Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudom elérni, hogy...

Hogyan tudom elérni, hogy programozott császárral szüljek?

Figyelt kérdés
Kisfiam sürgősségi császárral jött a világra, nem kevés vajúdás után. Nem szeretném, ha ez megismétlődne, inkább "biztosra" mennék. Viszont ahol szülnék, abban a kórházban nem igazán vállalják ezt az orvosok, pénzért sem. Hogyan tudnám elérni,h. mégis császározzanak? Milyen papír, orvosi igazolás kell hozzá?
2011. okt. 19. 15:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%
Nekem tapasztalatom ebben nincs de ugyanabban a cipőben járok mint Te és egyszer már én is megkérdeztem itt hasonlóképpen ezt. Nekem ugyanezek a válaszok érkeztek szóval majd a vége felé elkezdem mondogatni, hogy fájdogál a hegem aztán egyre jobban fog fájni. :p Nekem is olyan a dokim, hogy nem szeret császározni persze értem én, hogy nekem meg a babának akar jót de én nem vagyok hajlandó még egyszer átélni a hosszú vajúdás kínjait, hogy aztán úgyis az lesz vége, hogy megcsászároz. Most 28 hetes vagyok, úgy gondoltam, hogy majd a 32.hét után kezdek panaszkodni a hegemre.
2011. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%

1. Nem vajúdtok feleslegesen a császár előtt, mert EZ KELL A BABA TÜDEJÉNEK!!! Sokkal jobb, ha a császárt a fájáskeltés után csinálják az említett okból. Ha van idő erre, akkor így csinálják.

2. A természetes szülés amúgy is sokkal jobb a babának, nagyon sok minden miatt. Ezért "erőltetik" az orvosok.

3. A császárszülésnek a hiedelemmel ellentétben sokkal több a komplikációja.


Ezeket érdemes mérlegelni, mielőtt bármilyen kéréshez folyamodna a kismama a császárt illetően.

2011. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kismama attól a pániktól is szeretné megkímélni magát, ami a sürgősségi császárnál szokott lenni, hogy Úristen, mi van a gyerekkel, hogy gyorsan ki kell venni?
2011. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

21.20-as vagyok.

Én benne vagyok ha csak 2-3 órát kell vajúdnom, azt még kibírom. Végül is ezt beszéltük meg a dokimmal vagyis nem így, hogy 2-3 órát de hogy valamennyi vajúdás után ha amúgy sem halad a dolog akkor kiveszi, nem fogja erőltetni. De azért a biztonság kedvéért majd megemlítem neki, hogy fáj egy kisit a hegem. :O

2011. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Bocs, 12.20-as voltam.
2011. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
44%

Én azt nem értem, hogy mit lehet azon nem érteni, hogy a hüvelyi szülés a legjobb a babának és a mamának is, és hogy minden valamire való orvosnak kutya kötelessége mérlegelni a kockázati tényezőket, és természetesen abban a pillanatban, amelyikben a akár a baba akár a mama veszélybe kerül császároz. De CSAK akkor, és nem feleslegesen.


Egy barátnőmet az első gyerekkel megcsászározták (farfekvés miatt), és utána még hármat szült hüvelyi úton, pedig kicsi volt a korkülönbség. Hányat szülhetett volna csak császárral?

A hasfal nem olyan mint egy cipzár, hogy kinyitom, ki a gyerek majd behúzom. Nagy hasi műtét, rengeteg kockázattal! Én örülök, hogy végre olyan dokikról hallok, akik nem császároznak alapból, csak azért, mert az első is az volt.


És emellett azt még elmondom, hogy semmi negatív véleményem nincs az anyukákról, akik császárral szülnek, szerintem ugyanúgy anyukák (nem attól lesz valaki anyuka, hogy hogyan szült, sőt, hogy szült-e egyáltalán), de amikor a kórházban láttam felépülni császáros anyukákat, akkor hálát adtam, hogy ezen nem kellett keresztül mennem, most várom a harmadikat, és bár még messze a szülés, néha eszembe jut, hogy csak nehogy császár legyen... (Pedig az egyik szülésem irtó komplikált volt)


off: a mióma ne indokolja a császárt, legalábbis önmagában biztos hogy nem, és a 37 év sem (a magas vérnyomás igen!)


Na bocsánat, nem hegyi beszédet akartam, de szerintem érdemes elgondolkodni, hogy miért is "olyan jó" a császár...

