Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenki félt a szüléstől,...

Mindenki félt a szüléstől, aki már túl van rajta? Rosszabb volt, mint amire számítottatok?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy milyen lesz, de ahogy olvasom, hogy a legtöbben, hogy megszenvedtek vele, nem tudom, hogy én hogyan fogom bírni. Egyáltalán milyen jellegű fájdalomra számítsak. Azt hallottam, hogy hasonlóak a görcsök, mint a vesekő esetében. Hát ahhoz már volt szerencsém, de az a megérzésem, hogy a szülés ennél biztosan jobban fájhat.


Üdv 37 heteske


2009. ápr. 16. 12:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
2 honapja szultem termeszetes uton, mindenfele gyogyszeres beavatkozas nelkul. Nem szamitottam semmire, igy nem mondhatom, hogy jobban vagy kevesbe fajt-e, mint gondoltam. A magzatviz elfolyasatol szamitva 7 ora mulva mar a kezemben tartottam a kisfiam. Nagyon fajt, foleg a legvege, de barmikor vegigcsinalnam ujbol. A malnalevel tea szerintem nekem sem nagyon segitett, bar mar 3 ujjnyi tagulassal erkeztem a korhazba, es reggel ota vajudtam (ami kibirhato volt). Ha a parod bemegy veled, akkor kerd, hogy a mehosszehuzodasoknal masszirozza a derekad, illetve tegyetek meleg vizes rongyot a pocakodra, az is enyhiti a fajdalmat. Es ne aggodj, nok millioi csinaljak vegig a szulest. Es amint kint van a baba, az osszes fajdalom megszunik.
2009. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én is féltem,főleg miután elkezdődtek rendszereződni a fájásaim.Szerintem tudat alatt emiatt se tágultam rendesen.

Nekem is volt már vesegörcsöm,de szerintem abszolút nem hasonlít a 2.Nekem nem is maga a szülés része volt a rossz,mert az pikk pakk megvan,amikor már mondják,hogy nyomhatsz,onnantól már csak negyed óra és megvan.Hanem a burokrepesztés utáni tolófájások voltak nagyon rosszak,hiszen akkor már nyomási ingerem volt és nem nyomhattam-ráadásul akkor felém se nézett senki,így telet egy egy bő 2,5-3 óra.Gondolom emiatt is kellett a vacuum a végére...de mindegy.Összességében én ROSSZABBRA számítottam,és igen fájt,és kellemetlen volt,de nem tántorított el attól,hogy még 1x szüljek.

2009. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szerencsém volt.A vajúdásnál bent volt a férjem és egy tündéri fogadott szülésznő akik elterelték a figyelmem.Így a fájások szünetében nem arra gondoltam,h. ú de rossz lesz a következő.

Labdán vajúdtam ami ,szerintem, megint csak enyhített valamit a kínokon.Nem mondom, h. nem fájt de inkább csak az utolsó 20-30 perc volt igazán-igazán nehéz.

Összeségében rosszabbra számítottam.Bár bennem eleve nem volt nagy félelem.Ez is biztos segített.


Előtte ittam a málnalevél teát és szedtem homeos bogyókat is.5 és fél óra alatt szültem.

2009. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az elsőnél azért nem féltem,mert nem tudtam mitől is féljek...4 óra alatt meglett.EDA-val szültem,így pláne nem voltak rossz emlékeim.A gátmetszésem pici volt(2 varratnyi)belső sérülés semmi.A 2.babát is fájdalomcsillapítással akartam szülni,de meglepően jól bírtam a fájásokat(amik nem is voltak elviselhetetlenek)Igaz,az utolsó 2 óra durva volt nagyon-a 3-ból-de simán kibírtam.És a szülésznőnek IS köszönhetően gátmetszés se kellett.Én a terhesség alatt se homeopátiás bogyót nem szedtem,se málnalevél teát nem ittam.Azt mondják,bizonyos %-ig genetika is.
2009. ápr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én rettenetesen féltem a szüléstől. Szedtem is a homeos bogyókat, és ittam a málnalevél teát is rendületlenül hátha segít.

