Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt, mit csináltatok?

Szülés előtt, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Észrevette valaki rajtatok,hogy hamarosan szültök?
2011. nov. 14. 15:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
44%
Versenyescsávók?
2011. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Én szilveszteri buliban ültem éppen, anyósom barátja mérte a 7-8 perces(nek vélt)fájásaimat.

A páromat este fél 10 körül vittem el kocsival egy másik buliba, hogy élvezhesse "szabad" életének utolsó pillanatait :) (december 27-ére voltam kiírva amúgy)

Negyed 12-kor kocsiba ültünk a motyómmal együtt és először felvettük apát(akit hiába is hívtam a mobilján, miért is lett volna nála, ha a kabátzsebében is elfér?).

Mikor bementem, hogy szóljak:Megyünk szülni!-Csak nézett rám mindenki, apa pedig megkérdezte:

-Pont most?!Olyan jól érzem magam!(Természetesen nem volt szín józan :) )

Mondtam neki, hogy bocs, én sem ma akartam szülni:)

Bementünk a kórházba, de csak 1 ujjnyira voltam nyitva, magzatvíz még csak nem is szivárgott.Nst jött és 3/4 4-ig még aludtam is.Utána elszabadult a pokol, ami a fájásokat illeti, majd reggel 8.10-kor fektettek fel a szülőágyra, közben hívtam apát, ő 3 perc alatt ott volt, a doki burkot repesztett, de közben jött a műszakváltás, így 2 doki vizsgált.

Bekötötték az oxit, első kitolásnál leesett a szívhang.Az ügyeletes doki kérdezte, hogy nem bánnám-e ha inkább megoperálnának, mert nem úgy bírja a babám a vajúdást, ahogy kellene.

Egy szó mint száz:Január elsején reggel 8.25-kor megszületett a lányom császármetszéssel, kézre-lábra csavart zsinórral, makk egészségesen.9-es apgart kapott és olyan édes volt a hangja amikor felsírt!

3600 gramm és 53 cm volt a kis drágám, egy óra múlva mikor elmentek a látogatók be is hozták nekem ismerkedni :)

Ennek már 10,5 hónapja

2011. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is Versenyescsávók. Meg lehet ismerni, ahogy vesszőket rakja. Ha kell, ha nem. :D
2011. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Egész napos vásárlókörúton voltunk. Senki nem gondolt arra, hogy szülni fogok.
2011. nov. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi nem tudtuk, hogy miért, de aznap abszolút nem tudtunk elaludni. Vagyis a férjem nem tudott sehogy sem, én pedig azért nem, mert Ő nem aludt. Fél 1-kor még mindig forgolódtunk az ágyban. Hajnali 1 órakor hallottam és éreztem egy pukkanást és éreztem, hogy vizes lettem és a lepedő is. Gyorsan kimentem a wc-re és ott már rózsaszínes folyadék jött belőlem. Ajaj, gyorsan szóltam a férjemnek, hogy itt szülni fogunk, lezuhanyoztam és irány a kórház. 06.09-kor megszületett a kislányunk, aki immár 3,5 éves nagylány. :) Tudtuk, hogy aznap éjjel nem szabad elaludnunk. :)
2011. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Jó sok válasz érkezet,nagyon szépek a történeteitek.
2011. nov. 15. 14:44
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Reggel bementünk NST-re, a doki mondta, hogy bármelyik pillanatban megindulhat, mert már 2-3 ujjnyira nyitva vagyok.Kérdezte, hogy van-e jóslófájásom, és nem hjitte el, hogy nincs, pedig valóban nem éreztem semmit. A kórház közel volt, ezért hazamentünk. Átugrott egy barátnőm, jót beszélgettünk, és mondtam is neki, hogy sajnos biztos nem ma lesz a nagy nap, mert semmit nem érzek. Délben rendeltünk egy pizzát a férjemmel....hát alig tudtuk átvenni,du 1-kor már a kocsiban ültünk, hogy induljunk, mert egy óra leforgása alatt megrohantak a fájások, rögtön 2-3 percesek.Szegény pizzafutáron látszott, hogy menten szívrohamot kap:) A kórházba beérve elfolyt a magzatvíz, és du fél 4-kor megszületett a kisfiunk!
2011. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Hú ezek nagyon jó történetek,válaszolók.
2011. nov. 16. 16:36
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Délután fürdőt takarítottam, aztán szülői értekezleten ültem. Esti rutin, éjjel felkeltem pisilni, aztán menni kellett szülni :)
2011. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40+2 hetesen magzatvíztisztaságot nézett a doki! Hazajöttünk, lepihentem, barnázgattam kicsit. Elaludtunk, éjjel fél3-kor villámlásra és mennydörgésre ébredtem. Kimentem pisilni, visszafeküdtem. 02:53-kor jött egy fájás,majd 5 perc múlva még egy és még egy... Aztán megint wc-re siettem, távozott a nyákdugó. Felhívtam a szülésznőt és a dokimat, mondták,h induljunk a kórházba. Letusoltam, összeszedtük a cuccokat, még fülbevalót is tettem és betestápolóztam magam...:) A kocsiban már 3 perces fájásaim voltam, úgy kapaszkodtam,mint még soha. A férjem néma csöndben taposta a gázpedált, vidékről mentünk a megyei kórházba. Még kaptunk piros lámpát is párat...:) Szóval a lényeg, h 5-kor a szülőágyon voltam, 7cm-re voltam kitágulva...:))) és 7:48-kor világra jött a mi kicsi lánykánk, természetes úton! :))) Nekem a hidegfront jött be! :))
2011. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!