Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek a szülés a legerős...

Szerintetek a szülés a legerősebb fizikai fájdalom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 17:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Hááát, szerintem az agyunk másképp fogja fel a fájdalmakat.


Nekem egyszer volt egy beletörött, begyulladt fogam kihúzása. Érzéstelenítő nem hatott, gennyes volt, lényeg, hogy akkor ki akartam az ablakon ugrani, meg akartam halni. Azóta rendszeresen járok fogorvoshoz pedig immár jó tíz éve volt ez. Nekem az volt életem legfájdalmasabb élménye.


2 babát születem. Elsőt két napig, 8 óra oxitocin, azt hittem belülről égetnek, de annyira vártam, hogy megszülessen a kisfiam, hogy végig csak erre gondoltam, majd pár nyomásra meg is született a két napos vajúdás után.

2. baba 1,5 óra alatt kibújt, még infúziót sem tudtak bekötni, semmit, annyira gyors volt az egész. Iszonyatosan fájt a kitolás a több, mint négy kg-os babám miatt és utána az órás kívül-belül varrás sem volt semmi, de itt is végig csak a kislányomra tudtam gondolni.

2011. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

nekem nehéz szülésem volt (23 óra) és nem a gátam repedt! hanem a szalagok és inak szakadtak el odalent!!! pokoli fájdalom!!! ráadásul nem múlik el gyorsan 3-5 hét - folyamatos kétemberes segítség-mert minden mozdulat fáj-nem picit!!! és még évek míg ugyahogy okés!

Ja, és persze szülés után epegörcsök léptek fel - műteni is kellett - de inkább epegörcs mint még egy ilyen szülés!

Most 25 hetes terhes vagyok és rettegek a szüléstől!!!! de majd meglátjuk mi lesz :)

dehogy ez lenne e a legrosszabb fizikai fájdalom - nem hiszem! persze a többit nem szeretném kipróbálni! :) érthető okokból :)

2011. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkinek más a fájdalom küszöbe..Nekem elviselhető fájdalom volt a szülés és a vajúdás,viszont a fogfájás elviselhetetlen..Most is iszonyat fáj a fogam és csak péntekre kaptam időpontot fogdokihoz...3 napja nem alszom annyira fáj..Gyógyszert sem szedhetek minden nap rá 26 hetes pocakos vagyok:)
2011. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szules volt eddig a legerosebb fajdalom amit ereztem,pontosabban a vajudas (25 orat vajudtam)

En se vagyok pedig egy nyafka. Mindig jol viseltem a fajdalmat.

2011. aug. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
sztem ha érzéstelenítő nélkül fúrják a fogadat, az sokkal rosszabb.
2011. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly tüdőműtétem volt, nagyon kemény, kivágtak belőle egy darabot. Iszonyú fájdalmak, bénulás a vállban 6 hétig, izomgörcsök stb, stb.

De az idei szülésem ezt felülmúlta, szerintem a vajúdás utolsó órájától erősebb fájdalom nincs!

Igaz, itt legalább gyors a felépülés.

2011. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé fáj, de ez azért szubjektív.

Nekem nem volt szerencsére soha semmilyen fájdalmas betegségem vagy műtétem, csak eléggé görcsölök, amikor megjön, és azt sokkal rosszabbul viselem, mint a szülést. Pedig a szülés jobban fáj, de azt egyfajta módosult tudatállapotban éled végig, és van értelme, ezért - hacsak nem valami szörnyű, egész napos, komplikációkkal teli dolog lesz belőle -, szívesen fogsz visszaemlékezni rá.

Nekem életem legszebb élménye. Oké, fájt, de az az öröm a végén, százszorosan megérte. Ha minden jól megy, márciusban ismét szülök, nem félek egyáltalán, alig várom!

2011. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Én sokkal erősebbnek hittem. Sokkal elviselhetetlenebb egy kemény fogfájás.
2011. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
84%

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-29 18:59


Kedves válaszoló! Neharagudj, de aki pár óra alatt pottyantja ki a gyerekét, ahogy te irod, miből gondolod hogy ő kevésbé szenved??

3 inditott szülésem volt abból 2 két-két és fél óra alatt meglett, de azt a két órát nem kivánom senkinek. Mikor nyomatják beléd az oxit (ahogy belém is) attól rögtön olyan brutálisan erős fájások jönnek percenként, hogy szinte elviselhetetlen, pedig nem vagyok egy nyavajgós fajta.

A természetes szülés pont azért jobb mert ott fokozatosan jönnek a fájások, ritkán és enyhébben de hosszabb ideig tarthat, de sokkal elviselhetőbb, legalábbis nálam igy volt. Aztán van akinek ez is gyorsan lezajlik, ők a szerencsések, de attól még nekik is a tolófájás az tolófájás hidd el!


Kérdező bocs az offért.

Egyébként szerintem nem lehet összehasonlitani semmilyen fájdalmat a másik fájdalommal mert mindegyik másképp fáj.

Egy fogfájás, vesegörcs mind lehet elviselhetetlen, de mégis más.

2011. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!