Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül a császáros...

Mennyibe kerül a császáros szülés általában?

Figyelt kérdés

Drágább mint a sima levezetése?

És mikor közli ezt a doki pl?

Pl.: -Kedves kismama,most, hogy meg kellett császározom, így nem 60 ezer, hanem 100ezer?!


Vagy hogy van ez?


2011. nov. 27. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Velem sohasem közölte a dokim, hogy mennyit adjak neki a szülésért. Én meg nem kérdeztem. Amúgy az a bevett gyakorlat, hogy a vizitdíj 10x-e. Persze ha olyan dokihoz járnék (nem járnék :)) akinél a vizit mondjuk 12.000. akkor nem adnék 120.000.-et a szülésért. Az én dokim nál 7000 a vizit de különben most 60.000.-et gondoltam adni. Nagy valószínűséggel császár lesz, az előző is az volt bár nem terveztük és most sem tervezzük. 3 éve szültem akkor 5000 volt csak a vizit és akkor 60.000.-et adtam neki. Most elért minket a válság sajnos. Ezt a 60.000.-et is úgy adom, hogy anyukámék felajánlották, hogy majd ők kifizetik. :O
2011. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is programozott császárom lesz 2hét múlva és el is fog kötni.Nem mondott összeget ezért is mentem hozzá 50ezeret gondoltam havi 10 volt a vizsgálat.Vissza már nem teszi a gyereket.Lehet,hogy más nem így gondolja.
2011. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Olvasgattam régebbi szüléseket, és ott írták a csajok, hogy nekik kerekperec megmondta a választott orvosa, hogy mennyi lesz a szülés. És az jutott eszembe, hogy mivel a császár ugye komplikáltabb, akkor többet kérnek?

Tiszta röhej ez az egész, hogy egyszerűen "kell" adni, különben nem törődnek veled!

Nekem még nincs választottam.

2011. nov. 27. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kezdetektől fogadott orvosom volt (vidéki városban lakunk), ráadásul az osztályvezető főorvos volt. Őt ajánlották, első találkozáskor (7 hét) beszélgettünk ill., csinált egy uh-t. Utána 15. hétig hetente kellett mennünk, mindig ő hívott telefonon előtte egy nappal, hogy következő nap tudnánk -e menni?! Sosem ajánlotta fel a magánrendelőjét, mindig a kórházba jártunk be. Soron kívül intézett mindent és nagyon precíz volt. Bármi problémám volt behívott magához vagy azonnal bejött a kórházba.

Kiírt nap előtt 2-vel leöntöttem a kezem forró olajjal, majd kiírt után 2 nappal befektetett a kórházba. A baleseti sebészetről jöttek mindennap kötést cserélni, elintézte, hogy ne kelljen átmennem a kórház egyik végéből a másikba és órákig várni, amíg ellátnak.

Végül egy péntek reggeli uh-ról toltak a műtőbe. Felszóltak a szülészetre, hogy visznek és az orvosom már bemosakodva, beöltözve várt rám/ránk. Pedig akkor jött be dolgozni és mennie kellett volna vizitelni.

Sürgősségi császárral született meg a lányom. Iszonyat precíz munkát végzett az orvos, a vágásom már most nem látszik, pedig 5 hónapos lesz a lányom. Olyan, mintha nem is szültem volna.

Minden egyes nap - szabadnapján - is bejött 2× megnézni és érdeklődni a hogylétemről.

6 hetes kontrollra is ő hívott fel, pedig nem felejtettem el. Mindent megnézett, elmondta, hogy mire figyeljek, írt gyógyszert stb..

Most megyünk december elején megint vizsgálatra.


Mikor hazajöttünk a kórházból, utána egy héttel kapta meg a pénzt (100ezer) + egy márkás italt (30ezer). Sosem mondta, hogy mennyi nála egy szülés, nem is utalt rá. Mikor megkérdeztük, hárított. Érdeklődtem másoktól, ők mondták, hogy 100 körül szokott lenni a tarifája.


Amúgy nem kötelező fizetni az orvosoknak. Persze, ha felfogadsz valakit, akkor illik, főleg, ha az orvos utal rá, hogy mennyibe kerül vagy rákérdeztek.

Általában max. 100ezret szoktak fizetni.

2011. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a dokit, azt mondta, hogy 40-50 ezer körül szoktak adni az anyukák a szülésért. Én ennyivel készültem, de nem gondoltam császárra. Nem is lett az, de ha az lett volna, akkor sem adtam volna többet. Arról nem te tehetsz, hogy császár lesz. Az más kérdés, ha valaki külön megkéri rá az orvost, és az el is vállalja.

Szerintem ha a doki azt mondja, hogy szülés ennyi, császár annyi, nem nála szülnék. Mi a biztosíték arra, hogy nem a császár mellett dönt, csupán csak anyagi okokból? Etikátlan az ilyen orvos.

2011. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ha megnő a gyerekem, szülészt csinálok belőle :D:D:D

jól keresnek :)

és tudják basszus, hogy kapni fognak lóvét.

2011. nov. 28. 00:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha választott dokid van, ő kérhet tőled pénzt. Nekem nem volt választott dokim, nem is kért senki semmit szülés után. (császáros) Én varratszedés után adtam neki 20.000 Ft- ot.
2011. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tévedés, nem kérhet érte pénzt. Az más kérdés, hogy akkor milyen jogon várnád el tőle, hogy hétvégén, ünnepnap, éjszaka bemenjen hozzád? Nálunk kifejezetten kijelentette az osztályvezető főorvos, hogyha megtudja, hogy bárki pénzt kér a szülésért, azonnal ki van rúgva. Amikor megkérdeztem az orvosomat, hogy mennyiért vállalna-el, rögtön rá is vágta, hogy ezért ő nem kérhet pénzt. Erre másképp kérdeztem: -Mennyit szoktak adni a kismamák?

Na, erre már válaszolt.

Én úgy vagyok vele, hogy 40-50 ezer ft még elmegy, de 100 ezer ft egy másfél órás munkáért azért elég durva. Ne legyen már bőr a képén ennyit elkérni. Ha azt mondta volna a dokim, hogy ennyit kér, akkor keresek mást. Igaz, nálunk a városban állítólag 2 orvos kér ennyit, a többek 50 körül. A főváros az biztos más. De gondolom a válság már itt is érezteti hatását, és nekik is fogy a kuncsaftjuk.

2011. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

megtudtam a mennyit, 80 ezer.

2011. nov. 28. 19:52
 10/10 anonim ***** válasza:
SOha nem mennék olyan dokihoz, aki előre megmondja a szülés tarifáját... Osztály vezető főorvosnál született programozott császárral a fiam, havi 10ezer volt a magánrendelés, a szülésre nem mondott semmit mennyit kér. 50-et kapott, azóta is hozzá járok, 3 hét múlva lesz a köv. császárom. Soha nem célzott rá, vagy éreztette velem, hogy kevesli a pénzt. Sima szülésnél is ennyit adtam volna neki. Természetesen csak akkor ha nem utolsó nyomásokra jött volna csak be.
2011. nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!