42 hetesen császároztak meg vajúdás nélkül, a pici rossz szívhangja miatt.

2009. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szia, én rettenetesen féltem, depressziós voltam végig a terhesség alatt. Aztán eljött a nagy nap, elfolyt a vizem, és nagyon boldog voltam. Csodálatos dolog szülni, én hamar túl voltam rajta. 38. héttől ittam a málnalevélteát. Lehet az segített.
2009. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy szinte mindenkinek vannak félelmei a szüléssel kapcsolatban, az abból is látszik, hogy milyen sokan válaszoltak neked. Most tudod, hogy nem vagy egyedül, én pedig javaslom, hogy lépj tovább és keress válaszokat és megnyugtatást a félelmeidre, így magabiztosan fogsz szülni és pozítív szülésélménnyel fogsz gazdagodni akármekkora fájdalommal is szembesülnél. A www.maternet.ro online szülésfelkészítő oldalán minden kérdésedre választ kapsz, és ha nem, akkor kérdezhetsz kismamáktól és a szülésfelkészítőtől. (még van egy kis időd élőben is részt venni egy tanfolyamon)

Csodálatos szülésélményt kívánok neked!

2009. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nagyon féltem a szűléstöl .ÉS meg kell mondjam kellemesen csalódtam. Első szűlésem volt simán kibirtam sokall rosszabra számitottam. Szerencsésnek érzem magam hogy nekem egy kellemes élmény maradt . A szűlésznő és a doki is nagyon kedves volt már ez maga is segitett nekem legalábbis lélekben . A fizikai fájdalmat meg birtam úgy éreztem nem is fáj annyira, nekem nem is fájt annyira.Kivánok másnak is kőnnyű szülést mert van ilyen itt van egy élő példa rá.
2009. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az én történetem biztos nem egyedi,de nem szeretném még egyszer átélni.

35.héten éjjel folyt el a magzatvizem,és mire megijedtem volna,addigra beértünk a kórházba.

Azt mondták próbáljak meg aludni!

Azt gondoltuk a férjemmel,hogy ha a személyzet ilyen nyugodt,akkor mi mit idegeskedjünk??

Aztán telt az idő,és délelőtt lett,és jött a szülésznő,hogy most már ad oxitocint,mert ez "nem állapot".

Kb 9körül adták be,és 15:15kor megszületett Martin.

Könyörögtem a császárért,állítólag elkaptam a szülésznő grabancát,hogy adjon fájdalom csillapítót,de azt kérdezte:"minek,már látom a fejét!"

Első szülésnek mindenki azt mondta,hogy örüljek,hogy megúsztam 12 órával.Gátvarratom 3 volt,és ülni is tudtam,úgyhogy utólag nem panaszkodom.

Martin koraszülött-osztályra került,de minden rendben,már 3 éves!

Összességében nagyon fájt,de mégis rosszabbra számítottam!!!

2009. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
En féltem, amúgy általában félek a fájdalomtol is, meg az ismeretlentol is. a 39. héten meg kellett indítani a szulést toxémia miatt. Eletem egyik legmozgalmasabb, mégis leghosszabb délutánja volt. MIkor már a 4 orvos vizsgált, meg tudtam volna rúgni:)Végul megindították, jottek a fájások is. Nagyon éreztem, a gép alig mutatta és nem nyitodtam, meg kellett császározni. Utána 2 napig nagyon fájt de azt hiszem, jo volt így. Szoval probáltam a vajúdást, probáltam a császárt, az ido megszépíti:)Akkor és ott olyan gyorsan torténtek a dolgok, hogy nem tudtam gondolkodni és teljesen más volt, mint ahogy elképzeltem...Most pedig ugy érzem, félnék egy kovetkezotol, mert nincs 2 egyforma szulés - bárhogy alakulhat (pedig szeretnénk babát).
2009. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!