2011. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

12:20-as válaszolónak: majd lécci mindenképpen írd meg, hogyan alakultak a dolgok, nagyon kíváncsi vagyok. (Akár priviben is.) Drukkolok Neked!!!


Tisztában vagyok vele,hogy nem a császármetszés a szülés természetes folyamata.

Akinek volt része hatalmas kapkodásban, a semmiből előkerülő orvos-nővér-csoportra a feje fölött, az megérti, miről beszélek. Nem "kényelmes" császárom volt, hogy készülhettem volna rá, akár egy picit is. 4 perces fájásoknál lett olyan rossz a kisfiam szívhangja,h. amíg hívtam a párom, rakták be a katétert és utána már a műtőben is voltam, altattak. Most is könnybe lábad a szemem, ha visszaemlékszem rá, könyörögni tudtam volna érte, hogy mindegy mit csinálnak velem, csak a picinek ne legyen baja. Senkinek nem kívánok ilyen érzést!

Ilyet még egyszer nem akarok átélni, biztosra szeretnék menni.

Kimondom, amiért meg lehet kövezni: nem szeretnék hüvelyi úton szülni. Tudom, ez lenne a legjobb mindkettőnknek, de nem érzem magam attól rosszabb anyának, hogy hogyan szülöm meg. (Ezen már túltettem magam.)

Fájdalmas császár után minden, de még az is jobb, mint a bizonytalanság.

2011. okt. 21. 13:44
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

Eszemben sincs senkit megkövezni. Azt viszont nem értem, hogy miből gondolod, hogy a hüvelyi szülés nehezebb vagy rosszabb élmény?

Az érzést, amiről írsz, egyébként ismerem.

Mint írtam, az első szülésem komplikált volt. 26 óra vajúdás után (az utolsó két óra már a kitolás volt), az én babám szíve is lelassult, csak mivel már benne volt a szülőcsatornában, így nem császároztak, hanem sürgősségi gátmetszésem volt, oxitocint kaptam és a hasamra nyomott a doki, így egy fájásra kint volt a baba (ehhez egyébként helyiséget kellett váltani, mert az alternatív szobában semmilyen eszközük nincs, át vánszorogtam két fájás közt egy másik szülőszobára). A baba ahogy kicsusszant már vitték is a csecsemősök, oxigénezték, majd elvitték. Én meg ott feküdtem az ágyon, remegős sokkot kaptam, kérdeztem a dokitól, hogy mi van a kicsivel, mire ő formálisan azt mondta, hogy nem tudja, de lehet, hogy átviszik egy másik intézménybe, ha itt nem tudják ellátni, és én oda nem mehetek vele... Hát az egy necces fél óra volt, míg visszajöttek a csecsemősök és mondták, hogy minden rendben van vele, már csak melegítik az inkubátorban...

És mindehhez hozzá nem csak vágtak, hanem repedtem, szakadtam, aranyerem durván kijött, majd vadhús kinövésem lett a sebgyógyuláskor, összesen egy év kellett, mire rendbe jöttem (és már nem fájt a szex sem).

És mindezek dacára attól rettegek, hogy csak nehogy a hasamat kelljen felvágni.


Hála Istennek a második szülésem komplikációmentesen és gyorsan zajlott, gátvédelemmel (ahogy az elsőt is szerettem volna), csak az aranyerek szivatott, de az már csak így van...

Remélem a harmadik is így fog menni.


Azért kívánom, hogy úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd!

2011. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Már írtam az előző oldalon.

Az első szülésem nekem is kapkodva előkészített császár volt, engem egy sima nst közben az asztalról kapartak fel és vittek azonnal a műtőbe. Szó szerint, mert az idegtől sokkot kaptam és nem bírtam felállni, menni, ... semmit csinálni. Ezt az érzést én sem kívánom senkinek. Végig azon kattogott az agyam, hogy él-e még a babám és egészséges lesz-e.

A 2. egyéb okok miatt programozott volt. Bekötötték az infúziót, vártunk egy kicsit és már toltak is. Nem vajúdtam, mert az orvosom mondta, hogy bár a babának jó lenne, nekem nem tenne jót. Lehet megköveztek érte, de nem bántam egy cseppet sem.

2011. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, azért én nem értek egyet, hogy utána mit kínlódnak. Ketten voltunk akit császároztak a hatból, és mi ketten voltunk azok, akik leghamarabb felépültek. Velünk noszogatták a szülőket, hogyha mi így összeszedtük magunkat, akkor nekik is iparkodni kell. Szerintem ez egyén függő.
2011. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!