Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elmegy a magzatviz tenyleg...

Ha elmegy a magzatviz tenyleg nehezebb a szules?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiteles választ csak az fog tudni adni, akinek ilyen is, olyan is volt, de nekem a víz szivárgott, aztán jöttek csak a fájások. 18 órát vajúdtam, végül megcsászároztak. Nem tudom, h így lett volna akkor is, ha előbb a fájásaim jöttek volna, lehet, h igen.
2009. máj. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első babánál előző este folyt el,ezért az éjszakát a kzban kellett töltenem.Másnap reggel a fájások is megindultak,és 4 óra múlva meglett a baba.A 2.gyereknél a szülésznő repesztett burkot(előtte nem volt fájásom,de 2 és fél ujjnyira nyitva voltam)és bő 2 óra múlva már meg is született.Számomra mindkét szülés gyors,kibírható,és pozitív élmény.
2009. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő így, kettő úgy született. Összehasonlíthatatlanul jobb ha nem megy el a magzatvíz. Akkor még nem kész a tested a szülésre, nincsenek a szövetek fellazulva, 1-2 nap még hiányozna hozzá, de muszáj szülni, mert elment a víz. Lassú a tágulás, végig nyomják az oxitocint, én a 4.-et kétszer annyi ideig szültem, mint a másodikat meg a harmadikat. Olyan volt, mint az első.
2009. máj. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nalam is burkot repesztettek pentek delutan fel 5kor elotte reggel a doki bekent tagito zselevel amitol olyanokat ereztem, mintha belulrol csipkednenek, de nem fajasok voltak, szoval delutan fel 5kor elfolyt a vizem es, majd csak szombat reggel fel 6 kor szultem meg! addig borzaszto fajasaim voltak,most varom a masodik gyerekemet remelem vele sokkal hamarabb megszulunk:)
2009. máj. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálam elfolyott és nagyon megszenvedtem vele.De első babám volt,ugyhogy nincs összehasonlitási alapom,ráadásul majdnem 4 kiló volt.
2009. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem folyt el csak a szülőszobán robbant ki és 3 nyomás és meg volt a lányom előtte 30 percig voltak fájásaim először 5 percesek utána meg 1 percesek
2009. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen, mert a magzatvíz megkönnyíti, mivel csúszósabb lesz. magzatvíz nélkül a baba már nem olyan sikos, és nélküle már szüksége van levegőre orron át, ezért gyorsan szülőszobára kell vinni az anyukát.

Hát a magzatvíz elfolyás a burok repedéstől van, azaz már magától megindul a szülés, de jobb leőtte készülődni, méghak orábban is indul a kiírtnál, vagy hirtelen mindenféle erősebb jelek nélkül kezd el elfolyni a víz.

A nagy has egyébként tényleg attól függ, hogy az anya csípője mennyire széles, és hogy esetleg a baba méretét leszámitva mennyi magzatvíz termelődik? Elvileg a második meg a oskadik szülés előtt mindenkinek kicsit nagyobb a hasa mint az elsőnél, mer már előttek itágult kicsit.

2009. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól hogy elfolyik a magzatvíz, még lehet könnyű a szülés. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nincs víz a baba körül. Van aki könnyebben szüli meg a babáját, mint normál körülmények között. Kellemes babavárást.
2009. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!