Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben hozzam haza a kórházból?...

Miben hozzam haza a kórházból? Teljes a tanácstalanság!

Figyelt kérdés
Még 2 hét van hátra és fogalmam sincs mit készítsek ki a férjemnek amiben majd haza tudjuk hozni a lányunkat.Gondolom a picik még fázósabbak de azért azt sem akarom h megsüljön.Persze ez az időjárástól is függ.De hogy készüljek?Milyen változatokat készítsek ki?Rugi?Ez alá adjak bodyt?-rövid ujjút v hosszú ujjút,esetleg ujjatlant.Vagy hoszzú ujjú body meg egy pamut naci zoknival?Sapi kell a fejére akkor is ha 30 fok van?Ha Ti mostanában szülnétek miben hoznátok haza?
2011. aug. 20. 15:57
 1/9 Tom Benko ***** válasza:
Body, zokni (de nem muszáj), rugdalózó, meg egy vékony sapka vagy kalap.
2011. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem azért, de idén nyáron volt 40 fok meg 10 fok is. Egyik forró nyár, a másik enyhe tél.

Ki tudja megmondani épp tél vagy nyár lesz aznap, amikor hazahozzátok?


És a fázósság, szintén egyéni, nekem a nagyobb soha nem viselt el magán egy szál bodyn kívül semmit, még egy pelenkát sem teríthettem rá takaró gyanánt. Mai napig kitakarózva alszik télen-nyáron és meleg keze-lába.

A kicsi annyira fázós volt, hogy rá még zoknit és hálózsákot is adni kellett a rugdalozó alá-fölé.. És még így is fázott. pedig július közepén született mindkettő és kánikula volt.


Hosszú ujjú body-napozó/rugdalozó, zokni-kardigán. kistakaró, sapi- ha hidegebb van azért, ha nagyon süt a nap akkor azért. De a kocsiban levenném róla.

2011. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ujjatlan body, erre hosszú ujjú, vékony anyagból készült, nem kivágott nyakú rugdalózó, aminek talpa is van, és egy kis nyári főkötő, ami a fülecskéjét is védi, és a homlokát is takarja, ha esetleg szél lenne. Könnyű nyári takaró, vagy ha hidegebb van, egy melegebb takaró. És nyálkendő. És természetesen pelus. Esetleg cumi. Ma már nem divat a pólya, de én régen annak idején pólyában hoztam haza a gyerekemet, úgy könnyebb volt tartani. Ma viszont már hátul gyerekülés van, ahová ilyen picit is biztonságosan be lehet ültetni a hordozójában.
2011. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!A második válaszolónak azért hozzátenném h direkt odaírtam h időjárás függő..mivel én sem vagyok meteorológus nem tudom előre kiszámolni milyen idő lesz,ezért írtam h változatokra lennék kiváncsi.
2011. aug. 20. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is körülbelül 2 hét múlva fogjuk hazahozni a kislányunkat :-) Szeptember elejére vagyok kiírva. Én amit eddig odakészítettem: 1 hosszú újjú body ( ez az alap az összes többi alatt) 1 vastagabb újjatlan rugi, 1 vékonyabb újjatlan rugi, 1 fehér pamut lábfejes kisnadrág (ezek nem csak vastagságban méretben is különbözőek picit. majd akkor kiderül melyiket adom rá) + 1 zokni, 1 pamut sapi, 1 kapucnis kocsikabát. Igazából még szerettem volna venni egy kisméretű pamut harisnyát is, ha esetleg nagyon hideg lesz, ugye mostmár bármikor bejöhet egy hideg front és akkor akár 14-15 fok is lehet, de lebeszéltem magam róla. Mellé még textilpelus + egy takaró is jól jöhet :-) Most már csak a méreten csúszhatok el, de az kevésbé problémás, mintha fázna a pici. Sok boldogságot a babához!
2011. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

19.32 vagyok


Természetesen nem egyszerre akarom ráadni ezt a sok ruhát, csak biztonság kedvéért készítettem oda ennyit és majd ott és akkor kiderül, hogy ezekből mit és mennyit adok rá illetve a csecsemős nővérek majd biztos tanácsolnak valamit :-) Ja egy előkét vagy nyálkendőt is lehet beteszek még + bepakolom az egész csomagot a hordozóba, mert autóval fogjuk hazahozni. Melyik kórházban fogsz szülni?

2011. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiam nyári kánikulában született. Annyira, hogy kivittük a kocsiba aztán otthon be a házba, arra az időre egy rövid ujjú bodyt, egy vékony sapit adtam rá és egy textilpelussal takartam le.
2011. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen odaírtad, de én nem emlékszem még ennyire kiszámíthatatlan időszakra.

Amikor én szültem a fiaim, 5-3 éve,nyáron, nem is volt meleg ruhájuk 56-os méretben,csak body-ik meg 1 db rugdalozó, az is ujjatlan és napozók, aztán meleg ruhákból csak 74-es, mert akkor jött a tél.Idén nyáron ez nem lett volna jó.

Úgyhogy nem rosszindulatból írtam, de idén két hét múlva az sem lenne meglepő, ha szakadni fog a hó, de az sem, hogy nyár lesz még.

2011. aug. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az öltöztetés azért nehéz probléma, mert ha beteszed egy hordozóba, az is melegíti a kis hátát, és ha egyébként is meleg van, hamar megizzad, és átnedvesedett ruhában pedig könnyebben meghűl. Ezért szerintem érdemes nem túl melegen öltöztetni, viszont kis takaróval betakargatni, ami tartja a meleget. Ha nagyon hideg lenne, valóban egy kis kocsikabát hasznos lehet. Minél könnyebben kezelhető ruhácskát kell vinni, ami könnyen ráadható, praktikus. É sok sikert kívánok a picihez!
2011. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!