Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az otthonszülésről?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Oltári nagy felelőtlenség nem kihasználni az orvostudomány adottságait. Még ha teljesen panaszmentes a terhesség, akkor is lehetnek komplikációk a szülés során és után. Az újszülöttről már nem is beszélve. Nem tudom egyesek miért akarnak visszatérni a "nagyanyáink idejébe".
2009. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, nekem,ha összejön a babó tuti kórház lesz.Igaz nem a megszokott,kényelmes hely,de biztonságérzetem ott nagyobb,bár tudom ott is lehet baj.Ne legyen,helyben a segítség,legalább azon nem múlik!
2009. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Én ugyan korházban szültem, de szerintem ezt mindenkinek a saját döntése kéne, hogy legyen. Nyugaton nagyon sokan szülnek otthon (Hollandiában a szülések többsége, Németországban több mint 20 %-a) van otthon.

Én ugyan nem szültem volna otthon, de senkinek sem tiltanám törvénnyel.

(Egyre gyakoribb már a gátvédelemmel szülés is, ami amikor én az elsőt szültem még olyan ujdonság volt, hogy száz papírt kellett aláírnom hozzá, hogy "saját felelősségemre....stb". Nyugaton a gátvédelem a természetes. Vannak dolgok, ahol a természetes s jobb.)

2009. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

szia!


Én megértem azoknak a hozzáállását, akik azt mondják, hogy régen is így volt, és mennyire intimebb és a szülésznö felkészültségén múlik minden... és most még a pár ezelőtti "botrányra" se térnék ki, pedig hát...

Egyetértek az előttem szólóval. Egy szülés végét nem lehet "megjósolni", de ilyenkor minden műszer és orvosi eszköz kiváló segítség lehet. Nagyon sok babát segítettek így a világra, egészségesen. (Gondolok itt pl. a megtekeredett köldökzsínórra...) Hát intimnek nem intim , és ugye kórházban kell lenni , de az a pár nap gyorsan elillan és kárpótol a baba :)


36 hetes kismami

2009. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Az otthonszülés az anya igényeiről szól, de a szülés során a baba az első, nem az, h' én irtózom-e a kórházaktól, vagy akarok-e gátmetszést meg . Elképesztő felelőtlenségnek tartom. A terhesség, a szülés és az anyaság számomra azt jelenti, h' mindig az a fő szempont, h' mi jó a gyerekemnek.
2009. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
11: 42 vagyok, úgy értem azokkal értek egyet , akik szintén kórházban szülnek/szülnének! :)
2009. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Azért nem szép ezért valakit lenézni!Vannak akik nem akarják kihasználni az orvostudományt vagy csak azt nem akarják,hogy lekezelően,durván beszéljenek vele mindezt pénzért!Otthon tudja,h biztonságban van és mindenki törődik vele,bármikor ott lehet vele a babája!Vannak akik inkább az ismerős környezetet és a biztonságot választják!Ami nem csak a kórházban fordul elő...sőt!Ha otthon szeretnél szülni,sztem nincs vele semmi gond!A te döntésed!jó babázást
2009. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos nem mernék otthon szülni, nekem a gyermekem a legfontosabb, és az ő biztonságáért a lehető legtöbbet megteszek. Akik otthon szülnek szerintem nagyon bátrak, vagy inkább merészek.. Nekem pont hogy otthon nem lenne biztonságos, mert nincs szakértő orvos + azonnali orvosi műszer, műtő.stb. Nem nézem le akik otthon szülnek, de én nem merném bevállalni. Üdv: 35 hetes kismama
2009. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem ragozom, előttem már mindent leírtak.

Pár napot bárhol ki lehet bírni, és otthon szülni veszélyes dolog (bár biztosan rendkívül meghitt, csodás élmény). Én nem vállalnám.

Ha otthon szültem volna, most sem a lányom, sem én nem élnénk.

Persze mkinek szíve joga, úgy dönt, ahogy akar, ott szül, ahol szeretne!

Sztem inkább a rideg kórház 3-5 napig, mint a meghitt, de kockázatos otthon!

2009. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy vagyok vele, hogy azt a 4napot inkább fogcsikorogva kibírom a kórházban, utána nyomok egy sprintet haza.

Ha lehetne, és "rutin" lenne a nőknek- és az újszülöttel sem kéne foglalkozni orvosilag- a szülés, akkor persze azonnal mennék is haza, de nem így van, és a picit jó, ha rendesen megnézik, pláne, ha baj van.


Az otthonszülésről: nagyon hozzászoktunk a kórházak nyújtotta dolgokhoz, az orvosok, szülészek is. Ezért van nagyon nagy rizikója. Ott megszokták, hogy a szülőszoba alatt mellett ott a csecsemőosztály, és a dokik hada, meg ott a műtő, meg...

És az otthon segítők nincsenek arra felkészülve, mit is csináljanak akkor ha ezek kellenének... persze telefonálnak mentőért.

2009. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!