Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Kaáli-s a baba, akkor...

Ha Kaáli-s a baba, akkor lehet kérni a doktort, hogy császáros legyen a szülés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem feltétele, de én ha lehet nem szeretnék szenvedni.
2009. jún. 18. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Pedig fogsz. Ha nem akkor, pár órát, akkor császár után, a műtéted után, a sebekkel. Az jobb lesz?
2009. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha azt hiszed, hogy a császármetszés sokkal egyszerűbb, akkor előbb alaposan olvass utána. Varrat, hegszétválás, nem indul be rendesen a tej stb.
2009. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Nézd, nekem az a tapasztalatom, ( sok van) hogy pénzért mindent el lehet intézni..Lesz egy seb a hasadon ami alig látszik, viszont fáj a szülés után jó ideig, de nem annyira mint a szülés, és cserébe a hüvely ép marad, a férjed "nem esik beléd "
2009. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nikcsi ***** válasza:
100%

Kedves utolso valaszolo, te szultel mar termeszetes uton?

Mert en igen, es kepzeld el a parom nem esik belem, az egvilagon semmi hatranyom nem szarmazott belole. A szulesi fajdalmakat meg igenis ki lehet birni, nem kell itt tuldramatizalni. Nem azt mondom hogy konnyu, de szerintem nem eri meg sulyos penzeket fizetni az altalatok konnyunek itelt csaszarmetszesert. De persze mindenkinek szive joga hogy dont. Csak utalom ha jon itt vki es okoskodik, azt meg plane ha lenezi azokat a noket akik termeszetes uton hozzak vilagra babajukat.

Termeszetesen nem a surgossegi, teraranytalansagbol adodo csaszarra utalok, az teljesen mas.

2009. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt tudnod kell, hogy a császár egy hasi műtét, ahol átvágják az izmot is, kipakolják a beleket, stb. Szóval én meggondolnám. Nem olyan veszélyes a hüvelyi szülés sem. Kérhetsz EDA-t (epidurális érzéstelenítés) és akkor nem fog fájni a hüvelyi szülés. És máris elkerültél egy hasi műtétet.
2009. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de ez a nem szenvedés hülyeség.

Ha természetes úton szülsz, sokkal hamarabb regenerálódsz, kérhetsz érzéstelenítést stb.

Viszont a császár? Első ellenérvem: a műtétet követően a babát elviszik, nem marad veled az első két órában (első imprinting, nagyon fontos, olvass utána). Aztán tudod te, micsoda kín a műtét után 6 órával, érzéstelenítés nélkül felkelni? Mert ha akarod, ha nem, felállítanak az ágyból. A hormonok nem késleltetve indulnak be, és a tejed is később jön meg.


Szóval ez a nem szenvedek nem igaz. A természetes úton szülő nők előtte szenvednek, a császárosok meg utána. Szenvedés mindenképpen van.

2009. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Elég kényes tipus vagyok, mégsem mondanám, hogy szenvedtem a császár után, totál ki lehet bírni, csak az első pár felkelés, mozgás 1-2 napig kellemetlen, de nem nevezhető szenvedésnek. Szerintem...

Főleg, hogy ott a baba, aki elvonja a figyelmet erről.Ráadásul velem ott volt a baba, onnantól kezdve, hogy összevarrtak, egy pillanatra sem vitték el, másnap már én pelenkáztam, és nem volt a terhemre, igaz pihenés nem sok volt, de ez ezzel jár.

2009. jún. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...Akik lepontoztak szívesen meghallgatnám az indokaikat miért?? Féltékenység, mert én jobban viseltem a császáros "szenvedéseket" vagy mi? Fáj valakiknek, hogy szerencsésen megúsztam? Van aki a sima szüléséről is így nyilatkozik, hogy rögtön szült volna utánna, annyira nem volt gáz.

De ha azt gondolták kérésre volt a császár, tévedés, sürgősségi császárom volt. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le a császárról, nevetséges, hogy ez valakiknek fáj. Bezzeg ha azt írtam volna, hogy húú de sz@r volt, meg alig éltem túl, inkább 3 sima szülés mint egy császár, akkor tuti fel lennék pontozva! De mivel egyáltalán nem volt szenvedés nekem, ez már zavar másokat.

Na, megint bebizonyosodott számomra milyenek is a nők!:( Elszomorító!

2009. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

13:59

A kérdező - ha jól értettem - ún. "kényelmi császárt" szeretne. Mindannyian tudjuk, hogy ha lehet, akkor hüvelyi úton kellene megszülessen a baba: jobb az anyának, és jobb a babának is. Nem részletezném, miért, mert szerintem tudod. A sürgősségi császár nyilván nem ez a kategória (én is úgy születtem), ott nincs teketória, vágni kell. Szerintem csak arra próbáltak többen is rámutatni, hogy ha nem muszáj, akkor ne legyen császár. És nemcsak a fájdalom miatt. Az az érzésem, hogy téged azért pontoztak le, mert a hozzászólásodból nem volt világos, hogy sürgősségi császárod volt, és előtted volt néhány olyan hsz, amelyik pártolta a kényelmi császárt. Én egyébként nem pontoztalak le, meg aztán nem tudhatod, hogy csak nők pontoznak-e. :)

2009. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!