Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hát nekem nagyon furi kérdésem...

Hát nekem nagyon furi kérdésem volna, nem is olvastam még sehol sem hasonlót. Szóval! Lehet az elvileg, hogy valakinek megindul a szülés de a stressz miatt elmúlnak a fájások?

Figyelt kérdés

Kedden elkezdett fájdogálni a hasam,délutánra rendszeresedtek ezek a fájások,estére már 3 percenként jöttek.Bementünk a kórházba ahol bevittek egy szobába,ctg-re raktak és otthagytak.Majdnem 1 órát voltam bent.Idegesítő volt a szoba,idegesítő volt a zene,a végén már a hátam is fájt,merthogy ültem.Persze a fájások elkezdtek ritkulni.Aztán kiküldtek fél órára,majd újra 1 óra ctg következett.Ezalatt még inkább szűntek a fájások,végül hazaengedtek.Aztán elaludtam és velem a fájások is.

Lehetséges,hogy túlstresszeltem magam,azért múltak el a fájások?Csak mert olvastam valahol,hogy a szülés alatti stressz adrenalint termel,ami visszaveti a folyamatot.

Járt már más is így?


2009. máj. 23. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lehetnek hogy neked ezek a jóslófájások voltak,amik igen intenzíven jelentkeztek
2009. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓÓ, persz tudod hányan mennek be "vaklármázni" a kórházba? Én legutóbb a 3. babám születésénél voltam így, pedig elvileg ugye "rutinosnak" számítottam... Szóval rendszeres fájások, kórházba mentem, ahol teljesen leállt a vajúdás. Bent voltam még pár órát, aztán hazajöttem. 3 nap múlva megszültem.

Ne aggódj, ilyen van.

2009. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Mindkét gyerekem születésénél hasonló történt.

Az elsőnél minden nagyon jól haladt, hirtelen a 7-8 perces fájások 2 percesek lettek, és elindultunk a kórházba. Bementem, erre minden lelassult, újra 7-8 percesek lettek.

Utána a kitolási szakaszban is "bepánikoltam" egy kissé, amikor éreztem, hogy mennyire fáj (farfekvés volt), és nem akart jönni a következő tolófájás. De ezt már oxitocinnal megoldották.


A másodiknál meg majdnem hazaküldtek. Bementem 5 perces fájásokkal, és ahogy beléptem a szülőszobába, megszűnt minden. Már ott röhögtünk a szülésznővel, hogy ilyen nincs. (Amúgy is túlhordásban voltam már.) Aztán kb. 1 óra várakozás után megint elkezdődtek, és végül megszültem. :)


Szóval igen, a stressz szerintem okozhat ilyet. Bár azért, ha tényleg megindult a szülés, akkor annak záros határidőn belül újra is kell indulnia.

2009. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Másodiknak:elvileg én is rutinosnak számítok,mert nekem is a harmadik.Mégis olyan dolgok történnek,amik az első 2-nél nem voltak,és egy csomó mindent nem értek.Köszi,megnyugtattál,hogy nem vagyok egyedül.

2009. máj. 23. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
szia, én majdnem félig ki voltam tágulva mire a jkórházba értem, három perces fájáfaim voltak, elég kemények, de nem mondtam senkinek a dokinak sem, de a vizsgálatok, és a kórházi adminisztráció alatt EGY SEM volt. aztán a szülöszöbán guggoltam, labdáztam, mindent csináltam, hogy megint jöjjenek, jöttek is de nem volt elég, úgyhogy oxit kaptam, a végén meg csaszi lett, de az más kérdés....
2009. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hány hetes terhes voltál mikor ez történt?Miért nem szóltál a fájásokról?És akkor mit mondtál,miért mentél be?Fogadott dokid volt?Csak mert engem hazaküldtek mikor ritkultak a fájások,nem pedig oxitocinoztak.Vagy az már azért volt mert ki voltál tágulva?
2009. máj. 24. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég gyakori. Én külföldön élek és itt azt tanácsolják, hogy tényleg csak az "utolsó" pillanatban kell bemenni a kórházba, nem nagyon szeretik, ha valaki 10 percesekkel bemegy. És nem feltétlenül a helyfoglalás miatt, hanem amiatt, mert bizonyított tény, hogy a kórházba érkezéskor a stressz, illetve a különböző figyelemelterelő dolgok (például adatfelvétel) miatt lelassulhat a vajúdás, le is állhatnak teljesen a fájások és csúszik minden.

Épp emiatt jobb, ha minél tovább otthon vajúdik a kismama szokott környezetben feszélyezettség nélkül és csak akkor ér be, amikor már esély sincs arra, hogy le tudjon állni a folyamat. Engem például csak két percesekkel engedtek be (telefonon kaptam az instrukciókat), azzal indultunk itthonról, egy percesek voltak, mire felértem a szülőszobába és fél óra múlva kint volt a baba.

Összesen vajúdtam otthon három órát.

2009. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a második szülésemnél 3 perces fájásokkal mentem kórházba.Megláttam a nem túl szimpi(sőt!!!) szülésznőt, és le is álltak a fájások.De erőt vettem magamon, elkeztdtem beszélgetni a csajjal, rájöttem, mégse annyira gáz, ahogy gondoltam, na, akkor beindult minden...
2009. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!