Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális szülés vagy programoz...

Normális szülés vagy programozott császár? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok az első babámmal,a Telkiben fogok szülni(vagy ott fognak császározni).


Melyik lenne a jobb megoldás?


Köszönöm a válaszokat előre.


2011. okt. 2. 13:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

A császárra azt hiszik, hogy sokkal könnyebb, pedig egyáltalán nem. Szobatársaim sectiosok voltak, mesélte egyikük, hogy műtét alatt valami hideg levegőt érzett a bordáinál és nem hatott teljesen a spinális érzéstelenítés sem, a vége felé már érezte, ahogy befejezik a varrást. Mindkettejüknek második császár volt és rosszabbul is viselték. A műtét utáni napokban meg majd' meghaltak, olyan fájdalmaik voltak. Én meg a gátvédelmes, fájdalomcsillapítás nélküli szülés után 3 órával csak épphogy szédültem, nem tudtam megkerülni az ágyat az egyik baba gurulós kocsija (amiben vannak a picik a kórházban) miatt, hát felültem az ágy egyik végén, felhúztam a lábaimat, majd letettem a másik oldalon. A két császáros anyuka meg csak nézett, hogy ilyen hasizomgyakorlatot nyomok le szülés után nem sokkal, persze nekem nem volt sebem és fájdalmaim sem.


Persze a celebmacák meg azért vetetik ki magukból a gyereket (jellemzően a 37. hét előtt), hogy ne hízzanak tovább, illetve császár után egy füst alatt megvan a zsírleszívás is és a plasztikai sebészetnek köszönhetően rögtön csinosítják a bőrt is, a terhességi csíkok mind egyből eltűnnek.


Ja, és császár esetén nem tudod egyből ellátni a babádat, később lesz tejed is, ha mégis meggondolnád magadat, utána kisebb az esélyed a hüvelyi szülésre.

2011. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
38%
Létezik ilyen?én a 2.babával vagyok terhes,olyan dokit keresek,aki idö elött megcsászároz.az elsö szülésem borzalmas volt,mégegyszer nem szeretném átélni.tudtok ilyen dokit?
2011. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

Csak azért császároztatni, mert az első szülés rossz volt, merő önzőség. Nekem rémálom volt, EDA meg minden nélkül, majdnem 1 napig, a férjemet nem engedték be, de a kórházi személyzet csak ugatott velem és kis híján felpofozott a szülésznő, amikor visítottam fájdalmamban és hatalmas gátmetszés. Második szülés: másik (budapesti) kórházban, olyan orvossal, aki tutira elérhető a szülés várható időpontjában, előre megbeszélt epidurál, szükség esetén oxitocin. Mind megvolt, mert ez utóbbira is szükség lett az utolsó 2 órában. Egészséges babám született, gátvédelemmel, szinte fájdalom nélkül.


Szerintem csak akkor lenne jó császárt kérni az anyukának, ha van valamilyen betegsége, vagy volt már előzőleg császármetszése és az orvos erőltetné a hüvelyi szülést, illetve ha előzőleg óriási magzata volt az anyának, akit mondjuk vákuummal kellett világra segíteni, ne adj Isten eltört a kulcscsontja születése közben stb. De csak azért, mert rossz volt a szülésélmény, emiatt császárt, megfosztva ezzel a babát a születésre való felkészülésre, ami a vajúdás során megtapasztalt ingerekkel éri, a szülőcsatorna hasznos baktériumokkal van tele, amik segítik őt az első lélegzetvételre, ezektől megfosztani egy kényelmi császárral, ráadásul IDŐ ELŐTT, hát, ne is haragudj, de ennél nagyobb önzőséget el nem tudok képzelni! És nem érdekel, ha lepontoztok,d e szerintem ez akkor is így van, nem hiába mondja az orvosok normális többsége, hogy kérésre nem császároz, csak egészségügyi okok miatt.

