Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a békéscsabai kórház?...

Milyen a békéscsabai kórház? Hogyan zajlik ott a szülés?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy csak szülőágyon lehet szülni, vagy pedig van már szülőszék is. Milyenek az orvosok és a nővérek? Van-e olyan szoba ahol a baba velem maradhat?
2008. márc. 23. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én tudomásom szerint csak szülőágy van, de a vajúdó elég normálisan fel van szerelve. Van olyan szoba, ahol a baba veled lehet, egy kórtermet ugyanis átalakítottak (én abban feküdtem), egy kétágyas és egy háromágyas szobára szedték szét, van bent pelenkázó a háromágyasban kiságy is. Ha jársz szülésfelkészítőre, ott bővebb felvilágosítást is kaphatsz, vagy a védőnőktől. A nővérek nagyon kedvesek, segítőkészek voltak, az orvosokról érdemben nem tudok mit mondani, mert fogadott orvosom volt, ő rendes volt nagyon velem, de vannak kevésbé kedvesek is. Ha akarod email-ben részletezem is.
2008. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Légyszi részletezd egy kicsit! Ki volt a fogadott orvosod? Nekem Rucz Árpád főorvosúr. Róla van valami véleményed vagy tapasztalatod? Köszi
2008. márc. 25. 10:04
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Nekem Ombódidoktor úr volt. A főorvos úr egyébként nagyon kedves, én császáros voltam és ő volt még bent nálam. Ha van fogadott orvosod, kedvesebbek mlesznek veled. Amikor beérsz a kórházba (ha van rá idő) megvizsgál az ügyeletes, hogy valóban beindult-e a szülés, ha igen, értesítik majd az orvosod. A szülésznő veled lesz, segít, bár én a vajúdóban csak a férjemmel voltam. Ha teljesen kitágultál, bevisznek a szülőágyra. Ott is segít a szülésznő, majd ha megszületett a baba, ottmaradsz megfigyelésen. Ha minden rendben volt, a következő szopira már be is viszik a babád. (reggel 5, 9, 12, 15, 18, 21 a szoptatási időpontok). Szülés után egy rövid időre szerintema párodat is beengedik a szobába. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. Mikor fogsz szülni egyébként?
2008. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!