Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt rajtam kívül egyáltalán...

Volt rajtam kívül egyáltalán valaki aki kiabált szülés közben?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


ezt olvasva mindenki csak hangnélkül szül?


èn írtam hogy nagyon kiabáltam.


vagy van más nem minta szülö is, és képtelen ordítás nélkül szülni.



2012. jan. 10. 09:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

én voltam az utolsó hozzászóló a linkelt kérdésnél.szerintem én azért nem kiabáltam,mert féltem.rámszol a szülésznő,hogy ha jönnek a toló fájások és nyomnom kell,akkor szorítsam össze a fogam és ne nyissam ki ha lehet és csukjam be a szemem.és mint engedelmes kislány én igy tettem.meg persze totál be voltam...,hogy mi lesz.

nálam a kitolási szakasz 30 perc volt kb,tolást nem tudom,mert nem számoltam,de sokat nyomtam az biztos.ja és a férjem kezét lapogattam.

2012. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A táguláshoz kaptam oxitocint. Előtte röhögcséltem, meg hangoztattam, hogy ez nem is vészes...aztán nagyon gyorsan nagyon erős fájásaim lettek, pikk-pakk kitágultam. Nyöszörögtem meg sóhajtoztam, a férjemet suttogva kértem, hogy menjünk haza, alszok egyet és másnap folytatjuk. (És ezt halál komolyan gondoltam). A kitolás gyors volt, 2. tolofájásra, 3. nyomásra megszületett a lányom. Egyszerűen nem bírtam hang nélkül nyomni, életemben nem fejtettem ki ekkora erőt, mindent beleadtam, így sikerül csukott szájjal morognom, mint egybolhás kutya.

Én nem tudom azt elképzelni, hogy valaki teljesen csendben nyom, hiszen akkora erő kell hozzá...

2012. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én nem kiabáltam, de nyöszörögtem. Hogy mennyire, az fel sem tűnt, de egyszer bejött egy nővér, és becsukta az ajtót, mert "kihallatszik a folyosóra". Biztos zavartam őket kávézás közben. Szóval szerintem nem volt hangos, de úgy tűnik, másokat zavart.
2012. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Első szülésemnél órákig nem tágultam, kaptam az oxitocint, kézzel tágítottak, na akkor kiabáltam.Rettenetesen fájt. Császár lett a vége. Most egy hónap múlva szülök, nem tudom mi lesz...
2012. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Na igen a kézzel tágítás...

Akkor sírtam, meg próbáltam a doki kezét ellökni, mire csúnyán nézett rám, na akkor bedühödtem, és mondtam neki, h talán szólhatott volna, h mi lesz.

Akkor még nem szültem, csak túlhordtam, befektettek, és kaptam egy méhszájlazító tablettát, amitől másnap a dokit idézve "lesznek fájdogálások". 4 órán belül megszültem.


Senki nem hitte el nekem, h ezek nem jóslók, a szülésznő kicsit megdöbbent, mikor végre 2 órával később megvizsgált, és kérdezte, h mennyire voltam kitágulva, mondtam, h egy ujjnyit, mire ő, akkor szólok az orvosnak, eltűnt a méhszáj.


Kicsit elkanyarodtam, de szóval az nagyon fáj, ha kézzel tágítanak, a doki azt mondta, h kicsit rásegített a tágulásra, hát köszi szépen...

2012. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13:37-es vagyok. Na igen, a kézzel tágítás. Ott a másodiknál rászóltam a dokira jó hangosan, hogy "Ezt most tessék abbahagyni!". Jót mosolygott, de nem hagyta abba. De akkor lehet, hogy kiabáltam is.
2012. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szülés után valamikor beszélgettünk a férjemmel, és mondom: én nem is kiabáltam (nem úgy,mint a filmekben) erre ő: de kiabáltam, olyannyira, hogy már úgy volt, hogy bejön megnézi miért nem segítenek már rajtam valahogy :)) Érdekes, hogy abszolút kiesett nekem...
2012. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Bocs, de off leszek. Valaki írta az előzőekben, hogy becsukták rá az ajtót, mert zavarta Őket a hang a kávézásban. Nem igazán ezért csukják be, inkább a többi kismama miatt. Nekem szülésindítás miatt előző este be kellett feküdnöm. Amíg vártam a felvételre, egy fiatal lány a folyosón sétálgatva vajúdott. Nem kiabált, de látszott rajta, hogy mekkora fájdalmai vannak. Hát én már ettől totál kiborultam, és haza akartam menni, pedig a 4. babámmal voltam ott, és tudtam, mi vár rám. Aztán az éjszaka folyamán végighallhattam néhány szülést, amitől tisztára pánikba estem. Akkor higgadtam csak le, amikor már nálam is beindultak a fájások, és arra figyeltem, nem a külvilágra.
2012. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

na megnyugtatattatok, hogy vannak más kiabálos anyukák is. èn is úgy indultam neki, hogy én áh,dehogy. Aztán másképp lett.


Amúgy utolsó ez tényleg rossz lehetett. Nálunk olyan szülöszobák voltak amik az ágyas részelgtöl kb 200m-e volt és 2 óriási belépös ajtó volt. de a szülöszobákból sem halalni ki semmit. barátnöm késve jött és a kitolási szakasznál ért oda így már nem akartam hogy bejöjjön, de 2x hallott mikor valaki bejött a szobába amúgy csukott ajtónál semmit.

2012. jan. 10. 18:09
 20/21 anonim ***** válasza:

Olvasom itt a kommenteket. Első babánál az ember azt se tudja, mi vár rá. Az oxytocin beadása szinte minden esetben egy nagyon gyors tágulást eredményez, nagyon erős fájásokkal. Ezt elfelejtik közölni, nem is csoda hogy egy vajúdó elkezd "bepánikolni" és sírni meg zaklatottá válni. (tapasztalat, nem elmélet). A kézzel tágítás ugyanez. Nem mondanak semmit, csak "na fájás van? akkor felnyúlás!" , és kész. Szegény ember lánya meg már a falat kaparja. (szintén tapasztalat).

2 . babánál is nehéz a rákészülés, van akinek könnyebb-van akinek nehezebb. Egy jó nődoki vagy szülésznő nagyban tudja segíteni az ellazulást, csak ez nem mindig jön össze....

2012. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!