Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki bizonyos kérdések válaszak...

Aki bizonyos kérdések válaszaként az örökbeadást szorgalmazza, az adott már örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Annyira felbosszant a sok okoskodó anyuka 1-1 nehéz kérdésnél, akik azt javasolják, hogy adja az illető örökbe és ne vetesse el. Szerintem nézzünk már magunkba egy kicsit. 9 hónapig veled együtt lélegzik, táplálkozik, majd nagy szenvedve megszülöd és odaadod örökre. Félreértés ne essék, nem vitát akarok szítani, csak kíváncsi vagyok ki miért mondja. Jó, az egy álláspont, hogy a magzat is él és az abortusz gyilkosság. Viszont ő még nem kötődik annyira hozzánk, mint az, akivel 9hónapig össze vagytok nőve. Aki ilyet tanácsol egy bajba jutott nőnek, az át is gondolja?
2011. szept. 21. 16:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
(Van rá mód, hogy az örökbeadást is titokban tartsák, az orvosokat leszámítva. Őket pedig köti az eskü.)
2011. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Ugyan én még nem adtam örökbe gyermeket (vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogyha védekezés mellett terhes maradnék, akkor segítenének), viszont annyi pozitív példát láttam, hogyha nem lenne esélyem megtartani, sokkal inkább örökbe adnám. Ettől még nem leszek szívtelen, kevésbé ragaszkodó, csak szerencsére ma már létezik a nyílt örökbe adás. Olyankor az örökbe adó választhatja ki a szülőket, mindent együtt csinálnak végig, majd a születés után az igazi anya kapcsolatban maradhat a gyermekkel (képek, ünnepekkor találkozás etc.), így megnyugodhat, hogy a baba jó helyen van. Ilyenkor a gyermeket is úgy nevelik, hogy legyen hálás a biológiai anyukájának. Van egy örökbe adott ismerősöm, aki a nem biológiai szüleit tekinti igazi szüleinek, de nagyon hálás a biológiai édesanyjának, hogy nem ölette meg, hanem esélyt adott neki a boldog életre. Én sokkal inkább tudnék azzal a tudattal élni, hogy bár van egy gyermekem, akit nem én nevelek, de jól van, boldog, minthogy volt egy gyerekem, de megölettem, mert túl önző voltam az örökbe adáshoz. Egyetlen esetben támogatom az abortuszt, ha a baba beteg, és csak szenvedne egész életében. Olyankor a baba érdeke azt kívánja, minden más esetben az örökbe adást.
2011. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
66%

Komolyan kíváncsi lennék egyvalamire. Mindig arra hivatkoztok, hogy azért nem adnátok örökbe, mert nem tudnátok elviselni a szerető anyai szívetekkel, hogy valaki máshoz kerül a gyermeketek. Nem tudnátok úgy élni, hogy más neveli fel a gyereket. De azt meg el tudnátok viselni, hogy elveszitek az életét? Azt megengedi az anyai szeretet? Azzal a tudattal könnyebb élni, hogy meghalt, és ezért ti vagytok a felelősek? Ha örökbeadjátok, legalább él, és amennyiben körültekintően választjátok meg a nevelőszülőket (alapítványok...), boldog lesz vele egy pár, akinek nem lehetne gyereke. Ha elvetetitek, akkor a magzat meghal, viszont ti büszkén elmondhatjátok magatokról, hogy nem, ti nem hordtátok ki a gyereketeket mások számára.


Mi ebben a logika??

Ez komolyan nem gyalázkodás akar lenni. Egyszerűen nem értem, és magyarázatot várok. De szerintem ezt úgysem fogja senki megmagyarázni nekem, helyette viszont különböző szitkokat vág a fejemhez.

2011. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Egy ilyen helyzetben nincsen logika és a kettő nem is összehasonlítható. Egy embrió, az még nem "baba". Vagyis az, csak még sokan nem tekintik annak így nem ragaszkodnak hozzá, ergo nem gyilkosság. Egyébként sem az, a törvény sem tekinti annak. Hisz ha már egy megszületett gyereket ölsz meg, lecsuknak és meg is érdemled de ha elveteted a gyereket akkor nem követsz el semmiféle bűnt. Mivel az embriót sokan nem tekintik gyereknek nem ragaszkodnak hozzá, elvetetik. Viszont ezzel ellentétben 9 hónapig veled együtt lélegzik, te táplálod, benned nő, majd odaadod. Hát nem tudom..
2011. nov. 9. 17:09
 35/38 anonim ***** válasza:
Leírom nektek a történetem: 24 éves, boldog anyuka vagyok. Két kislányom van, egy 4 éves és egy 10 hónapos kislány. Párommal nagyon megromlott a viszonyunk, megtudtam, hogy mellettem barátnője van hónapok óta. Így hát megbeszéltük, hogy én hazaköltözöm anyukámhoz a lányokkal, ő meg élje a kis életét. Ezt követő napon megtudom, hogy 24 hetes ikerterhes vagyok!!!! Két kisfiú.... Szörnyen érzem magam, levegőt sem kapok. Hazamegyek, este hazaér a párom, elmondom neki. ( tudni kell, hogy szexuális életet sem éltünk már több hónapja, utolsó együttlétünk után pedig menstruáltam) Első reakciója: "nem lehet az enyém, mert azon a héten nem voltunk együtt..." no komment.. tényleg hazaköltözöm. Pedig úgy mentem haza, hogy én mindent képes vagyok megbocsátani, bocsássa meg ő is a hibáimat, változtassunk együtt, és neveljük fel szeretetben a 4 gyerekünket. De nem volt hajlandó erre. Már aznap este tudom, hogy nem vagyok képes még két gyermeket felnevelni, főleg nem egyedül! Anyukám 60 éves, nem terhelhetem le. Más segítségem pedig sosem volt. Örökbeadás mellett döntöttem. 4 hetem van még a szülésig, szerető szülőket találtam, és otthon a kis szobámban vár a két pici lányom haza. kiváncsi vagyok a véleményetekre...
2013. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Örökbe adtad a piciket? Milyen érzés volt, nincs bűntudatod miatta?

2013. márc. 16. 09:00
 37/38 anonim ***** válasza:
Hm....Sajnálom utolsó előtti válaszadó hogy ilyen helyzetbe kerültél!Minden elismerésem a tiéd!!!
2013. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
35-ös ikres válaszoló! REttenetessen sajnálom ami veled történnt, én nem lennék rá képes akármi is történne nem tudnám örökbe adni a gyermekemet! jobb megoldás mint az abortusz, de mióta van gyermekem és tudom hogy mit veszíthetnék el ha megválnék egy babától, nem tudnám megtenni!
2013. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!