Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt rajtam kívül egyáltalán...

Volt rajtam kívül egyáltalán valaki aki kiabált szülés közben?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


ezt olvasva mindenki csak hangnélkül szül?


èn írtam hogy nagyon kiabáltam.


vagy van más nem minta szülö is, és képtelen ordítás nélkül szülni.



2012. jan. 10. 09:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én a férjem kezét szorítottam a számra és úgy kiabáltam (hangtompítás miatt) de én se bírtam halál csendben lenni. Ez van. nem vagyok rá büszke:) De azt hittem meghalok kb. úgy fájt mind-3 szülésem.
2012. jan. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem ettől függ a minta szülőség...


Én nem kiabáltam, az elsőnél nyöszörögtem (állítólag, én nem emlékszem), de a második szülésemnél belebokszoltam a vajúdás alatt a férjembe ("neked is egy kicsit fájjon" felkiáltással).

2012. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

ès aki nem kiabált annak milyen hosszú volt a kitolás?


Nekem másfél órás volt a kitolási szakasz. sok embertöl hallottam hogy kettöt nyomott és kint volt. akkor tuti én sem kiabáltam volna.

2012. jan. 10. 09:23
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok rájönni, hogy mitől függ, hogy kiabálunk, vagy nem. Az első 2 gyereknél hangom nem volt, a harmadik szülést konkrétan artikulálatlanul végigüvöltöttem. A negyediknél és az ötödiknél csak a beszédhangom lett jó erős, kiabálva kommunikáltam a férjemmel. Hozzá kell tennem, kb. egyforma szülések voltak.

Túl sokat nem is kell agyalni ezen, ha kiabál az ember, hát kiabál. Talán annyi a trükk, hogy ha elkezded, nem tudod abbahagyni:)

2012. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Most olvastam a kommentedet, és nem hiszem, hogy pusztán a kitolás hosszával függ össze a dolog. Nekem mindegyik baba pikk-pakk kibújt, a 3.-nál mégis szégyenletesen ordítottam már a táguláskor is.
2012. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
5 gyerek? húú ba.meg nem irigyellek!
2012. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Pedig nyugodtan irigyelhetsz:) Nem véletlenül lettek ennyien, mi akartuk így, és egy percre sem bántam meg.
2012. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, első gyerekemnél a kitolás vagy 40 perc volt (kiabáltam akkor is egyszerűen nem bírtam uralkodni a hangomon így inkább hagytam hagy jöjjön ki mert több energiámba került volna "viselkedni" és inkább a feladatra akartam koncentrálni).

A másodiknál a kitolás konkrétan 10 perc ha volt és ott is kiabáltam. Szóval nálam semmi összefüggés.

2012. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb 6 nyomásra lett meg, az elején annyira bepánikoltam, h kiabáltam, tök normálisan szóltak, h így nem fogom hallanai, ha kérnek tőlem valamit.

Amikor meg kijött a gyerek, viccesen mondtam, h nyugodtan ordibálhattam volna, mert teljes kuss volt végig, senki egy árva szót sem szólt, h pihegjem el, vagy, h egy fájás alatt kétszer nyomjak, vagy bármit mondhattak volna, de semmi nem volt :)


Énn abbahagytam a kiabálást, de nem a fájdalomtól kiabáltam, hanem mert akkor jöttem rá, h a gyerek ott ki fog jönni, és nagyon beijedtem.

2012. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Az utolsón jót nevettem.


èn is be voltam pánikolva de én azért mert már több mint egy óra eltelt és hiába adtam bele mindent nyomtak toltak, minden pózban megpróbáltatták (állva is, ülve is, oldaltfekve) de nem jött. ès akkor elfogott a pánik hogy mi lesz ha nem tudom tovább nyomni? Már a feje ki ki lógott. Aztán megfogták vákummal és tartották afejét, kb még így is 5-10 nyomás volt mire kijött. Akkor közöltem hogy legközelebb császároznak. A dokinéni meg aztmondta hogy ilyet soha nem tenne mert én természetes tehetség vagyok a szüléshez (amit nem hittem el persze).

2012. jan. 10. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!