Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A burokrepesztésnek, oxitocinn...

A burokrepesztésnek, oxitocinnak van a folyamat gyorsításán kívül értelme?

Figyelt kérdés
Magyarán, mi az orvosi indoka annak, amikor egy kórházban rutinszerűen mindenkinek bekötik vajúdáskor az oxitocint, és burkot is repesztenek? Első gyerekemet így szültem, de most a másodikkal szeretnék minél természetesebben eljárni.
2011. nov. 28. 21:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én kaptam oxitocint, de burkot nem repeszettek, folyamatosan "csordogált " a magzatvíz. Nem tudom miért. Egy éjszakát vajúdtam, 1 ujjnyit tágultam, hiába tágítottak kézzel (rettenetes volt), meg adták az oxitocint. Császár lett a vége..
2011. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk talán jobb egy kicsit rágyorsítani bizonyos esetekben a szülésre ilyen módszerekkel, mert egy nehéz elhúzódó szülés szerintem sem az anyának sem pedig főleg a babának nem jó.


De ha nincs semmi probléma megy a tágulás rendesen, akkor nem tudom miért kell oxit kötni.

A burokrepsztést én sem bántam a szülésnél- onnan már tudtuk, hogy mindjárt vége, mert csak a végefele repesztette meg a doki.

2011. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A barátnőmnél annyi idő volt, hogy felfektessék a szülőágyra. Egy másik nőnek a szobában még ennyi sem. A Fehérvár táblánál már kint volt a baba.

illetve ott toltak be egy anyukát a mentősők, apuka lihegett, futott a csecsemős, apuka, szaladjon, kint a baba.

Gyorsan ment a dolog, nem volt se burokrepesztés, e oxitocin, se beöntés, se borotválás, e gátmetszés-semmi, ami borzongat bizonyos ősembereket. Így kell szülni. És akkor nem lesz semmi.

nyilván a helyzet hozza magával a dolgot.

2011. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A második gyermekemnél csak akkor repesztettek burkot és kötöttek be oxitocint, amikor már teljesen nyitva voltam. Utána egyből a tolófájások következtek. Megvárták vele a végét.

Az elsőnél is csak akkor kaptam az oxitocint, amikor már teljesen nyitva voltam és azután is egyből tolófájások jöttek. A magzatvíz itt korábban elfolyt.

2011. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok reagálást!


Zalaegerszegen szültem, ott az oxitocin és a burokrepesztés ugyan olyan "kötelező" beavatkozás, mint a beöntés, a borotválás és a gátmetszés (ez utóbbit megúsztam, de külön kellett kérnem).

Igazából csak annyi a bajom, főleg az oxitocinnal, hogy oké, gyorsul a folyamat, de vajon a gyereknek jó-e, ha az ő tempóját figyelmen kívül hagyva, szinte átmenet nélkül kezdjük el összenyomni a méhet körülötte, így sürgetve kifelé. És vajon nem emiatt a gyorsítás miatt van-e szükség (?) a rengeteg gátmetszésre, hiszen a kijáratnak nincs normálisan ideje tágulni. A spontán turbógyors szülések esetében érdekes módon nem szoktak repedni az anyukák - ezért gondolom, hogy nem kellene siettetni a folyamatokat, minden szervezet a saját tempójában készül fel.

Nyilván, aki nem tágul, meg 2 napja vajúdik, az más tészta, én most csak a normális lefolyású szülésekre gondolok.

2011. nov. 30. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!