Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházi kismamák! Van...

Nyíregyházi kismamák! Van valaki aki február végén fog szülni? Hogy álltok a kórházi csomaggal? Hogy vagytok? Milyenek az ucsó hetek? 36 hkm

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 10:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Szia!


Látom nem túl aktívak a nyíregyházi kismamák, remélem nem bánod ha válaszolok, igaz még "csak" 33 hetes vagyok. A héten vásároltam be a kórházi csomaghoz, ma mostam ki a törcsiket, köntöst, papucsot stb., és a hétvégén össze is pakolom. Amiket még használok, azokról írok egy kis listát, hogy gyorsan össze tudjam pakolni ha menni kell.


Már hetek óta nem alszom jól az állandó éjszakai pisijárat, a gyomorsav, és a kényelmetlen testhelyzet miatt.


Kislányt várunk, Dóra lesz a neve. A héten voltam UH-on, ahol mondták, hogy a baba már befordult, becsült súlya 2300 g.


Te kedves kérdező, hogy érzed magad? Van fogadott orvosod vagy szülésznőd?


33 hetes szabolcsi kismama

2012. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Szia


február 27-re vagyok kiírva,ma voltam a dokimnál és kiderült hogy már 2900 gr-ot nyom a babám, a kórházi csomagom nagyából kész, mindent megvettem (REMÉLEM:))

kimostam már csak össze kell pakolni ....

Fizikálisan tök jól vagyok , de nagyon nyügös tudok lenni :)

Fogadtál orvost? Milyen szobába akarsz majd feküdni?

2012. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Szia Kedves első!


Teljesen jól érzem magam... nagyon várom már a picúrkát!!! Lassacskán haladok a kórházi csomaggal is. A kislányunk Leila lesz és 3000 g-ra becsülték a héten. A gyomorégéssel csak akkor küzdök, ha hagymát eszem, de olyankor egy kis kanál szódabikarbóna rögtön helyre hoz. :)

2012. febr. 4. 11:45
 4/43 A kérdező kommentje:

Szia Viki!


Én február 27-ére vagyok kiírva. Egyenlőre még én is tökéletesen vagyok, azt leszámítva, hogy ha lefekszem elég nehéz felkelni, mert fáj a derekam... (de nem baj..megéri)

Van fogadott orvosom, szülésznőm nincs.

2012. febr. 4. 11:48
 5/43 A kérdező kommentje:
Ja.. babás szobába szeretnék menni... Ti milyenbe mentek?
2012. febr. 4. 11:49
 6/43 anonim ***** válasza:

Nahát!!!!!!


Nálunk is kislány a baby,Zsófi baba.

Én attól parázom hogy 29.-én szökőnapon fog kibújni...

Egyelőre úgy nézz ki hogy a vip szobát választom

Megkérdezhetem ki az orvosod?

2012. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Felföldi Róbert... neked?

Én nem hallottam jókat a vip szobáról..

Én is félek attól, kb mióta tudom a kiírt időpontot. De bízom benne, hogy 27-ére meglesz a pici. Már nagyon várom... de sajna még semmi jele

2012. febr. 4. 14:17
 8/43 anonim ***** válasza:

Kovács Róbert


Te miket pakoltál oda magadnak és a babának?

És mi az amit hátra hagysz és beviszik utánnad ha már meg van a babu? mert én ma kezdtem öszerakni a cuccot és kiderült 2 börőnd se lesz elég :)

2012. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Hát a kórházi csomagom még nincs kész teljesen... de viszek 2 nagy és 2 kicsi törcsit, poharat, bögrét, evőeszközt, tisztálkodó szereket, fertőtlenítős nedves kendőt, különböző méretű betétek, inni való, keksz, zsepi, szalvéta, konyharuha, telo, töltő, (fényképezőt nem tudom hogy vigyek e...), zokni, bugyi, köntös, pizsama, mellszívó, tejtároló poharak, babónak cumi, cumisüveg, babavíz, textil pelus, kisolló, popsikrém, popsitörlő... Azt hiszem ennyi, amit beviszek.. aztán ezen felül összepakoltam a pelenkázó táskát (pelenkázó alátét, cumisüveg, babavíz, pelenka, kiscsomagos popsitörlő, textil pelenka). Amit a hazahozós ruhával, babahordozóval majd behoznak utánam.

Te miket pakolsz be?


ja bimbóvédő krémet is viszek, meg ha marad a terhességi csíkok elleni krémből, akkor még azt is.


Szokott daragni a lábad? Keményedsz? Sokat mozog a baba? Mert nekem az utóbbi időben inkább csak fészkelődik...

2012. febr. 5. 11:18
 10/43 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én szülés után sima szobába szeretnék menni, főleg azért, hogy ha nem úgy gyarapodik a súlya, akkor ne engem hibáztassanak érte. Ismerősi körben azt tapasztaltam, hogy aki sima szobában van, hamarabb szabadul a kórházból, ráadásul oda is beviszik 3 óránként.


Sajnos itt Nyíregyházán első szülő nőknél nem engedik a gátvédelmet, pedig én nagyon szerettem volna megpróbálni. Ennek ellenére már vettem gátmasszázsolajat, homeós bogyókat és málnalevél teát. Ha ezek valamelyike segít, és mondjuk kisebb lesz a vágás, vagy könnyebb a vajúdás, akkor már megérte.

Ti használtok ilyesmiket?

2012. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!