Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » T. Gyás. Ki járt így? Mi lett...

T. Gyás. Ki járt így? Mi lett a vége? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Augusztusban feladtam a t.gyás igénylést,minden szükséges dologgal együtt. (a munkahelyem kifizető hely lenne,de nem lehet elérni őket,így írtam levelet az Oep-nek,hogy mi a teendő,amire ők válasz levélben küldtek nyomtatványt,2 példányban,és megírták,hogy nyugodtan küldjem el nekik,+ orvostól az állományba vételi papír+írjam le még egyszer mi a helyzet-így tettem)

Most jött egy elvél,hogy az "ügyemet" áthelyezték, "illetékességük hiánya miatt-további ügyintézés végett".

Megijedtem,hogy nem lesz t.gyás.


Előre is köszönöm,ha valaki válaszol!!


2011. szept. 5. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia.bocsi hogy írok neked de lenne egy kérdésem.pontosan kiknek is jár a T.gyás?amúgy én így vagyok a gyeddel.mivel munkából jöttem el terhességi táppénzre így nekem a gyed jár és nem a gyes.én most július 5.én szültem de a munkáltatóm nem hajlandó kitölteni a papírt ami a gyedhez kell így már ügyvédnél van az ügyem.most az anyaságival meg úgy jártam hogy augusztus 25.én kaptam egy levelet hogy kiküldték az anyaságit de még az sem érkezett meg.a családi pótlékot sem kapom még,pedig bementünk az államkincstárhoz nyíregyre ott kitöltöttük a papírt azt mondta a csaj hogy fogják utalni.erre jött utána egy levél hogy valamit nem töltöttünk ki a papírom és töltsem ki még egyszer és küldjem vissza.már tiszta ideg vagyok.amit a munkáltatónak kellett volna fizetnie táppénzt az sincs kifizetve.
2011. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"A T.gyás annak jár,aki a szülést megelőző 2 éven belül 365 napon át biztosított volt,és

a) a biztosítás időtartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül,vagy

b) a biztosítás megszűnését követően baleseti táppénz folyósításának ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követően 28 napon belül szül.


A T.gyás jogosultságához szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

a) a biztosítás megszűnését követő táppénz,baleseti táppénz,terhességi gyermekágyi segély,gyermekgondozási díj folyósításának idejét,

b) közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányi idejéből 180 napot,

c) rehabilitációs járadék folyósításának idejét."


Ez egy válaszlevélből való idézet volt.


Sajnálom,hogy a munkáltatód ilyen gedva!!


Hogy ne csússz le a pénzről,javaslom,hogy írj levelet ,érdeklődj utána, az utaló szervnek- ja,és ahogy kivettem az idézetből,a Tgyás -t igényelheted,nem a gyed-et (azt majd a t.gyás lejárta után!)

Nekem olyan problémám volt ezúttal,hogy a munkáltatót nem tudtam elérni-másik telephelye lett,telefonszámot nem adtak meg,én meg 5 éve vagyok itthon- táppénz,majd t.gyás.

Mivel nem tudtam a munkahely általi címen levélben elérni őket- a cím Pesten van,mi meg vidéken....- így írtam levelet az OEP-nek,hogy akkor most hogyan tovább? Válaszlevélben küldtek 1 nyomtatványt 2 példányban,az igénylésről. A válaszlevélből idéztem amit fent írtam. Oda írták,hogy amikor elküldöm az igénylő lapot és az állományba vételről a papírt,akkor mellékelve küldjem el hogy nem érem el a munkáltatót..stb.

Elég rendesek voltak! (szolnok megyei kirendeltség!)


Tudom milyen sz.r,ha nem úgy működnek a dolgok,mint ahogy kellene! Bár mi a családival és az egyszeri anyaságival nem jártuk meg,de a T.gyás-sal voltak gondok 2 éve. 5 éve vagyok itthon folyamatosan. A 2 lányunk közt 2 év 3 hónap van, így gyes-ről mentem t.gyás-ra. A kicsi már 2 hónapos volt,mikor először pénzt láttunk. Hetente telefonáltunk,hol én,hol a párom,mikor is 1,5 hónapos volt a kicsi,mikor közölték,hogy a MÁK igazolása,mi szerint nekem nem jár már a gyes, kell még nekik,arra várnak. Voltam olyan ideges,hogy ezt előbb nem tudták mondani-szerencsére nekünk csak ennyi volt a baj! Amit nekem kiküldött a MÁK,amikor megszüntették a Gyes-t,annak a másolatát kellett elküldeni,így a következő esedékes utaláskor már mi is kaptunk. Addig meg gyűltek a csekkek,mert enni kellett! Végül is abban a hónapban az elmaradt csekkekre ment el az összes tgyás..

Szóval,nagyjából tudom mit érzel!


Mondom,én konzultálnék az OEP-el!


Sok sikert és mielőbbi pénzhez jutást!!!!

És jó babázást!!! :-D

2011. szept. 6. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
szia.én az első "válaszoló" vagyok.nekem kínai volt a főnököm és képzeld a tudtunk nélkül munkáltatót váltottak,könyvelőt váltottak és én sem érem el telefonon őket.vagyis egyszer vette fel a kínai csaj nekem a telefont és azt mondta hogy már nem ő a tulaj,meg hogy nem tudja ki az és hogy ő nem fogja kifizetni nekem a táppénzt meg semmit sem.ezért mentem ügyvédhez.csak már nagyon ideges vagyok.már nem engedhetem meg magamnak anyagilag hogy hónapokat várjak még azzal hogy hátha fizetnek.a számláim nincsenek befizetve stb.köszönöm a segítséged.
2011. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg,ilyen előfordul.Én az APEH-el jártam így.Mivel rossz helyre küldtem vmit,ők írtak,hogy áthelyezték.Meg fogod kapni,csak lehet,hogy valamivel később.
2011. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Első hozzászólónak:

A munkáltatódtól ne várj táppénz, mert a munkáltató csak évi 15 napot fizet, amit hivatalosan betegszabadságnak neveznek (és csak a "betegek" vehetik igénybe), ez a munkabéred 80%-a (persze ezt is táppénzes papírral kell igazolnod). DE...az állambácsik ez év májusától megszavazták azt, hogy mivel a kismamák nem betegek, így terhességi táppénz esetén nem lehet igénybe venni a betegszabadságot csak a hivatalos táppénzt, ami a munkabér 60%-a és azt nem a munkáltatók fizetik (mint ahogy eddig sem ők fizették a 15 napon túli táppénzt), hanem az OEP. Tehát te a táppénzes papírt ugyan a munkáltatódnak küldöd, hiszen náluk állsz munkaviszonyban, de a munkáltató ezt továbbítja az OEP felé, és ők küldik majd a pénzt.

Én is táppénzen vagyok augusztus eleje óta és a bérszámfejtőnktől érdeklődtem utána a dolgoknak. Ezért vagyok ilyen informált :)

Remélem tudtam segíteni.

2011. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!