Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki bizonyos kérdések válaszak...

Aki bizonyos kérdések válaszaként az örökbeadást szorgalmazza, az adott már örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Annyira felbosszant a sok okoskodó anyuka 1-1 nehéz kérdésnél, akik azt javasolják, hogy adja az illető örökbe és ne vetesse el. Szerintem nézzünk már magunkba egy kicsit. 9 hónapig veled együtt lélegzik, táplálkozik, majd nagy szenvedve megszülöd és odaadod örökre. Félreértés ne essék, nem vitát akarok szítani, csak kíváncsi vagyok ki miért mondja. Jó, az egy álláspont, hogy a magzat is él és az abortusz gyilkosság. Viszont ő még nem kötődik annyira hozzánk, mint az, akivel 9hónapig össze vagytok nőve. Aki ilyet tanácsol egy bajba jutott nőnek, az át is gondolja?
2011. szept. 21. 16:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudnám örökbe adni soha. Mindig azon járna az eszem, vajon megölelik, szeretik? Kap rendesen enni? Nem bántják? Nem tudnék ezzel a tudattal élni.. Inkább az abortusz, amikor még nem tudok hozzá arcot (nemet) társítani... Sajnálom, én ilyen vagyok. De szerencsére nem vagyunk egyformák.
2011. szept. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem azt senki nem vonja kétségbe, hogy a babának jó, ha szerető családban nő fel, legyen az a sajátja vagy örökbefogadó.

A kérdés viszont az ÖRÖKBEADÓ félről szólt!

2011. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
nézzük azoknak a szempontját akik inkább azt mondják abortusz, nézzük azokét akik azt mondják örökbefogadás! mi lenne ha a baba szempontját néznénk? Ő élni akar!!!!
2011. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
67%

Egy gyerek, ha megfogan, élni akar. Elvenni tőle ezt az esélyt bűn. Nem mondom gyilkosságnak, csak bűnnek.


Ha pedig felnő az örökbeadott gyerek és elkezd kérdezősködni - ha egyáltalán elmondják neki, hogy ő nem vérszerinti gyerek -, pusztán a nevelőszülők nevelésén múlik, hogy mit fog gondolni a szülőanyáról. A normális az lenne, ha nem haragot érezne, hanem valamilyen szinten hálát. Ha nem adja örökbe, most nem élne. Lehet nem élne olyan boldogan, lehet nem lenne a világ legszerelmesebb kamaszlánya, lehet nem lenne akármi.....


Inkább éljen, mint haljon. És ez igaz a világ összes élőlényére.

2011. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 4 ismerős házaspár van, akik így jutottak újszülött babához, és ők tudtak egy-smást mesélni azokról, akiknek a gyerekeit "megkapták".

Az nyilván való, hogy nem "szuper intelligens" anyákról van szó, vagy annyira szegények, hogy sem védekezésre, sem abortuszra "nem telik". (Mert azt meg kell jegyeznem, hogy bár valóban nem 100%-os egyik védekezési módszer sem, azért az abortuszra menőknek legalább a 98%-a felelőtlen volt, és nem a "védekezési módszer volt a hibás"!)

És sok esetben nem első gyermeküket adják le, olyan is akadt közöttük, aki húszas évei elején járt és a negyedik gyermeke lett volna, akit örökbe adott. Anyagilag és sehogy sem tudta volna vállalni, de megölni sem bírta volna, épp azért, mert van tapasztalata arról, milyen egy saját gyermek...

Szerintem az, hogy ki mennyire kötődik a magzatához, az nagyon eltérő. Hiszen sok anya van, akinek akkor is nehézséget jelent ez, miután már megszülte és hazavitte, még akkor is, ha már várta.

Sok minden agyban dől el, ha úgy készül valaki az elejétől, hogy NEM AKAR KAPCSOLATOT a magzatával, akkor ez pszichés úton sikerülhet is.

Amúgy bár nálunk nem, de más országokban a béranyaság is elterjedt, ott meg szándékosan bevállalják ezt a nők...


Egyébként abban egyet értek Veled, hogy én sem tudnám ezt megtenni, de nincs is rá szükségem. Harmadik gyermekemet várjuk a férjemmel, mindhárom tervezett baba.

De én is azok közé tartozom, akik "tanácsolni szokták" ezt a megoldást, az élet védelmében, ami a fogantatással kezdődik, mert szerintem az életet védeni kell, kioltása nem tartozik emberi hatáskörbe.

2011. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként visszakérdeznék:

Te, aki az abortuszt javasolod, volt már abortuszod, és tudod milyen 40 évvel az abortusz után az életed??


Éppenséggel itt olvastam nemrég egy kétségbe esett nő kérdését, hogy hogyan lehet túljutni az abortuszon, mert neki nem megy, és egyre mélyebbre süllyed...

No pl. ettől is próbálja az ember megóvni azokat az anyákat, akik "bajba jutottak". (És akkor nem firtattam, hogy a magzatnak joga van az élethez stb.)

2011. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat!


Úgy veszem észre, ez a kérdés kezd egy kicsit átértelmeződni, hogy vajon melyik a jobb megoldás, az abortusz vagy az örökbeadás. Számomra egyértelmű, hogy az, aki nem tudna a babától megválni, inkább meg sem szüli. Egyesek erre azt mondják, hogy gyilkosság, stb. holott SZERINTEM nem az, de erről mindenkinek más a véleménye és ez természetes is.


Kedves utolsó! Igen, sajnos nekem is volt egy, válaszoltam is az általad említett kérdésre!

2011. szept. 24. 22:43
 28/38 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt ab-m. Sajnos nem tudtuk megadni azt az első babánknak ami járt volna neki. Rá másfél évre jött a 2.babánk akit mi a fiatal pár meg akart tartani de a szülők ellenezték. Én azt mondtam hogy nkább örökbe adom mint ab. Azt mondta anyum ha már kihordom és végig járok minden vizsgálatra akkor inkább tartsam meg. Ma már nagy 17 hónapos de nem tudnám elképzelni se milyen lenne nélküle...S ma már mindent megteszünk a kislányunkért. Nagyon ellenezték de én nem voltam még 1 ab-ra képes. 26L
2011. szept. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
66%

Hát végigolvastam, írok egy tanmesét:

Anyukám 44 évesen terhes lett védekezés mellett. Nem álltunk jól anyagilag, és idősnek is érezte magát, el szerette volna vetetni.(ketten voltunk tesók így is). De kiderült, hogy túl idős a baba,nem lehet abortusz. Akkor neki ki tanácsolná, hogy adja örökbe? Neveli a 2 lányát boldogan, a 3.at meg adja örökbe? Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem. Az abortuszról pedig nem is kellet volna tudnia másnak csak apukámnak. Lehet leszólni:)

2011. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a "tanmesédet".

Az soha nem volt kérdés, hogy melyik megoldás az, amit a legkevesebben tudnak meg.


Az abortusz meg mindig abortusz marad, függetlenül attól, hogy hány éves nőn/lányon végzik el...

2011. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!