Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan úgymond "lenézik" a császárral szülő anyukákat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 11:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Kedves 20.! Nyilván nem Te nézed le...:)
2011. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
sokkal sz*rabb a csaszaros szules mint a sima!!
2011. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én császáros voltam toxémia miatt..senkinek nem kívánom.

Azt gondolom van egy olyan sztereotítia,hogy a SZÜLÉS az természetes úton történik..hüvelyen keresztül..a császár az meg "csak" egy műtét,ami alatt nem érzel semmit stb. igy már nyincs is jogunk azt mondani"szültem"..az a tapasztalatom,igenis "másképp néznek" ránk mert mi nem "szenvedtünk" meg a babánkért!!!Na ..aki császárral szült az tudja...ráadásul engem köldöktől lefelé gyakorlatilag felhasítottak....

Szóval vitázni kár ezen...kicsit megvagyunk különböztetve...nyilván akinek nem inge nem veszi magára...

Mindenkinek minden jót kívánok!

2011. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
bocsánat :sztereotipia
2011. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Én simán szültem és még egyszer sem mondtam egy császárosra hogy ja az úgy könnyű.Biztosan nem az, és az is nagyon fáj.De egy természetes szülés abban a pillanatban sokkal rosszabb.

Persze utánna nekik könnyű és a császárosnak nehezebb.Ugye a seb húzódik.

De szerintem kár ebből mindig vitát nyitni.Az eredmény ugyanaz.

2011. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Én "simán" szültem... de minden elismerésem a császárosoké.

Lehet, hogy a baba könnyebben jön ki, de azért a császár mégis egy nagy hasi műtét és általában nehezebben épülnek fel az anyukák. A kórházban (sajnos mi jó sokáig voltunk bent, volt jópár szobatársam) a császárosok iszonyatosan szenvedtek. A spontán szülők általában a varrat szedés után egész jól voltak.

Nekem nehéz volt a kitolás rész nagyon... de akkor is örülök, hogy így sikerült, mert a császár után sokkal nehezebb.

Egyébként nem tudom ki nézi le a császárosokat... de én is hallottam már olyat, hogy a császárral szülés "nem olyan", nincs olyan kötődés stb. Szerintem ebből a szempontból ugyanolyan, egy pillanat alatt anyuka leszel... és ez a legfontosabb!!!

2011. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én 2hete szültem császárral,de elötte megtudtam milyen a természetes szülés is,ugyan is este 7töl vajudtam hajnal 3-ig amikor jöttek a tolófájások,nyomtam is reggel 8-ig de hiába tágultam ki teljesen a kicsikém feje nem fért ki,igy végül nagy nehezen az orvosom császár mellett döntött és 8-17-kor kiemelték a kislányomat aki egy nagyon szép és egészséges baba,3900gr és 48cm.

Amig be nem adták az érzéstelenitőt nagyon szenvedtem mert jöttek a tlófájások és nem nyomhattam de utánna minden gyönyörü volt és leszámitva azt hogy láttam a testem de nem éreztem nincs más rossz amire emlékszem,kellemetlen volt egy napig kiszolgáltatva feküdni alig vártam hogy este felkeljekés sétáljak egyet majd reggel meg azt hogy kivegyék a katétert hogy zuhanyozhassak.Nagyon szerencsés vagyok nem fájt a mütét nem kellett fájdalomcsillapitó sem,az elsö pár felállás volt nehéz de a kislányom látvány és közelsége minden fájdalmat megszüntetett.

Még azzal is szerencsém volt hogy mütét után 20 percel már szoptathattam kislányom szülésznömnek köszönhetöen.4

Én is ugy vettem észre hogy vagy elitélnek vagy lesajnálnak érte az első hetekben sokat sirtam emiat mert ugy éreztem selejt vagyok mert nem voltam képes megszülni őt, a párom végig halgatta a szenvedésem és azt mondta igazat ad annak aki császárt kér igy utolag sokkal jobb lett volna nekünk is mert nem tudja elfelejteni azt a napot,tudtuk hogy nagy baba de azt nem hogy téraránytalanság miatt nem birom megszülni.

Ugyhogy ha választhatok legközelebb inkább császár.

2011. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%
Azért mert sokan azt hiszik hogy a nők választják a császárt, mert nem akarnak szenvedni, és 22 órát vajúdtam aztán megcsászároztak mert nem tágultam, császárnál meg a méhem is szakadt 3 helyen. Akkor azok akik lenézik a császárosokat gondolják át hogy ki küzdött többet.
2011. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
100%
Ja, és még annyit hogy szerencse hogy már vannak ilyen műtétek, mert ha nem lennének, akkor a szülő nők fele meghalna szülés közben.
2011. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!