2011. dec. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Akkor a világ bármely többi országába ez miért kérhető? És már ne is haragudj...2011-et írunk és aki,pl Te úgy gondolja,h faxa nő vagyok és megszülöm EDA nélkül...hát váljék egészségedre... :) Mi rólad gondolunk olyat,amit Te rólunk..., na ez a gyöpösség...Merthogy a 60-as évekbe nem szültek fájdalomcsillapító nélkül,oké,de mint írtam fejlődik a világ,miért ne élhetnénk vele?Aki mimarad az lemarad...
2012. jan. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
63%

en az usaban elek, jelenleg nemtudom lehet-e valasztani a ketto kozott, de azt biztosan hogy egy baratnom csaszarral szulte meg ket gyermeket, erre az a szokas hogyha egyszer csaszarral szulsz akkor utanna a tobbit is ugy kell es ha a joisten ad neked egy negyedik gyermeket is jobb ha nem hozod vilagra mert negy csaszart nem visel el a szervezet, szamos no volt mar aki majdnem elverzett a szuloasztalon, volt olyan eset is melyben valasztani kellett, az anya vagy a gyerek.

kedves elottem valaszolo, en nem ugy vettem eszre h az utolso elotti olyan kemeny csaj lett volna leven hogy maga is kapott EDAt a masodik szulesnel es oxitocint is egyaltalan nem arra vall hogy kemeny csaj aki megszuli anelkul is a gyermeket,de legalabb megszuli. es abszolut igazat adok a szules egy termeszetes dolog a modern technikaval nem feltetlen fajdalmas de mero felelembol felvagatni magad...na mindegy. mellesleg a csaszarbol felepulni sokkal hosszabb es kinkeservesebb nem tudsz lehajolni sulyt emelni sokaig amig a termeszetes szules fajdalma arra a napra vagy napokra korlatozodik amig vajudsz meg szulsz. szerintem tokeletesen a forditottjat ered el csaszarral mint termeszetesen, ha egyedul leszel otthon utana egy honapig legalabb nem fogsz tudni rendesen mozogni a gyogyuloszakaszban, eszmeletlenul kenyelmetlen. melletted a szomszedban meg akar ugrabugralhat is a termeszetesen szulo no.

2012. ápr. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
17%
Én nem ítélem el, azt, aki programozott császárral AD ÉLETET egy kisbabának, DE akkor soha ne mondja azt, hogy szültem!! AKI szült, az tudja miről beszél, aiből meg kivették, az is rengeteg fájdalmat élhet át, de sem az egészséges izgalom, és drukk nincs benne 9 hónapig, hogy vajon milyen lesz megszülni egy kisbabát sem pedig a vajúdást nem éli meg. ÉN ha lehetne sem cseréltem volna egy császárossal, mi töb rettegtam bármiféle segítségtől, vagy beavatkozástól, pl vákum, fogó, vagy műtét! ÉN akartam megszülni, méghozzá úgy, ahogy elképzeltem és sikerült! Hát annál nagyobb büszkeség, elégedettség, boldogság nincs, mint hogy TE véghezvitted az egészet és ott a kicsi a kezetekben, a Férjed pityereg és közli milyen büszke Rád és mennyire szeret! Tőle is élete egyik legfontosabb pillanatát vettem volna el egy programozott császárral, arról nem is beszélve, hogy a babának is sokkal nagyobb trauma állítólag, mint egy sima hüvelyi szülés. Szóval szerintem a sima szülés 100x jobb és minden nőnek/anyának át kellene élnie!
2012. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

13. Te ne haragudj, de te egy Lúzer vagy!!

Ha emberként megengedted, hogy egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben az a rohadt, tetves, ócska genn.láda szülésznő még majdnem felpofozzon, és a férjedet sem engedték be, az azt jelenti, hogy nem tudsz magadért kiállni!

Te inkább ne adj tanácsot senkinek légyszíves!

Mások nem kívánják ezt átélni, ok!?

2013. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%
szülésznőhallgató vagyok, és hiába pattogott volna a 13-as szerintem, ha kiszolgáltatott helyzetben van, kicsit más a dolgok fekvése. utolsó te már voltál ilyen helyzetben? nem hiszem, hogyha egy paraszt egészségügyis kihasználja azokban a helyzetekben lévő nőket, amiket én szoktam látni, akkor azok a nők lenézendőek, hogyha nem képesek visszakézből kezelni a helyzetet! utána(!) nyilván más, ha valaki csöndben van, de ez nekem kicsit okoskodás.
2013. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A Telki megszűnt. A gépparkot átvette egy budai kórház, vagyis a tulajdoni kör odaköltözött, mert nem érte meg fenntartani.
2013. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy én úgy gondolom, hogy a gyökérkezelés is fáj, és az népek mégsem tiltakoznak az injekció ellen, sőt még az injekció előtt kérnek lidocain sprayt.
2013. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!