Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek, hogy majd nem...

Nagyon félek, hogy majd nem merek nyomni. Volt még valaki rajtam kívül így?

Figyelt kérdés

Nagyon félek tőle, hogy nyomáskor majd valami más is fog jönni. Tduom, hogy a dokit és a szülésznőt egyátalán nem zavarja, és láttak már rosszabbat is, és gyorsan megoldják a dolgot..de engem nagyon zavarna. Mindenképpen kérni fogok beöntést, de így is megeshet..

Persze nekem is a kisbabám egészsége a legfontosabb, de mi lesz, ha nem merek majd nyomni? Ilyenkor mit csinálnak? Gondolom, hogy lesznek bőven, akik azt mondják, hogy ott ez nem fog érdekelni..de.. Mi van ha mégis? Annyira félek..



2012. febr. 10. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Ezért jobb a programozott császár , lehet hogy mű , lehet kissé természetellenes de megkímél a fájdalomtól.Utána csak a sebfájdalmát kell elviselni...
2012. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel a beöntéssel cakkumpakk minden kijött, de nyugodj meg, ha ott tartasz, ilyenekre nem fogsz gondolni. Nekem speciel annyira feszített a baba, hogy nyomásingert éreztem, ha tetszett, ha nem, nyomnom kellett:)
2012. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy természetes folyamat, a gyerek mindenképpen megszületik, csak ha együttműködsz, akkor könnyebben. :)

A programozott császárnak sokkal nagyobb egészségügyi kockázatai vannak. (Nyilván mérlegelni kell, van, amikor ez a jobb választás, de nem a félelmeid miatt.)

2012. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ettől féltem. Ahogy mentünk a kórház felé, eldöntöttem, beérünk, és beöntés rögtön! Aztán beértünk, vizsgálat, adatok... vajúdó szoba, teljes tágulás, hatalmas elemi erő, hogy nyomjak (komolyan, nem tudod befolyásolni, jön magától), épp a baba már kint is volt.Férjem nézte végig, azt mondta, semmi nem jött más, csak a baba. Mikor már rajtam volt, akkor ugrott be, hogy nem kértem beöntést :D

(szülés előtt van olyan, hogy hasmenésed lesz előtte, nekem volt egy kicsi, lehet, az segített, hogy ne legyen gond)

2012. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 alaszka ***** válasza:
100%
Első: nem azt mondta hogy nem akar normál úton szülni, hanem, hogy fél nyomni....Nehogymár valakit ezért rábeszéljünk a császárra...Kedves kérdező ezzel kapcsolatban ne legyen aggodalmad, ott tényleg nem ezzel fogsz fogsz foglalkozni. Ha kapsz beöntést, akkor meg nagyon nem is tud más jönni. A másik meg, hogy a kitolás önkéntelenül is jön, tehát nem nagyon tudod azt visszafogni.
2012. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kedves első! Azért, mert én tartok ettől a dologtól (ami egyébként egy apróság, és ha igaz, amit a többiek írnak, akkor gond sem lesz vele, csak túlparázom..), nem szeretnék egy komoly hasi műtétet, ha természetesen is szülhetek. Persze más helyzet az, ha valamelyikünk egészsége függ tőle, de én úgy gondolom, hogy azt az orvos döntse el, hogy hogy szülök, mégiscsak ő ért hozzá.

Igazából arra voltam kíváncsi, hogy aki hasonlóan érzett szülés előtt, annak volt-e ilyen gondja a szülőszobán. De ahogy látom nem.. Ez kicsit megnyugat :) Köszi a válaszokat, csajok, és mindenkinek gratulálok a kicsi(k)hez :)

2012. febr. 10. 23:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, de én ilyenektől nem féltem.9 órát vajúdtam, indított szülésem volt, így beöntést is kaptam.

Mikor már toló fájásaim voltak, nagyon kellett pisilni, de egyszerűen képtelen voltam, hiába trónoltam a kacsán.Ezért simán össze pisiltem magam kitolás közben.A szülésznő mondta, és gondolom látta az arcomon, hogy ez milyen ciki, ezért egyből mondta, hogy nincs semmi baj. :) Mondjuk tényleg ha más jött volna ki, akkor az sokkal kínosabb lett volna, de biztos a szülőszobán láttak már egyet és mást, így szerintem ha ki is jön valami, akkor nem fognak ezen fennakadni.

Egyébként szülés előtt lehet hasmenésed lesz, mert a szervezet így is készül a szülésre.Én így hallottam..

2012. febr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze, megfordul az ember fejében, hogy milyen ciki lenne. De akkor, mikor egészen aktuális lesz a dolog, ez az, ami eszedbe sem fog jutni. És nem hiszem, hogy van olyan, hogy az anyuka nem nyom:) Az az igazi erőfeszítés, amikor azt mondják, hogy még NE nyomj, és tartsd vissza:) Ezt szerintem tudatosan nem lehet "elnyomni", nyomsz, és kész, mert akkor az a természetes. Ha pedig mégis eszedbe jutna, visszatartani úgysem tudod majd, max. néhány fájásig.
2012. febr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz ilyen gondod! Természetes, hogy most még félsz.. De ha ott leszel, hidd el, olyan erővel nyomsz majd, amit most el sem tudnál képzelni! ;) Jönni fog majd minden magától!

Boldog babavárást, és könnyű szülést, sok egészséget nektek!

2012. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én pl. Nyomtam nyomtam, toló fájásaim nem voltak, nem éreztem hogy nyomom kéne, csak mondták nyomják mint mikor kakilok, de semmi nem jött, se a baba, sem más, így császár lett a vége, pedig 2 doki is próbálta kinyomni a hasamból a gyereket.

Ami ciki volt, nekem felfelé sugárzott a fájdalom, 3 x hányt ám le sugárban mindent, 3. Öltöztettek át, húztak ágyat, takarítottak fel, mert hiába tartotta a párom a vesetálat, még az ágyat is túlrókáztam!!!

Pisilni nem tudtam, katétert kaptam.

2012. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!