Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan úgymond "lenézik" a császárral szülő anyukákat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 11:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Mert fingjuk sincs hogy engem miért császároztak. Ha elmondom,akkor máshogyan néznek rám. Nem hóbortból,divatból,meg hogy nem szerettem volna simán szülni...de sajnos mégis úgy alakult hogy a műtőbe rohantak velem.
2011. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
38%
kinézile?he?
2011. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
pl azok, akik megkérdezik tőlük, hogy hogyan szültek, és ha meghallják a császár szót annyi a reakció, hogy"Jaaa, hát úgy könnyű.." Ezek, he!
2011. dec. 8. 11:29
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azokat nézem le akik valami probléma miatt szültek császárarl hanem azokat akik jaj én nem szülök természetesen hanem csak császárral lehet ilyet hallani sokat (főleg sztárok között)
2011. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan azt hiszik hogy kenyelembol valasztottuk a csaszart.Nem azert mert eletmento volt ,hanem mert feltel a szulestol/fajdalomtol.En olyankor szepen elmondom hogy a kicsi szivverese az 50 et sem erte el igy azonnal csaszaroztak.Valamint megkerdezem az illetotol hogy ha abban az idoben lennenk amikor meg hirbol sem tudtak mi is az a csaszar es a gyerekem nem elte volna tul akkor mit mondana most?Na ilyenkor kopni nyelni nem tud az illeto.
2011. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem (komplikáció miatt), és csak kedves, megértő szavakat hallottam.

Lehet valaki elsőre elítéli a császárt, de az magára vessen, ha nem tudja a pontos okokat és máris ítélkezik.

Amúgy a legtöbben azt ítélik el, ha valaki kényelemből szeretne így szülni.

Ha valaki pedig azt mondja, hogy "így könnyű", hát...az szegénységi bizonyítványt érdemel. De szerintem a többség értelmesen kezeli a császár-kérdést.

Amúgy meg nekem személy szerint mindegy ki hogy szült, úgyhogy tőlem az orromon is kivehetik a gyereket, akkor is a gyerekkel leszek elfoglalva és nem a szomszéd asszony szülési módjával. :)

2011. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

Én programozott császárral szültem,nem mondom,h milyen okból,de nem életmentés miatt.nem volt veszélyben sem a baba,sem pedig én.akkor most emiatt engem és a "magamfajtákat" lenézik???sztem senkinek semmi oka erre.nem ártottam ezzel sem a babámnak ,sem magamnak,sem senkinek..miért kéne lenézni?ezt nem értem...

az,h akinek az élete vagy a baba egészsége forog kockán,azt meg végképp miért néznék le???

szerintem ,és sokan írták is,h ezeket az anyukákat nem nézik le..de "minket" miért is???

én erre lennék kiváncsi..

lehet,h ez könnyebb út,de ha én ezt választottam azzal mi a baj???ha egyszer van más megoldás,ami nem jár 20 óra iszonyatos fájdalommal és én így döntök..ez miért baj?ezt soha nem értettem.

2011. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolso.Nem tudom ki milyen jogon nezi le a masikat de sajnos ilyen a mai vilag.Valamibe bele kell "kotni" az embereknek.

Ahol elek barki valaszthatja a csaszart,nem kell eletmentonek lennie megsem nezi le egyik anyuka a masikat.Erdekes nem?

Ne vedd magadra barki barmit mond, a TE gyermeked, a TE valasztasod , a TE eleted.

2011. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg,hogy ki milyen úton ad életet a babájának,hanem az,hogy utána hogy neveli,mennyit törődik a picivel..nem az határozza meg az életét,ahogy születik,hanem ahogy nevelik és amilyen családban nevelkedik,mennyi szeretetet,törődést kap!

11:49es

2011. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a média hatása is benne van. Mivel a legtöbb "sztár" direkt a császárt választja, ezért ez ellenszenvet szül másokban. De azért nem éri meg ezen gondolkozni, mert egyesek úgyis lenéznek másokat, mindig vannak ilyenek, és mindig is lesznek. Ami neked jó, másnak nem biztos, és ez érvényes mindenfajta szülésre.

Amúgy általában addig nézik le az embert, míg meg nem ismerik a teljes valóságot, míg nem kapnak érveket az emberek (akár komplikáció, akár kényelmi szempontok miatt is lett császár).

Egy-egy beszélgetés egy császáros anyukával hasznos lenne mindenkinek, hogy egy kis empátiát szerezzen az illető, akiben dúl az előítélet.

2011. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!