Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ a szülésközbeni...

Mitől függ a szülésközbeni fájások nagysága? Erősebb az a fájás amit meg inditanak vagy ami magától indul be?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A szülés alatti fájdalmat nem lehet mihez hasonlítani, az erősségét sem leírni, de nálam az első szülésem indítással volt a második spontán indult. Az indítottnál nagyon erősek voltak a fájások, és szinte egybefolytak, nem is volt fájásszüntetem, a spontán szülésemnél magánál a kitolásnál voltak nagyon nagyon erős fájásaim, de a vajudás viszont sokkal jobb volt mint az oxitocin mellett.
2009. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az indított erősebb. Nekem indították, hát a végén már a falat kapartam, viszont 3 óra alatt megvolt a baba mindennel együtt.
2009. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Az indított valóban jobban fáj, és gyakoribbak is a fájások, mint a spontán szülésnél, de általában hamarabb le is zajlik. Nekem indították, 6 óra alatt született meg a kisfiam. Bár ez nem választható lehetőség, de én örülök, hogy így történt.
2009. jún. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő spontán indult be.Az első 2 óra alatt volt meg.Nagyon keveset vajúdtam,de ami volt az igen fájdalmas volt.Nem voltak hosszan elnyúló fájásaim,egyből 2-3 percenként jöttek!A második babám is kb 2-3 óra volt.Nála szépen mint a nagykönyvben 10 perces fájások 7 percesek stb...De ez sem volt leányálom!De akkor is csodálatos volt!
2009. jún. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg minél erősebbek, intenzívebbek és gyorsabbak a fájások, annál könnyebben tágul a méhszáj, merthogy az összehúzódások nyitják a méhszájat.

Indított szülés azért lehet fájdalmasabb és gyorsabb, mert ott ugye adagolják az oxitocint, ami igen erős összehúzódásokat csinál, nem a szervezet termeli a saját ütemében.

Nekem nem indított volt, de így is gyors volt és intenzív. Egyből három perces fájásaim voltak, ezek kb egy órán át, majd az azt követő két órában szinte alig tudtam megmondani, hogy mikor nincs fájásom. Hosszúak voltak és alig volt szünet, már jött is a következő. Ezek még jobban fájtak már, mint a három percesek, pedig azok sem voltak gyengék...

Akkor adott pillanatban nem örültem, el bírtam volna képzelni kicsit lassabb vajúdást több pihenővel, de picivel később már hálát adtam, hogy így történt, mivel összesen vajúdtam ezekkel három órát és a kitolás is gyors volt, annak ellenére, hogy nem volt gátmetszésem.

Gyengébb fájásokkal fél napig, napig is vajúdhattam volna...

2009. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A harmadik szülésem indított volt, de csak burkot repesztettek. Oxitocint nem kaptam, mert szépen jöttek a fájások. Fájni nem fájt nekem jobban mint amikor kaptam oxitocint. Öt óra alatt lett meg a baba.
2009. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!