Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt érdemes az intim...

Szülés előtt érdemes az intim részeket leborotválni otthon? De mennyire? Teljesen?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 4. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pont a héten kérdeztem a kórházban a szülésznőtől..:) ha természetes úton szülsz, akkor nem kell az egészet, tehát egy kis "csík" maradhat, ha pedig császárral akkor persze az egészet le kell a vágás miatt, de alaposan, szóval a szülésznő azt mondta, h ezzel ne foglalkozzunk, mert ők mindenképp megcsinálják, hiszen higiénikusabb, és mondta, h ne is nagyon próbáljam (én is szeretném azért előtte), hiszen nem is látod a pocidtól úgy, ahogy kellene, még tükörrel sem, lehet igaza van, és valószínű, mivel nem tudod mikor indul be, h két fájás között ez eszedbe sem fog jutni:)) szóval ahogy kényelmesnek érzed, de nem fontos...:) könnyű szülést kívánok! 35 hetes kismami:)
2008. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én amikor elkezdődtek a fájások, még rendszertelenül, akkor elvonultam zuhanyozni, és szőrtelenítettem. Hatalmas hasam volt, de mivel én mindig szedem, már tapintással megoldottam. Egyébként csak gáttájékon borotválnak, azért hogy esetleges varrásnál ne kerüljön oda szőr, mert gyulladást okozhat. Semmi ciki nincs abban, ha a szülésznő csinálja, ha te nem tudod. Akkor ott, ez a legkevesebb. Egyébként beöntésnél automatikusan áthúzzák, akkor is, ha te megcsináltad (az első szülésemnél így volt).

Szép szülést! :o)

2008. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is most kérdeztem ezt a szülésznőmtől. Mi gátvédelemmel fogunk próbálkozni, emiatt azt mondta hogy nem kell leborotválni. Ha meg mégis metszésre kerülne a sor, akkor az odakészített borotvával ők egy pillanat alatt leszedik azon a helyen. Tehát: a Bababarát kórházakban (éltalában ezekben támogatják a gátvádelmet, stb. ) nincs se beöntés, se oxytocin, se enni-inni tilalom, se borotválás automatikusan, csak ha valami indokolja. Mindezek ellenére én megkértem a párom hogy borotváljon le (csak a hüvelybementenél, a többi helyen szakállvágóval csak szépítettünk), mivel én mindig is így "hordtam".

További nagyon boldog gondolom nem sok hetet :)

41. kismama

2008. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
En biztos, h le fogom magamnak akkor is, nem csak azert, mert higienikus (persze ez a legfontosabb, hiszen a szor nehezen fertotlenitheto, remekul megbujnak a bacik, ezert nem csak a metszes miatt ildomos termeszetes szules elott lekapni, akkor is, ha nem metszenek esetleg) de nem csak a doki es a szuleszno nezegetnek, hanem azert a ferjem is ;)
2008. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szépen lekaptam magamnak, amikor elmentem zuhanyozni még otthon. Reggel úgy ébredtem, hogy éreztem a fájásokat (még elég ritkák voltak), irány a fürdőszoba, úgy ahogy sikerült leborotválni, de nem sokat láttam belőle, biztos maradt valami, mert a kórházban is borotváltak, méghozzá egyszerre hárman :D Ugyanis nem volt fogadott dokim, a szülész és szülészorvos tanulók hatalmas örömére, szinte rámvetették magukat, versengtek, hogy melyik borotválhat le, egymás kezéből vették ki a borotvát. Én nagyon jól szórakoztam rajta :)))
2008. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!