Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott Császárral szülő...

Programozott Császárral szülő kismamák élményére vagyok kíváncsi. Hogyan zajlott a dolog?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia,hát nekem az volt.Mint a mesében,már 1 hete befektettek,és 3 napot túl is vittem.Volt egy méhszájműtétem,+4025 volt a baba,és semmi jele nem volt a szülésnek.Még magzatvízet se tudtak nézni,olyan zárt voltam.Szólt reggel az orvosom,hogy menjek a szülészetre,ott vár.Kaptam hálóinget,irány a beöntés,ami nem szörnyű.Aztán bekísértek az előkészítőbe,ahol katéter,infuzió.Amennyire féltem tőle,semmiség,úgy voltam vele,haladjunk.Megkértek feküdjek át a műtőasztalra,és mindíg mondták,mi következik.Gerincbe az érzéstslenítő.Pár perc,és zsibbadt a lábam.Azt hiszem csikizték a hasam,mert kérdezték érzem e .Aztán már vágtak .Annyit éreztem,hogy mozog a hasam,azt hiszem akkor emelték ki a babát.Rátették egy pillanatra a mellkasomra,persze el volt takarva minden,Akkor vágták el a zsinórt,a pici keze meg valahogy át lógott a takaráson,az maga volt a boldogság.Aztán odanyomták egy puszira,és már vitték is a páromhoz.Utána 2 óra intenzív,babástól.Már első próbára szopizott,aztán irány a szoba.12 óra múlva kötelező volt odatipegni a csaphoz,na az elég nehéz.Másnap már guggolva ugyan,de picit sétáltam.Aztán olyan gyorsan fölépül az ember,hogy már alig emlékszik.Ott a baba,az mindenen átsegít.Most még 7 napom van a másodikkal,de már menni se bírok,várom a mi napunkat.Mindenkinek boldog babavárást,és könnyü szülést,olyat,amilyet megálmodott!!!
2009. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 9,5 hónapja szültem császárral. Reggel 7-re berendeltek a szülésznő adott két zacsi infúziót(persze egymás után) míg az lecsöpögött a párommal beszélgettünk meg ilyenek mikor már mind két zacsi infuzió "bennem" volt jött a nődokim, vele beszélgettünk pár szót(hogy vagyok meg ilyenek) utána betoltak a műtőbe és mielőtt teljesen bevittek leborotváltak elöl(ha ezt tudom akkor én megcsináltam volna és nem kellett volna másnak csinálni) majd felültem az asztalra(itt már totál meztelen az ember) előre kellett dőlni ülő pozícióban, beadták az érzéstelenítőt. Majd csípkedtek, szúrkáltak(picit), hogy hat-e már az érzéstelenítő...hát nekem nem ért semmit ezért elaltattak.

Majd a szülészet egyik szobájában felébredtem ott volt mellettem a párom, cefetül éreztem magam, fájt a varrat, bent a katéter(pisi) folyt a vér ezért alattam betétek voltak, majd mikor már tényleg fent voltam akkor behozták a kisfiúnkat :))) szopizás, meg hasonlók délután 6-kor bejött a nővér, hogy fel kell állnom meg, hogy menjek el tusolni. Ilyenkor jó ha van ott valaki olyan ember akit megkérhetsz, hogy menjen be Veled és segítsen. Utána egyre jobb. Nálunk minden nap(4 napig voltam bent) megkérdezte a vizitelő doki, hogy van-e széklet(ha nincs akkor kúpot adnak).

Elég gyorsan szaladnak a percek :) és mire már észreveszed mentek hazafele a kis babátokkal.:)

2009. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

13 hónapja, volt programozott császárom. Előtte nap befeküdtem. Reggel jött a szülésznőm, beöntés (valóban nem volt kellemetlen), borotválás (a hasat is lebrotválják), utána infúzió. És vártuk, mikor hivnak be a műtőbe. Ott gyorsan elmutogatták, hogy tartsam a hátam az érzéstelenitőnél (elég vicces volt, mikor azt mondták, hogy ülve hajoljak előre, akkor valt a hasam, hogy éppen egy picit birtam előre hajolni). Jött az aneszteziológus, beadta a szurit a gerincembe (éppen egy kis szunyogcsipést éreztem), aztán már fektettek is le. A műtüscsajszi jött ellenőrizni, hogy mennyire zsibbadtam el, mikor már semmit nem éreztem, jött a doki, feltette a katétert, lefertőtlenitett és már vágtak is. Igazából semmit nem éreztem, legalább is éles fájdalmat nem, az volt kellemetlen, mikor kihúzták a babát. Akkor elég erősen megnyomják az ember gyomrát is és ez elég kellemetlen. Mikor kibújt a kicsilány, odahozták hozzám, kicsit megpuszilgathattam. Utána én kaptam valami lórugás nyugtatót, mert a műtét végére alig emlékszem, a mai napig csak pár kép ugrik be.

Utána átvittek az őrzőbe. Én műtét utén 6 órával kelhettem fel, na az volt a dolog legrosszabb része. Utána már minden mozdulat könnyebb, csak sokat kell sétálni és lehetőleg kiegyenesedve, nem összegörnyedve. 24 órát voltam az őrzőben, utána a babával voltam végig.

Nekem semmi rossz élményem nincs ezzel kapcsolatban. Nagyon hamar helyre jöttem, és sokat segitett, hogy a párom végig, még a műtét alatt is velem lehetett.

2009. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!