Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik magánklinikán szültetek...

Melyik magánklinikán szültetek, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Róbert,a Telki és a Dr.Rose érdekelne?:)

Kútvölgyi-Maternity-vel kapcsolatban nincsen jó véleményem.


2012. febr. 1. 22:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudok hozzászólni, örülök, hogy neked és a sógornődnek jó tapasztalatai vannak.

A terhesgondozásról, a szülésről a csajnak is jó véleménye volt, csak hát az ember azt gondolta, hogy ha már ennyi pénzt otthagy és a szolgáltatás után probléma merül fel, akkor érdemben megpróbálnak vele foglalkozni. De nem ez történt, hanem közölték, hogy nem a császárral függ össze a problémája, menjen vele máshova. Nyilván ha rendesen megvizsgálták volna és azt mondják, hogy bocs, mi ehhez kicsik vagyunk, tessék ide v. oda menni, más szájízzel ment volna el. Ha a Róberten nem az lett volna a mondás, hogy ez normális, ne tessék nyavalyogni, akkor időben elment volna egy másik intézménybe és akkor talán megmenthető lett volna a méhe...

2012. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Előző, megkérdezhetném, hogy ki volt az orvosa az ismerősödnek?


ÁEK-ről pedig annyit, hogy mindenkivel kedvesek alapjáraton, nem kell hozzá protekció.


A Róbertben is több doki van, mindenki más. Egy biztos, hogy nem szeretik a komplikált eseteket. Ha ilyen adódik, passzolnak...

2012. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szia,


nem tudom,hogy mennyire passzolják le a nehéz eseteket,de én biztosan oda tartozom,régebben is elég sok nőgyógyászati problémám volt,aminek a szülésre is van kihatása,terhesség előtt közvetlenül volt egy méhpolipom,de soha,olyan megnyugtató válaszokat és alapos kivizsgálást nem kaptam,mint a Róbertben az elmúlt két alkalom során.

Várakozás közben találkoztam egy hölggyel,aki 6 hetes kontrollonon volt,két császár után simán gátvédelemmel szült,azért ez is nagyon ritka!

És azt is példaértékűnek tartom,hogy az orvos a sogórnőmhöz ha csak teheti bemegy az ÁEK-be,mindennap hívja telefonon.Az én és sogornőm orvosa Nega doktornő,a szülésznőm pedig Zachár Erika.


ÁEK-ről meg csak annyit alapban,hogy Karácsony előtt édesapámnak úgy becsipődött a dereka,hogy totál 90fokba maradt,nem tudott felegyenesedni egy centit se.

Nyugdíjas katona és este révén rögtön vitte anyu az ÁEK-be..Ott mondhatni körberögte őket a recepciós csak,hogy ne szórakozzanak,kenjék kenőccsel,egyem fájdalomcsillapított,itt ilyen problémákkal nem érnek rá fogalalkozni az orvosok,jőjjön vissza január végén,amikorra van időpont...

Ezután anyu rögtön vitte magánba,nagyon felháborodtunk,anyu betegjogi képviselőhöz ment.

Ezért is ijedtük meg rögtön,hogy a sógornőmet is odaviszik,de hála jól sült el..

2012. márc. 6. 22:44
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom a doki nevét sajnos.


A kérdező másik történetéhez:

Azt azért ne felejtsük el, hogy a legtöbb kórházban az ügyelet és a nőgyógyászati ügyelet/szülészet össze sem hasonlítható.

Én pl. kétszer szültem a Dél-pestiben, a köznyelvben dél-tepsinek hívják, mert ha oda bekerülsz, akkor tepsiben "távozol"... A harmadik babámat is ott fogom világra hozni, nagyon-nagyon jó élményeim vannak, mind a szülésről, mind a szülészetről. Az osztályról már nem annyira, de ez is a kibírható és a jó kategória közé esett. Ellenben több rokonomat ott kezelték (vagy nem): anyukámat extrém magas vérnyomással vitte be apu, 3 órát vártak arra, hogy egy doki vagy valaki ránézzen, úgy, hogy protekciós volt. Nagymamám és egy másik rokon is úgy halt meg, hogy másnap a látogatóknak csak úgy odavetették - Ja, ő tegnap délután/éjjel meghalt...


Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy egy kismamával, szülő nővel nem biztos, hogy ugyanúgy bánnak, mint egy "egyszerű" beteggel.

2012. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Nem tudom a doki nevét sajnos"


Ez nagy kár, mert a hitelességhez tartozna... A beteg elbeszélése sokszor csak felületes. Egyébként nem védeni akarom a Róbertet. Én is ott szültem, abszolút nem voltam mindennel elégedett.

Erika szülésznővel egyébként jól jársz. Nega doki viszont inkább a császárt preferálja. Ezzel nem árt tisztában lenned..

Polip nem tartozik a nehezebb esetek közé. Ez a kórház tényleg nem olyan, ha valami gond adódik, akkor befektetnek pár napra, mint az államiban. Persze teljesen szövődménymentes szülést kívánok!

2012. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod,nekem nem tűnt császár pártinak,szóba se került,nyugodtan mondta a gátvédelmet is,hogy készüljek csak rá a szülésznővel:)

Minden eset más és más,az biztos,én sem kedvelem ezeket az ismerősöm egy ismerősének az ismerősétől hallotta történeteket,mert ki tudja mennyi minden az igaz belőle,mennyi csak a düh vagy a rosszindulat,de ettől függetlenül lehet teljesen igaz is,akkor elég szomorú.

Mindenestre én jó szívvel ajánlom a Róbertet:)

2012. márc. 7. 11:24
 17/17 anonim ***** válasza:

Még az elején vagy a terhességnek? Méhszáj, vagy méhpolipod van?

Nm az elején mondja a csaszit, de a vége felé sokszor arra húz. Persze ha van választott szülésznőd, akkor lehet, hogy nem. De nekem az előbbi volt a tapasztalatom.

2012. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!