Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE I. -en szült kismamák!...

SOTE I. -en szült kismamák! Éjszakára elviszik a babát, vagy egész nap veled van? Illetve hány ágyas szobák vannak? Van-e esetleg kétágyas, s mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem viszik el éjszakára a babát, csak ha külön kéred. De nem ajánlom, majd meglátod, hogy "tárolják" a babákat! Egyébként éjjel-nappal veled van, csak fürcsizni viszik el tőled! A szobák 4 ágyasak. Azt hiszem van kétágyas, de nem tudok róla semmit.
2009. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2009. ápr. 27. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:

4 ágyasak a szobák, két szobához van egy wc, és egy zuhanyzó. Szerintem sem fogod a babát beadni a csecsemősöknek.

Van egyágyas alapitványi szoba. Na nekem erre azt mondta a doki, hogy szinte lehetetlen megkapni, mert mindig le van foglalva valakinek, pl. ott szülő "sztár"oknak, vagy egészségügyben dolgozó kismamáknak. Sajna én sem tudtam bejutni, pedig a szülésznőm és a dokim is közbenjárt. Ha jól emlékszem 9000 ft/éjszaka.

2009. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ott szültem császárral 12 hónapja. Dokik, nővérek (terhesambulancián)felkészültek, normálisak, persze nem túl bájosak (de nem is ez a feladatuk). Szülés alatt (nem császárra készültünk, úgyhogy vajúdás és társai voltak nálam is), mindenki kedves volt, ügyeletes szülésznő volt nagyon rendes kedves volt, de az ügyeletes dokik is nagyon kedvesek, normálisak voltak, és szerintem nagyon profi kis csapat van a Barossan. Szülés után: a csecsemősök viszont borzasztó bunkók arra számítsál, nem segítenek semmiben, ez tény, hidd el. Én alig vártam már, hogy hazamenjek. Az egészség a legfontosabb,ez a lényeg. Ja, semmi alternatív dolog nincs szüléshez, vannak egyágyasak és többágyas szülőszobák vegyesen.Vajúdás közben nem nagyon lehet mászkálni a ctg miatt,se inni se enni, de hangulatos, félhomályos kis egyágyas a szülőszobájuk.Szerintem a szülésznők ált. normálisak. Nálam egy olyan elég molett fekete rövid hajú, középkorú nő volt, sajna a nevét nem tudom, hihetetlen aranyos volt(nem fogadott).Plussz voltak tanuló szülésznők is benn (kettő). Ja, meg mikor bementünk éjjel, megvizsgált az egyik ügyeletes és ott is volt pár tanuló doki. De hát a Baross "tanító kórház"is, ez van, de akkor ez egyáltalán nem zavart.

Szóval szülésig és közben mindenki nagyon rendes, aztán a csecsemősöknél, már rosszabb a helyzet, minden szoba 4 személyes, de 2 szobára van egy WC, fürdő azaz 8 emberre, kicsit gáz szerintem.Hallottam, hogy van 2 ágyas is de nem rudok róla semmit.Cscsemősök bunkók, meg a sima nővérek, és orvosok sem túl kedvesek, elég leszarom stílust mutattak (szülés után). Mindegy mert akkor már csak a babódra koncentrálsz úgyis, hacsak nincs problémád a szoptatással, mint nekem volt.A csescemősökhöz én nem adtam be, mert egy istállószerű faállványon tartották a babákat, még külön kis helyük sincs, borzasztó, akármlyen fáradt (császár miatt)voltam én inkább bevittem magamhoz és együtt aludtunk.

2009. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár bevallom, egy kicsit tartok tőle, hogy -tapasztalatlan első gyerekes anyukaként- hogyan fogom tudni, hogy mit "kell" csinálni, ha a csecsmősök bunkók és nem mutatnak meg semmit, nem foglalkoznak az emberrel:(
2009. ápr. 28. 10:36
 6/11 anonim ***** válasza:

09:21-es vagyok. hát nehéz, én eléggé ki voltam borulva mert nem ment a szoptatás, én odahívtam az egyiket no abból nem volt köszönet, már vér jött a mellbimbómból, akkor mondták, hogy hanyagoljam 1 napra a szoptatást, de semmit nem mondta, nem segítettek, no aztán sajnos otthon sem fordult jobbra a helyzet...azért pár százalékban nekik is köszönhető, nem megy ez mindenkinek olyan könnyen mint mások(főleg szoptatós anyukák)gondolják...

én még pelenkázni is odahívtam az egyiket (azt sem tudtam), nem is tetszett nekik, meg az sem hogy állandóan mentem teáért(magamnak).

2009. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én voltam a második. Hát a csecsemősükről tényleg ne beszéljünk. A 3. nap könyörögtem, hogy engedjenek haza, mert nem birom tovább. 4 ágyasban voltam, valakinek a babája folyton sirt, a 3 nap alatt nem aludtam összesen 2 órát. A tejem is lassan indult és nekem sem segitettek a csecsemősök, pedig látták, hogy szenvedek, mert csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, mert befele fordul a mellbimbóm. Sajan nekünk is befuccsolt a szopi hamar, de nekm a védőnőm is egy bunkó, és ő sem segitett.

Ennek ellenére ne keseredj el. Annyira nem borzalmas, ki lehet birni. DE ha valami nem megy mindenképp kérj segitséget. Nekem pl csak a fogadott szülésznőm segitett mig bent voltunk. Ha van szülésznőd kérd meg őt. Mikor fogsz szülni? És ki a dokid?

2009. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

SZia!

Aug.végére vagyok kiírva és Dr. Krasznai dokim.Ő nagyon jó fej, többektől hallottam. Invitált is be a kórházba, hogy majd a vége felé nézzünk be, hogy milyen a hely. Szülésznő ügyben nem tudok nyilatkozni, igazándiból nem gondoltam, hogy külön fogadok. Illetve nem tudom, hogy esetleg a dokihoz tartozik-e szülésznő, vagy éppen ahogy esik a beosztás...

2009. ápr. 28. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Megint én. Krasznai engem csak vizsgált, de tényleg jó fej volt. Szülésznő, mindig az van, aki épp aznap be van osztva. Néha többet segit a szülésznő, mint a doki. Igaz engem császároztak, de a szülésznőm végig ott volt mellettem, fogta a kezem, és bátoritott, utána is tarottuk a kapcsolatot, és sokat segitett. Ha gondolod, irj privit, tudok adni számot.

Ja és én neki csak jelképes összeget adtam, pedig jobban megérdemelte, mint a doki.

2009. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok! A részletekben csatlakozom az utánam szólókhoz. Borzalmas volt az ottlét, de én 3 nap után hazakönyörögtem magam ( császároztak) A Krasznai meg tényleg nagyon jó doki. Bár nekem nem ő volt az orvosom, de ő vizsgált mikor be kellet volna feküdnöm vérnyomás beállításra. És ő irányított sürgőséggel a műtőbe, mert gáz volt! Egyébként a magánrendelőjébe jársz Zúglóba? Úgy tudom Ő is ott rendel ahol az én dokim. Nagyon profi magánrendelő!
2009. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!