Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a fájás?

Mennyire fáj a fájás?

Figyelt kérdés

39 hetes vok, már kb a 20. héttöl sokat keményedik a hasam, most is csak ezek a tünetek vannak,talán kicsit tovább tartanak és kicsit kellemetlenebbek,de nem mondanám hogy fájnak. Az igazi fájások ilyenek,csak azok tényleg fájnak? És közben ugyanigy bekeményszik a has? És ez mennyire erös fájdalom?

Nagyon izgulok, hogyan fog beindulni a szülésem,de a fájást nem tudom elképzelni, hogy mennyire erös.

Leirnátok?


2009. jún. 2. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlókat kérdezgettem itt, mielőtt szültem... Azóta már megtudtam milyen, alig várom, hogy megint ott legyek. Nem vagyok mazohista, de én élveztem a szülésem minden percét.

Sokan erős mensis görcsökhöz hasonlítják, hát szerintem köze nincs hozzá. Nagyon gyorsan szültem 3 óra alatt meglett a baba, az NST nem tudta mérni a fájásaimat, olyan erősek voltak. Olyan mint kb ha gerincen vágnának egy késsel majd megforgatnák 2-3szor a hasadban. Bocsi, hogy morbid vagyok, de nekem kb ilyen volt.

Ha jön a fájás ne gondolj semmire, nekem az vált be, hogy felcsimpaszkodtam a fejem felett lévő kapaszkodóba és megfeszítettem magam. A legdurvább rész nem tart sokáig, nagyon fáj, de ha kint a baba vége. Koncentrálj erre és ne hagyd, hogy átvegye a pánik vagy a fájdalom az uralmat.

Sok sikert, remélem neked is életed egyik legszebb élménye lesz!!

2009. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fájdalom leírhatalan és később vissza sem tudsz rá emlékezni, mert kitörlődik az agyadból, nem tudod feldolgozni. A drága jó szülésznőm azt mondta: A fájdalmat nem lehet legyőzni, meg kell élni.

A előttem írnak igaza van, mikor odakerülsz, ne ess pánikba, minden fájás közelebb visz a kisbabádhoz.

Lazíts, lélegezz helyesen, és tedd amit a szülésznő és az orvos mond.

Ha kinnt van a kicsi, egycsapásra minden fájdalmad megszűnik, csak a boldogságot érzed majd.


Kétgyermekes anyuka

2009. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyira, hogy én életemben ilyen fájdalmat nem éreztem. Az embernek fájhat a foga, feje stb.., de ennyire semmi nem fáj. Az én szülésznőm azt mondta, hogy: Anyuka!Minden babáért így meg kell szenvedni!
2009. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erős menstruációs görcsöknek tűnő fájásokkal kezdődött,majd fokozatosan erősebb lett,minden fájásnál leizadtam, a szülésznő meg is kérdezte,hogy mindig ennyire izzadok-e. 4 litert biztos kiizzadtam,mert csurom víz volt alattam minden. Ha nyugodt vagy és ízol magadban,nagyon könyen fog menni,nem kell megijedni,egyáltalán nem olyan mint a filmeken, szerintem csodálatos érzés így utólag.
2009. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sosem felejtem el,én bennem mély nyomott hagyott...annyira fájt,mintha 10 fogamat vésték volna egyszere

de mindenkinek más

2009. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elöször menstruációs fájdalomnak tűnt, ami persze sűrűbben jött, és egyre erősebben. Aztán a tolófájást úgy írnám le hogy nem bírod visszatartani a kakit (nem tudod kontrollálni jön az is bőven ha nem kaptál beöntést), és közben szét akarsz szakadni, ezt így egyszerre. Tart kb. 1 percig, aztán 1 percet pihensz.. végül jó esetben jön a babuka.
2009. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!