Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültetek és most...

Akik már szültetek és most megint babát vártok! Jobban féltek vagy kevésbé? Miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 14:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok! nekem a fájdalom miatt volt szörnyű! a szülésznők meg doktor is mondta h minden anyuka álma egy ilyen szülés, 2 óra alatt megvolt minden, a kicsi 3 nyomásra kint volt, alig varrtak. folyamatosan azt hallottam h mások 12-18 órákat is vajúdnak és teljessen kimerülnek mire oda eljutnak ahova én 2 óra alatt, de én akkor inkább azt mondom minden tiszteletem azoké akik egy olyan szülés után bevállalnak még egy szülést. én még egy ilyen (mások által) lazának mondott szülést sem vállalnék be, de jobban félnék h mi lesz akkor ha a második már nem lenne ilyen "könnyű" vállalnék még vagy 2 gyereket mert a terhességem egy álom volt semmi rosszullét vagy bármi kellemetlenség, csak szülni ne kellene!
2011. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
és hozzá kell még tennem h én is kaptam fájdalomcsillapítót meg még gázt is bekötötték nekem h jobb legyen, de ezek szerint én ilyen púder vagyok :)
2011. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az elsővel borzalmas szülésem volt. 16 órát vajúdtam, meg akartam halni majd a végén megcsászároztak. Most nem félek mert megbeszéltem a dokimmal, hogy most nem kell ennyit szenvednem, pár órát hagy vajúdni de ha nem halad ahogy kéne akkor megműt. Amúgy ha gyorsan megy a dolog, Ő sima szülés párti. :O Én nem de mindegy, nem hiszem, hogy jól fog menni (a doki szerint se). A császár nekem nem volt olyan gáz, a vajúdás volt elviselhetetlen fájdalom pedig EDA-t is kaptam egyszer de hát köszi...1,5 órát hatott a 16-ból. :(
2011. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
A szüléstől egyáltalán nem tartok,azon viszonylag hamar túlesik az ember. Én inkább azon izgulok, hogy ne járjak úgy mint a kislányommal. Sajnos egy hetes korában begyulladt a mellem, amivel majd három hónapig szenvedtem, mindent megtettem, hogy helyrejöjjön, de tályog lett belőle és fel kellett vágni:( egy rémálom volt!!! de túl vagyok rajta és még azóta is szoptatok, pedig már hamarosan másfél éves!:)
2011. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
szia! 16.19 es vagyok "rémálom" mivel nagyon fáradtan kerültem kórházba előtte 24 órát talpon voltam, totál kifingtam ezek után kőkemény vajúdásom volt - nem vagyok egy hisztis alkat és fájdalmat bírom - 15 órán keresztül voltak 5 perces fájásaim - nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót - folyton hitegettek hogy mindjárt megvan- utána mikor látták hogy már hófehér vagyok és szakad rólam a víz mert annyira kifingtam - burkot repesztettek- ezek után 1 perces !!! fájásaim voltak 3 órán keresztül amíg anyum kikönyörgött egy combba adható fájdalomcsillapítót! és még ezek után még 2,5 óra 1 perces fájdalmak! jaa a csillapító annyit használt hogy 10 es erősségű fájdalmam 9-9,5 re ment ! már félig nem voltam magamnál! és még hol volt akkor hogy toljam ki a gyereket! A dokim viszont mikor beért fantasztikus volt!!! Segített mindenben, engem picit vágtak, de erre nem emlékszem - már annyira kivoltam. viszont utána mivel nem tudtam segíteni már a kitolásnál - férjem és a doki szedték ki belőlem a gyereket! - ezért alul én nem a gátam repedt hanem az inak és szalagok szakadtak és repedtek - Na ez pokoli fájdalom!!!! hetekig!!!! és utána is évek míg elmúlik!!!! Na ezért rémálom a szülésem! jaaa, a legjobb hogy rosszul kötötték be az infuziót, és nem éreztem a bal karomat a hüvelykujjamtól a vállamig mivel begyulladt az erem! és hát egy elsőbabás 4 kilós gyereket nem tudtam megfogni! szóval ez volt a rémálmom!!! remélem most nem így lesz!!! :)
2011. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én alig várom! Nem vagyok mazoista mielőtt azt gondolnád :)


Csak nekem olyan szép emlék,pedig fájdalomcsillapítás nélkül szültem 22 hónapja!Most teljesen természetes szülésre készülünk gátvédelemmel...a lányomal sajna volt gátmetszés!


De nálunk nagyon gyorsan szépen zajlottak a dolgok, alig várom hogy újra átélhessen ezt a csodát!Hogy életet adhatok....


Mondjuk én akkor sem féltem, úgy álltam hozzá, hogy én akartam át kell esni rajta!ÉS sokkal rosszabbra számítottam!

Nem azt mondom hogy nem fájt, de nekem túlélhető volt!Ott volt a párom, a kedvenc dokim, mosta kedvenc szülésznőm is ott lehet majd....Én biztonságban éreztem magam a kórházban, szerintem ez is sokatsegített!


ÉSéletünk legnyugodtabb napjaként jellemezném a lányunk születése napját! :)Maga volt a csoda!


Most még kicsi a terhességem 9 hetes, de komolyan a szülést már hihetetlenül várom!


Én mindenkinek olyan szülést kívánnék elsőre mint az enyém volt! (na jó ha még ennél is knnyebb volt akkor nem!)



22 hós kislány és 9 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy 2 éves fiam, és most vagyok 6 hetes.

Jövő héten egyek dokihoz.

Most még nem félek de szerintem majd fogok :-)

Annyiból jó hogy tudom mi vár rám.

Annyira rossz emlékem nincs a szülésemről de jónak se mondanám.

5 óra alatt lett meg a fiam.

2011. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Elsőnél féltem, de most rettegek, hogy ott maradok a műtőasztalon. Itthon fog várni a két és fél éves kisfiam... Előző is, és most is programozott császár lesz eü. okok miatt.
2011. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!