Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak annyian programo...

Miért akarnak annyian programozott császárral szülni?

Figyelt kérdés
Én örülnék,ha normál úton szülhetnék,nem programozott altatásos császárral.
2011. okt. 20. 14:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos nálunk ez már igenis "kívánságműsor"...Mi külföldön élünk.Mikor szülés elött meg kellett a klinikán jelennunk,megkérdezte egy orvos:1.sima vagy császár lesz?2.akár szoptatni,vagy sem?...Mikor látta,sápadok a kérdései hallatán,hozzátette:"sajnos,itt tartunk,meg 'kell'ezeket kérdeznem.."-ez olyan szomorú...ráadásul Sok császárt akaró anyuka nincs is tisztában azzal,milyen veszélyes ez..nem olvastatok arról,hogy a magzatviz "ölte meg " az amyukat,akinek a vérébe jutva mergezte meg?

A legfontosabb;mindenkinek Sok boldogságot!

2011. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok.

A lanyom termeszetes uton szuletett. Viszont nagyon nehezen, tulhordtam 10 nappal, ketszer inditottak a szulest infuzioval (igazabol nem emlekszem sokmindenre magabol a szulesbol, mert a vegen mar annyi vert vesztettem, hogy elajultam, majd mivel bentragadt a lepeny, elaltattak par orara, h kitisztitsanak. NEm is lathattam a kislanyom, csak jo par oraval kesobb (akit amugy ilyen fogoval huztak ki, mivel nem akart kibujni. En csak annyit hallottam felajultan, hogy a fiatal orvos keri az apolonot, h hivjak a foorvost telcsin, mert gond van, meg esik a szivhang stb)..

MAjd par ora mulva kitoltak, a szobamban ujra elajultam es omlott belolem a ver, az oriasbeteteket kettesevel raktam magam ala es cserelgetni kellett nagyon gyakran.

Utana egy teljes honapig nem tudtam ulni, nagyvecezni szules utan 5 nappal mentem, ami borzalmas volt.


Mar felmerult a tema, h vallalunk masodik gyereket, akit biztos hogy klinikan fogok megszulni, programozott csaszarral. Nem erdekel, ha kenyeskedesnek tunik, de en bele sem merek gondolni, hogy megegyszer itt (kulfold) termeszetes uton szuljek.

2011. okt. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

Utolso vagyok meg mindig, en is kulfoldrol.

Annak idejen eliteltem baratnomet, amiert programozott csaszarra ment.

En, aki termeszetes uton szultem a lanyomat, es par oraval ra meglattam, hogy az erolkodestol teljesen fekete volt, meg a feje teljesen eldeformalt, nem beszelve a honapokig tarto remalmok utan, dontottem el, hogy a masodikat PROGRAMOZOTT CSASZARRAL fogom szulni.

2011. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

En ha tehetnem a masodik gyermekemet csaszarral szulnem.

Az elsonel megeltem a poklot es majdnem bele haltam (nem hiszti, hogy a "fajdalomba majd bele haltam", hanem tenylegesen majdnem evereztem)a babammal rengeteg komplikaco lepett fel es meg 1.5 evesen is kezelesekre kellett hordani.Ha csaszarral szuletik semmi baja nem lenne!!!

Sajnos en nem valaszthatom meg a kovetkezo szulesemnel, hogy csaszar vagy sima szules legye, de borzasztoan rettegek attol, hogy ujra baj lehet.

Arrol nem is beszelve, hogy majdnem 2 napig vajudtam, ugy, hogy 10 perces fajasokkal indult, lassan 2 eve szultem, de a sex meg mindig nagyon faj es egyetlen egy orgazmusom nem volt szules ota, pedig meg jobb a hazassagunk mint a baba vallalas elott.

2011. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre,nem ellenetek vagyok.Én is programozott császáros voltam (ráadásul altatásos) az első terhességemnél is és most a másodikkal is egy neurológiai rendellenesség miatt.Nem préselhetek,nem kaphatok a gerincembe semmiféle fájdalomcsillapítót-érzéstelenítőt,nem erőlködhetek,mert az agynyomás fokozódás miatt elég nagy bajok lehetnek.Nem láthattam a kisfiam csak du akkor is csak 5 percre,majd másnap de 10kor.

Én csak azokat a kismamákat nem értem,akiknek semmi indokuk nincs a császárra,mégis mindent megadnának egy programozott császárért.Én is mindenemet odaadtam volna,ha átélhettem volna a normál szülés "élményét",de sajnos nekem ez soha nem fog megadatni.Köszönöm nektek a válaszokat!További jó babavárást és jó egészséget mindenkinek!

2011. okt. 21. 11:07
 16/19 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon sajnálom, hogy így történt, de hidd el ez a Te eseted és azoké akiknél indokolt, teljesen más mint mikor hisztis félelemből,és kényelmi okok miatt időre kiemeltetik magukból a babát "anyák".mert az nem SZÜLÉS.

Totálisan egyet értek veled.

Te nagyon bátor vagy, hogy még így is vállaltál babákat, és gratulálok.Jó egészséget NEKTEK:))

2011. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Atroposz ***** válasza:
81%
Az egyik ismerősömet 16 óra vajúdás után császározták meg a végére teljesen kimerült.Most a fogadott orvosával megbeszélte ,hogy bemegy aztán megcsászározzák.Valószínűleg így is úgy is császáros lenne.Én félek a császártól és simán szeretnék szülni.
2011. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Én azért akartam volna, mert az elsővel semmit sem tágultam, nagyon sokat vajúdtam, így lett belőle császár. A másodiknál ugyanettől tartottam, ezért szerettem volna inkább a programozottat, meg indokolt is volt. Mégse így lett, az élet közbeszólt, hanem sürgősségi császár lett a vége. Az elsőnél gerincközeli érzéstelenítés volt, a másodiknál a sürgősség miatt altatás. A programozott egyébként nem altatásban történik, és megfelelő indikáció nélkül nem is csinálják meg. Tehát tényleg nem kívánságműsor.
2011. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kommentelők,kérdezők!

Hogy mi szól a császármetszés és programozott császár mellett? Március 4-én szültem meg az addig teljesen egészséges gyermekemet természetes úton, aki a szülés alatt beleszékelt a magzatvizbe,majd nagyon súlyosan tüdőre szívta, intenzívre került majd 4 nap múlva elvesztettem. Szülés után közölték velem,hogy ilyen előfordulhat, de egy sajnálom,vagy őszinte részvétem nem hangzott el a kórház részéről. Teljesen természetesnek vették az esetet,mondván ilyen van, arról nem is beszélve,hogy mikor észlelték,hogy széklettel szennyezett a magzatvíz mégsem toltak császárra.

Ezek után csakis programozott császárral merek szülni és mindenki gondolja meg,mert lehet, hogy 1000-ből 1 ilyen eset van (bár azóta sok ilyet hallottam) de lehet,hogy pont te leszel az az 1! Én sem gondoltam,hogy velem ilyen előfordulhat,mégis én lettem az az 1,akinek a teljesen egészséges gyermeke halt meg a szülés alatti "komplikáció" miatt. Bár ha időben eltolnak császárra a gyerekemet most a karjaimban tarthatnám,de ez soha nem történhet már meg.

2012. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!