Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem érezzem magam rossz...

Nem érezzem magam rossz anyának? Sokan cseszegetnek ezért, miért?

Figyelt kérdés

Nem élveztem a terhességet. 6 hónapig szinte mindentől hánytam, alig volt valami amitől nem, utána lumbágóm lett a a derekamban, feküdni sem tudtam, szinte végig kellett ülnöm a terhességet. Ez később a csípőmre is kiterjedt, ami most, egy év után is fennáll.

A vajúdás borzalmas volt a számomra. Hánytam, sétáltattak, mikor járni sem bírtam szinte a fent említett okok miatt. Epedtem, de nem adtak inni, pedig szédültem már.

A magzatvíz mekóniumos volt, megakadt a szülés, utána fájásgyengeség és egyéb okok miatt császárra került sor.

A tejem időben indult meg, 5 hónapig szoptattam.

Anyukámon kívül mindenki szemében szálka vagyok, mivel alapvetően nyílt a természetem, és merészeltem NEM szégyelni azt, hogy nem bírtam természetersen megszülni a lányom.

Pont most volt, hogy egy régi ismerős kiírta egy közösségi oldalra, hogy micsoda csoida a szülés és milyen szörnyű a császár. Válaszoltam, hogy szerintem a császár szükséges rossz, továbbá hogy a terhesség nem éppen a varázslat mindenkinek. Na erre rámrontottak a "véranyák", hogy ők nem lennének erre büszkék, meg, szégyeljem magam, hogy a csodát szörnyűségnek titulálom. Volt aki az írta(bemásolom)

"Aki nem szülte meg a gyerekét, az soha nem lesz igazi anya!"

Ez azért eléggé fájt!


2011. dec. 13. 11:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
A szülés tényleg lehet csoda, a császár pedig tényleg lehet szörnyű. Nem mindenkinél működik ez egyformán. Ez idáig oké. De az anyaság nem azzal ér véget, hogy megszülőd a gyerekedet, hanem ezzel kezdődik. Miért lenne már a császáros anya, mint a többiek? Biztonságosan kivették belőled a gyereket. Ha nem teszik, rámehettetek volna mindketten, tehát muszáj volt. De onnantól gondolom imádod, gondozod, mindent megteszel érte. És ettől vagy anya, nem a szüléstől.
2011. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%
Ne is foglalkozz az ilyen buta, szűklátókörű nőkkel, töröld ki őket az ismerőseid közül, akkor nem bosszantanak az ostoba megjegyzéseikkel.
2011. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%

En mindket gyermekemet termeszetes uton szultem aminek orulok. En feltem a csaszartol.

Viszont az a kijelentes, hogy nem vagy anya mert csaszaros vagy az eleg durva! Nem ettol fugg az anyasag hogy hogyan sikerul megszulnod.

En csak azon akadok ki amikor valaki azert nem szoptatja a gyereket egyaltalan mert az szerinte undorito, hogy a testebol eszik valaki meg felti a mellet. Sajnos hallottam mar ilyenrol.

Ne foglalkozz az ilyenekkel akik azt mondjak nem vagy anya.

Koncentralj a kicsidre.:)

2011. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is császár lett végül..fájásgyengeség, nem illeszkedés..mindegy, nem részletezem. Sokáig én is éreztem ilyesmit, hogy ez nem "igazi" szülés volt és semmi sem úgy történt, ahogy elképzeltem. Azóta (1 éves a kislányom) kicsit megnyugodtam. Az azonban, hogy a császár miatt nem lennék igazi anya.. szeintem, aki ilyet ír, az nem lehet (ha nem is igazi anya, de) érző ember, ha egy másik anyának ilyet ír. Az anyai érzésekkel ez a fajta rosszindulat nem fér meg szerintem! Egyébként meg a "véranyákkal" is előfordulhat még, hogy császárt élnek meg! Bennem ráadásul pont a császár és következményei miatt (pl. hogy csak 16 óra múlva láttam újra a babám) van egy kicsit nagyobb adag anyaoroszlán beütés..
2011. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 wartburg353s ***** válasza:
79%
Rá se hederíts ezekre a beszólásokra, ostobaság. Nem attól lesz anya valaki, hogy kinyomja magából a gyereket, hiszen utána akár el is dobhatná vagy megtagadhatná. Az anyaságot szerintem a szeretet jelenti, amit a gyereknek adsz. Már az is szeretetből fakad, hogy végigcsinálsz egy nehéz terhességet. Különben is, nem a te döntésed volt a császár, egyszerűen így alakult, nem? Szerintem az is lehet anya, aki soha nem szült, csak tudjon anyai szeretet adni egy gyereknek. A szülés nekem visszatekintve nagy élmény volt, de nem az én érdemem, hogy így lehetett. Szerencsém volt, mint még sokaknak, neked meg nem volt ebben szerencséd, de ha vki emiatt beszól meg piszkál, az ostoba.
2011. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%
Első gondolatom: A q*a édes .nyjukat! Hülyék! Miből gondolják, hogy neked nem fáj, hogy nem természetes úton sikerült a szülés, még le is néznek emiatt, mintha tehetnél róla!! Barmok!!
2011. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%

Sok idióta, gonosz ember van : NE FOGLALKOZZ VELÜK!


