Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki annyira szorongott...

Volt aki annyira szorongott szülés előtt, hogy kapott vmilyen szorongás oldó gyógyszert? Nekem most felírták a legkisebb mg Xanax-ot, csak félek bevenni, viszont a stressz, az állandó nem alvás is árthat a babának.

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Kérem azt ne írjátok, hogy ne szorongjak vagy féljek stb.. és egyéb közhelyeket, több oka van a dolognak, nemcsak a szülés. Előre is köszönöm!
2009. szept. 18. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha enniyre komplex okok okozzák a szorongásodat, én a helyedben, mielőtt bevenném a gyógyszert, konzultálnék egy másik dokival is. Ha megerősíti az első orvost, akkor habozás nélkül bevenném. Nekem más betegségem volt a terhesség alatt és nem adtak rá gyógyszert. Senki sem akarta vállalni a következményekert a mellékhatások miatt. Tudod, ma azt mondom, hogy bár csak adtak volna!!!
2009. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem szart sem ért a Xanax, csak annyit, hogy tiszta depi lettem tőle. Abszolut levert és nyügi voltam nem lehetett hozzám szólni. Én nem féltem, véreztem többször, azért kaptam. Én nem javaslom, abszolut csak rosszat tett, abba is hagytam.

Inkább menj pszichológushoz, és kezeltesd a gondjaidat ott, a tabik nem oldanak meg semmit, csak ártanak a babának!!

Ha van kedved, írj privit, ha tudok segítek, vagy legalább "meghallgatlak":-)

2009. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Én az ötödik babámat várom, aki tulajdonképpen az első, négyet elveszítettem (21 hét, 9-8-7 hét), jött még egy csomó más problem (munkahely,iskola,család). Szorongásos pánikbetegségem lett. Gyógyszert szedtem. Mikor kismama lettem rengeteg komplikáció volt, úgy volt Ő sem marad velünk. Hál istennek minden rendben eddig, most pedig a szülés miatt vagyok "rosszul", félek hogy lesz valami baj, stb........

Nyugodtan vegyed be a 25-ös Xanaxot alvás előtt (de ne minden nap, csak amikor érzed hogy szétrobbansz).

Próbálj sokat pihenni, aludni, és nagyon jók a meditációk, agykontrollos gyakorlatok. Van amikor lenyomok egy felest, hidd el megnyugtat, a gyereknek sem lesz semmi baja. (orvosi ajánlás!)

Le lehet nyugodtan pontozni, de szerintem ezt csak azt teszi, aki pitiáner problémáiból természetesen ki tudott lábalni mert "erős" volt. Ez nem mindenkinek sikerül, és ez nem bűn, és nem a babát mérgezi, hanem önmagukat gyógyítja, kettőjüket, hisz érzi a picur hogy anya szétdurran, és ő is bepörög.

Minden jót kívánok neked!

2009. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne felest igyál, hanem fehér bort vagy vöröset, max. másfél decit, de nagyon módjával. Tokaji bort nekem kifejezetten felírták anno, ha keményedett a hasam. Most itt durmol a 37 hós lányom és 37 hetes terhes vagyok úgy, hogy iszonyat sok gondom volt és van is, nem kell gyógyszer, de heti 2-3 kis pohár aszú lecsúszik. És az Ég Világon nincs semmi bajunk, a vérképem tökéletes, az aszú meg inkább gyógyszer mint alkohol...a rokonság nagy része 90 év körüli, 4-5 gyerekes makk egészséges emberek, aszúval gyógyítják magukat. Próbáld ki.
2009. szept. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!