meddig véreztetek...

Szülés után meddig véreztetek és meddig fájt a gátmetszés helye?

Figyelt kérdés
Azt hozzáteszem hogy belülről is repedtem úgyhogy ott is varrtak és ráadásúl aranyerem is lett!!Meddig fog ez még fájni?
2011. aug. 14. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A vérzésem a 4. hétre teljesen elmúlt.

A gátmetszés helye nekem nem igazán fájt, csak nagyon érzékeny volt. Pláne időjárás változáskor!

Belül is varrtak elég sok helyen, azok egyáltalán nem fájtak szülés után.

Aztán olyan 3 hónappal a szülés után a gátmetszés helye belül elkezdett borzasztóan fájni. El is mentem a dokimhoz, mert azt hittem, begyulladt. Megnézte, nem volt semmi. De mondta, hogy igazán akkor indul be a hegesedés, és az fájhat ennyire.

2011. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

4-5 hétig véreztem, a gátsebem nem fájt szülés után rögtön, csak kb az 5. napon, amikor is begyulladt, de akkor is csak 4 napon át fájt nagyon, mert kaptam mellgyulladásra antibiotikumot, és az egy nap alatt begyógyította :-) Engem is varrtak belül, az a harmadik héten viszketéssel gyógyult, de addig nem is éreztem.

Aranyerem is volt már a 3. trimeszter óta, nem vérzett, csak dudor, azt pedig Hemoriddal kenegettem. Az kb 7 hét után múlt el. Összességében 6 hét volt a teljes felépülés (lelkileg is).

2011. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 judavi ***** válasza:
Engem is varrtak belülről is. A gátseb kb két hétig fájt, de az aranyér miatt gondolom tovább érzékeny. Vérezni kb 4 hétig véreztem, de folyamatosan csökkent. A 4. héten már csak tisztasági betétet használtam. Aranyérre használj valami kenőcsöt, a gátsebet meg jegeld...
2011. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vérezni kb 5 hétig véreztem,a 6.héten még barnáztam.

45 percig varrtak, belül is szétrepedtem, de igazán nem fájt a gátseb...az első hetekben érzékeny volt, nem tudtam sokáig állni, mert akkor mintha húzódott volna.

10 hónapja szültem

2011. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Par napig fajt nagyon, aztam par hetig csak fajdogalt, erzekeny volt. Verezni kb. 8 hetig vereztem.
2011. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 2 hétig volt vérzés,kb 1 hétig rózsaszínes folyás,majd semmi. A gátam 2 hét után is roppant érzékeny volt! "felszívódós" varrat volt.


A másodiknál 3 hét vérzés után pecsételés volt egészen a 6. hét utánig.

4. nap kiszedték a varratot,az első hét végén már simán leültem akárhova.

2011. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem belül teljesen végigszántott a lányom. nagyon rossz volt amikor vartak össze :S Viszont már az első hét végén tudtam rendesen ülni, rá 1 hétre meg már semmit sem éreztem, a varratok is eltűntek. Ekkor már csak sima betétet kellett használnom, de ritkán cseréltem. Hétfőn lesz 5 hetes a babám, a tisztasági betét még kell, de nem vészes. A szülést már el is felejtettem :)
2011. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szülés után jó három hétig véreztem. Igazán kellemetlen az első 2 hét volt, akkor fájt a gátsebem is.

Sajnos kiváló meteorológus lett a varratomból, mindig tudom, mikor jön a front... :)

2011. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem,így csak a kérdésed első felére tudok válaszolni! Én 7hétig véreztem!
2011. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5 hétig véreztem, de nagyon picit. Annyira, hogy nem is zavart. Két belső öltésem volt, ami viszont nagyon fájt még a 6 hetes kontrollon is. Doki kikapta egy pillanat alatt, mert nem szívódott fel rendesen. Nagyon letolt, hogy miért nem mentem be hozzá előbb, így fölöslegesen szenvedtem. Az aranyerem is katasztrófális volt 6 hétig. Azon a Sperti krém segített 1 nap alatt, pedig előtte már 3 másikat használtam.
2011. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!