Igenis az anyaság nem mindig egy mennyország, ráadásul nem vagyunk egyformák, nincs két egyforma ember...


Amúgy a szülés sem egyforma : van aki nagyon könnyen átesik rajta, és van akinek maga a pokol!

SŐT! Van olyan, aki az egyik gyerekét könnyen megszüli, a másikkal meg megkínlódott... :-((


Azt is vedd figyelembe, hogy sok hüvelyes szülőnő baromi irigy azokra, akkor viszonylag könnyen császárral szültek, ezért aztán lépten-nyomon beléjük "rúgnak", nehogymár nekik jobb legyen...


Te épp eléggé megkínlódtál a gyerekeddel, ne legyen emiatt bűntudatod és nem kell senkivel versengened ebben a témában (ne süllyedj le a homokozó szintre).


Próbáld megtalálni a császárszülés előnyeit : neked pl. nem ment tönkre a hüvelyed, ergó nem fog 3 év múlva elhagyni a férjed emiatt!... :-))

VAGY : nem véletlen, hogy minden sztár-anyuka császárral szül!... :-))

VAGY : a császárral született babák feje formásabb, nincs eldeformálódva!... :-))

VAGY : a császárral született babák nyugodtabbak, erőteljesebbek, mert nem viselte meg őket egy oxigénhiányos nehéz szülés!... :-))


SZÓVAL, fel a fejjel és h*ülyékkel ne foglalkozz!... :-D

2011. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek, cseppet sem bánom, hogy császár lett.

Édesanyám 4 gyereket megszült, és mindnél vágtak. Elmondta, hogy a szex neki nem élvezet, hanem házastársi kötelesség lett, minden frontot megérez, külön-külön minden vágást, és a menzesz nála maga a pokol.

Ehez képest a 10 centis vágásommal, és azzal, hogy egy folton nem érzem a hasam bőrét, iszonyú olcsón úsztam meg.

Engem az is kiborít, hogy a terhességet csodaként kéne megélni. Hát minden volt, csak csoda nem. Sajnos nekem tényleg "terhes" volt, nem várandós, pedig terveztük a gyerkőcöt. Az enyém is egy éves.

A császárt nem szégellem, de ezt a nem-élvezem-a-terhességet dolgot sokáig fájó pontként említettem.

Mindenki ott ujjongott, hogy milyen egy csodát élek át, amikor még az öblítő szagától elkezdve a parfümön át a testszagig mindentől hánytam!

2011. dec. 13. 11:37
 9/33 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 11:35!


Azert te sem vagy kulonb azoknal akik a csaszarosokat szidjak!

Milyen kijelentesek ezek amiket irtal???? :

"Póbáld megtalálni a császárszülés előnyeit : neked pl. nem ment tönkre a hüvelyed, ergó nem fog 3 év múlva elhagyni a férjed emiatt!... :-))

VAGY : nem véletlen, hogy minden sztár-anyuka császárral szül!... :-))

VAGY : a császárral született babák feje formásabb, nincs eldeformálódva!... :-))

VAGY : a császárral született babák nyugodtabbak, erőteljesebbek, mert nem viselte meg őket egy oxigénhiányos nehéz szülés!... :-)) "


Szerinted ez nem a masiknak a lenezese?

En vagyok a 3. valaszolo aki siman szult es elmondhatom hogy nem hagyott el a ferjem ezert, az egyuttleteket elvezem, csak egyszer vagtak, nem erzem meg az idojarast a gyerekeim feje tokeletesen formasak es azok voltak szuletesuknel is. Mindket gyerekem eros es nyugodt.

Szoval Te se piszkald a termeszetes uton szulo noket! En sem teszem azt a csaszarosokkal.

2011. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%

Azert kivancsi lennek miert pontoztatok le mi rosszat irtam? Ezek szerint van olyan koztetek aki szerint valoban undorito szoptatni a kicsit? Vagy mi az ami nem tetszik?

3. vagyok

2011. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!