Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vélemények Czifra Ildikó...

Vélemények Czifra Ildikó szülésznőrőről (Péterfy Sándor utcai kórház)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 06:32
 1/1 anonim válasza:
100%

Ildikóval szültem az év elején, mindenkinek nagyon ajánlom.

Terhesgondozás: Nagyon alapos volt, figyelt rám, folyamatos törődést kaptam. Nem felejtette el, hogy éppen melyik hétnél, vizsgálatnál, eseménynél tartunk és fejből tudott minden velem és a babával kapcsolatos információt. Első terhesként minden kérdésemet fel mertem neki tenni, mindig kaptam rá érthető válaszokat (ami szerintem nagyon fontos a várandósság alatt). A vérvétel (és infúziós szurkálás) vele egy álom. A hetek és vizsgálatok teltével egyre többet beszélgettünk, egyre kötetlenebb lett a kapcsolatunk, tökéletesen kialakult az a bizalmi viszony, ami szükséges a szülés intimitásához. Tudtam, hogy rábízhatom magam. Ami nekem még fontos volt: a férjemet is mindig bevonta a történésekbe.

Voltunk szülőszoba-látogatáson is, ahol mindent végigbeszéltünk egészében, ami a szüléssel kapcsolatos lehet(pl: mit kell bevinni a szülőszobára, a gyerekágyas osztályra, hogyan indulhat meg a szülés, miként fog zajlani a betegfelvétel a kórházban, mi fog történni a szülőszobán, stb.). A ctg vizsgálatokra is mindig hozzá mentem be, olyan is előfordult, hogy szabadsága miatt jött be hozzám. Nem kellett bajlódnom a vérvételek mizériájával sem (nem kellett sorbaállnom beutalóért, vérvételért, eredményért, stb.) - a kórházban levette és semmi egyéb dolgom nem volt ezzel kapcsolatosan.

Szülés: A vajúdás során végig velem, mellettem volt. Biztonságban éreztem magam: emberileg és szakmailag is biztos pont volt. Elmondta, mikor-mi-miért történik, egy pillanatra sem éreztem azt, hogy a fejem felett, vagy tőlem függetlenül zajlanak az események. Gátvédelmre készültünk, vajúdtam labdán, sétálva, különféle fekvő helyzetekben. Végül császárral szültem, a műtőben is ott volt, a lánykámat Ő vitte ki az apukájához. A császár utáni 2 órás szülőszobai őrzésnél is mellettünk volt. Nekem sokat számított, hogy ekkor beszéltünk a szülőszobai és a műtőbeli eseményekről, érzésekről.

És a szülés után sem feletkezett meg rólunk: többször meglátogatott a gyerekágyas osztályon is.


Szerintem Ildikó egy ízig-vérig szülésznő, bába: amit elképzeltem, elvártam, belegondoltam a szülésznő fogalmába, az mind megvan benne. A terhesség, szülés természetességét, nehézségeit és örömeit segít megélni, támogató, segítő a hozzáállása.

Szakmailag, emberileg nagyon sokra tartom.

Csak ajánlani tudom mindenkinek, szerintem nagyon szerencsések azok, akik terhességét és/vagy szülését végigkíséri!

2012. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!