Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárnál több hálapénzt...

Császárnál több hálapénzt adtok ha egyéb teendője is van az orvosnak a műtét során?

Figyelt kérdés

Első szülés: programozott császár, spinális érzéstelenítés, hálapénz a magánorvosi díj 10x-ese, ez 50.000 Ft volt akkor.


Újra várandós vagyok, eü ok miatt újra programozott császár lesz. Most altatni fognak egyéb okok miatt (nem szúrhatják meg a gerincemet egy alapbetegség miatt ami az előző szülés óta jött elő). De időközben lett egy miómám, amit szülésnél az orvos eltávolít majd. És szeretném magam elköttetni is, 34 éves vagyok, és az egészségi állapotom nem engedi meg az újabb terhességet. Tehát most 2 plusz teendővel több lesz az orvosnak. A magánorvosi díja most is 5.000 Ft/alkalom.

Ti több hálapénzt adnátok most?


2011. dec. 17. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem.Én még annyit se adnék.
2011. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet. Íratlan szabály hogy a magánorvosi díj 10x-esét "illik" adni, és én még örülhetek mert csak 5.000 Ft egy vizsgálat. Ha Pesten élnék, lenne vagy 8-10.000 Ft... Amúgy maximálisan elégedett voltam s vagyok az orvosommal, figyelmes volt első szülésnél is, naponta bejött megnézni a kórterembe. Nem vagyunk túl gazdagok, tudnánk másra is költeni azt a pénzt, de mivel az orvos nem mond konkrét összeget, így kicsit most tanácstalan vagyok.
2011. dec. 17. 14:29
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Ezek szerint az orvosod még ember,és nem pénzgyűjtő automata.

A hálapénz a háláért jár,és nem szokták kiírni az összegét.Tehát mindenki ad tehetsége és hálája szerint.Ha ezekhez az orvosokhoz,akiknél meghatározott az illik összege,egyszercsak nem mennének a betegek,mert nem attól jó orvos,hogy mennyi pénzt adsz neki,hanem attól,hogy Rád bízza.

Én a vizsgálatok alatt is adtam az enyémnek,vagy elfogadta,vagy nem.Nagyon problémás voltam,6 hónapig feküdtem kórházban.De ismerve a saját körülményeimet én 30 ezret adnék,mert tényleg hálás lennék, és nem érdekel a sok földtől elszakadt gazdag kismamam,hogy hogyan tudják túllicitálni egymást.

Az orvos ,pedig fogja tudni,hogy ez tőled nem kevés.

2011. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. Én is problémás vagyok most, mert autoimmun beteg lettem sajnos, s így is elvállalt az orvos. Természetesen nem túllicitálni szeretnék én sem senkit, és igen, az orvosom egy remek ember. Első szülés előtt 2 héttel ő maga vezetett végig a szülőszobán, mert tudta, mennyire félek :)
2011. dec. 17. 15:25
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Akárki akár mit mond "kell" adni hálapénzt. Én a 3 hónappal ezelőtt 30.000 ft-ot adtam a dokimnak. Nem császárnak indult, de az lett vége. Vagy 4 alkalommal voltam nála magánrendelésen ami 6000 ft/alkalom. Én ezt is hozzászámoltam, meg nálam egyszerű császár volt, semmi komplikáció meg ilyesmi. 6 hetes kontrollnál még vittem neki egy díszdobozos Vilmost. Én azt is figyelembe vettem, hogy nála akarok még szülni. Mivel nálad komplikáltabb a helyzet azt gondolom olyan 50000-60000ft-ot kellene adnod. De szerintem semmiképp sem többet, mert ez már szép összeg. Esetleg ha mész vissza majd kontrollra viszel neki valami piát.
2011. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is azt hiszem hogy 50.000 Ft körüli összeg lesz.

Gratulálok a babához :)

2011. dec. 18. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sima szülésnek indult, de császár lett belőle, ettől függetlenül nem adtam többet az orvosnak. Az én dokim tarifája 5500/alkalom, de nem adtam a 10x-esét, mert mindig magánrendelésre mentem hozzá és úgy gondolom akkor már odaadtam az "előleget". 20000 adtam neki a császár után és ettől függetlenül minden nap bejött hozzám a kórterembe volt olyan, hogy többször is. Nálam csak az adott többet aki nem magánrendelésre járt.


Én a helyedben ne adnék több pénzt.

2011. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor szerinted ha végig magánba jár az ember hozzá, akkor felesleges a 10x pénz? Én is végig Hozzá járok, a pozitív teszttől kezdve. Első és most a második babával is.
2011. dec. 19. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A 12: 43 -as válaszolónak. Nem leugatni akarlak, de csak a magyaroknál van ez, hogy illik meg kell adni. Ja meg hogy 10x annyit mint a magánrendelésen. Én is magándokihoz járok Budapesten. 10000 ft/ alkalom. kilencszer voltam nála eddig most járok a 37. héten és semmi gond nem volt egész terhességem alatt. még meg is jegyezte a doki, hogy bár minden kismama ilyen egyszerű eset lenne. Így én csak 50 ezret adok a szülésnél neki, plusz 20 ezret a szülésznőnek. Amúgy is megkapják a fizetésüket és a szülésért járó 80 rongyot az államtól, 140 ezer körül pedig ha császároznak. Na e mellé nehogy már még én is 100 ezret adjak!!!!??? A kérdésre a válaszom az, ha valami oknál fogva császáros leszek akkor sem fogok többet adni.
2011. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, akkor az összeg ugyanannyi mint amennyit én gondolok. Plusz Neked a szülésznő, ami a császárosoknál nem kell. De természetesen nem lehet előre tudni, hogy egy szülés hogyan alakul.

Én csak a véleményekre vagyok kíváncsi, ezek szerint ha "egyéb" teendőt is elvégez, akkor sem kell többet adni.

2011. dec. 20. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!