Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól kell a...

Hány éves kortól kell a gyereknek mobiltelefon?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több alsós gyereknél látok mobilt és a minap elgondolkodtam hogy igazán szükségük van rá? Nem az ilyen egyszerűbb, olcsóbb készülékek hanem fényképezős meg hasonló...nem korai ez egy alsós gyereknek?

Ti hány éves korban kaptatok vagy hány éves korban vennétek a gyereknek?

_Raven_20/L


2010. máj. 30. 17:46
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
49%
Mi két éve vettünk a gyerkőcnek, az általános iskolai ballagására kapta. Akkor is csak azért vettük meg neki, mivel kicsit messzebb ment középiskolába és tudjon szólni ha lekési a buszt, stb. Most 16 éves a fiam.
2010. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
50%

Hát ma már tényleg van 8-10 éveseknél de én 13-14ig nem adnék a kezébe telefont.

A kisiskolásnak az a feladata, hogy tanuljon majd hazamenjen és szépen otthon legyen, esetleg a szomszéd gyerkőcökkel játszon. Ha pedig valahova elmegy az csakis nagykorú testvérével vagy szülőjével. Tehát nincs szüksége rá


13-14 évesen már el lehet a gyereket engedni napközben a barátaihoz esetleg a város másik részében ami mondjuk messzebb van gyalog. Ilyenkor nem rossz ha van telefon. Sok aggódást ki lehet vele küszöbölni, hogy "Hol az Istenbenen lehet már a gyerek este 8kor" Közben ugye késik a helyi járat stb.

2010. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
87%

Én 11 évesen kaptam az első mobilom, majdnem 12 voltam, 5. osztályosan. Semmi probléma nem volt, nem vagyok függő. Mindig van egy kis pénz a kártyámon, sose telózom le (havi 1500 ft, kezetben 1000 ft volt).

15/l

2010. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem 8 éves korától jó, ha van! Én is 8 éves koromban kaptam Fekete-fehér kijelzőst, 9 évesen kaptam színes kijelzőst, 10 évesen tuningost (Kamera, Bluetooth, MP3 lejátszó...), 12 évesen egy Sony Ericsson S500i-t (3 hete kaptam). Legfőképpen zenehallgatásra használom, de nagyon sokszor hívom anyukámat (Ingyen). AMIÉRT ADNÉK KORÁN TELEFONT GYEREKNEK: Volt egy barátom akinek 13 éves korában kapta meg az első telefonját. Nagyon gagyi telefon volt, és kiközösítették ez miatt. Nem volt egy barátja sem! Ezek után döntsd el, vegyél vagy ne vegyél?
2010. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
72%

Én 4. végén kaptam, volt benne egy gagyi fényképező, azzal nyáron készítettem képeket, meg 5.-től egyedül jártam haza, és akkor telefonáltam anyukámnak.

Szerintem egyébként akkortól kell, mikor már egyedül közlekedik a gyerek, nem a szülei viszik mindenhova. Én is rosszul vagyok tőle, ha a mobilom, amit általában (mily meglepő) telefonálásra használok, lefikázza egy elsős gyerek, hogy neki iPhone-ja van.

2010. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
58%
Hát tényleg kicsit meglepő, amikor egy elsős/másodikos gyereknek iPhone-ja van. Én biztos nem vennék neki ilyen drága telefont. Teljesen felesleges amíg mindig a szülei viszik mindenhova. Én 3. elején kaptam egy régi, fekete-fehér kijelzős sony ericcsont, mert a szüleim dolgoztak, nekem meg haza kellett mennem, meg a zenesuliba, meg edzésre. És legalább anyukám se aggódott, h hol vagyok, mi van velem. Mondjuk a mai gyerekek annyi mindent megkapnak már kis korukban. Én 14 éves koromban kaptam saját számítógépet, mert folyton a szüleimét használtam, és nem bírtak oda ülni. Az 5 éves unokaöcsém meg 2 hete kapott saját gépet, pedig nekik 2 gépük van, meg 1 laptop. Hát majd hülyét kaptam, amikor megtudtam. Minek az neki? Olvasni sem tud, akkor mit kezdjen vele? Kész agyrém az egész.
2010. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
30%
1.-s korától 1 gagyibbat, amit órára mindig kikapcsol, aztán 3-4.ben 1 jobb, tuningosat, mert azzal már zenét hallgat, menőzik vele és a gagyi miatt kiközösítik stb...5.-es korától meg megkapja a feltöltőcsomag helyett a számlásat a csajozáshoz/pasizáshoz:D
2010. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
37%

ammm előző vok, 2nak mondom, h telefonban a fényképező alapXD

amúgy meg szükségük van rá, h ők legyenek a menők, és 1ébként is...mamár természetes h MINDENKINEK van mobilja....

2010. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
19%
jah és megint a 2.nak(remélem nem lesz több postXD) nem akarlak elkeseríteni, de 1 kicsit el vagy tájolva, nem 13-14-ig az a dolga, h tanuljonXDaz 10-11 évig a dolga 1. sorban, utána már csk másodlagos, akkor a haverok, ha fiú akkor a csajok a fontosak:D
2010. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
59%

én 7évesen kaptam:D

de csak mert anyám új telefont kapott és a régit nekem adta ami ment még kb.1 évig:D

azután meg egy színes kijelzős[az 1. zöld-fekete volt]nokiát amin nem volt fényképező ezután egy sonyericssont[walkman mobilt:D]most meg egy nokia Xpress music van:)ettől függetlenül 3.-ig kitűnő voltam,4-ben egy 4-esem volt 5-ben 4,5 átlag, 6-ban 4,2 most is kb. 4,2-4,3 lesz szóval nem gátolt a tanulásban.

13/L

2010. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!