Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes kivárni, hogy beindíts...

Érdemes kivárni, hogy beindítsák a szülést, vagy jobb ha itthoni praktikákkal ;-)próbálkozunk? Melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Holnap lennék határidős, holnapután vissza kell menjek ha semmi nem történik és akkor már nem engednek ki. A kérdés, hogy akkor be is indítják a szülést, mert erről a doki nem mondott semmit? Megvárjuk, hogy ott lépjenek közbe? Mi a jobbik megoldás?
2008. ápr. 2. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri pár dolgot kipróbálni, bár semmi extra rossz nincs a beindításban. Végül is egy jó szex, egy kis lépcsőzés, tonik, egy fincsi meleg fürdő nem árt, és ha beindítja a szülést, az csak jó.

Szép szülést! :o)

2008. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szexet javasolnám, a dokik is szokták:-)

Igen, ha befektetnek túlhordással, akkor meg szokták indítani pár napon belül.

De bárhogy is legyen, a lényeg, az egészségetek!!

2008. ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Próbálkozzál hátha neked bejön valami. Nekem sajna semmi nem inditja be a szülést,2napom van még hátra,de már holnap be kell feküdnöm a korházba!!

Sok sikert neked és könnyű gyors szülést!!!!

2008. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A baba szempontjából az a legjobb, ha Ő hozza meg a döntés. Ez nagyon nagyon fontos..
2008. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobbak a praktikák, mert ha oxitocint adnak, az ugye külső hormonbevitel, ami leállítja a belső hormon termelődését, viszont ha belősleg termelődik, akkor jár hozzá belső fájdalomcsillapítás is :) Ezen kívül több beavatkozásra kerülhet sor szülésindítás során, persze ez nem 100%.
2008. ápr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2008. ápr. 3. 11:33
 7/8 A kérdező kommentje:
amúgy én is úgy gondolom, hogy a baba szempontjából jobb ha ő hozza meg a döntést, de ha a doki nem így gondolná, lehet jobb ha mi hozzuk meg helyette ;-)
2008. ápr. 3. 11:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én úgy jártam, hogy február 17-re voltam kiírva, és mondta a dokim, ha addig semmi, akkor 18-án mennem kell EST-re(emlő stimulációs teszt), és akkor meglátjuk mi lesz.

Én úgy gondoltam, hogy nem lesz semmi, mert nem még nem érzek semmit, így a cuccomat sem vittem be a klinikára(nem mondta, hogy benn is kell maradnom). Eljött az idő a tesztre, és utána megvizsgált, és mondta, hogy 3 ujjnyira nyitva vagyok, szóval már nem mehetek haza(ez olyan 11 körül volt). 12-kor megindították a szülést(burkot repesztetrtek, és nyomták belém az oxitocint. 17-kor meglett a kislányom.

Az utolsó 15 percet nem kívánom senkinek, de akkor is megérte.

Nem tudom milyen lehet, ha spontán jön a bébi, de én is jobban örültem volna neki, ha úgy szülhetem meg.

Ja, és vasárnap szexeltünk, lehet, hogy azért tágultam ki hétfőre;-)

Sok sikert!

6 hetes kislány anyukája

2008. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!