Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az anya fél a szüléstől,...

Ha az anya fél a szüléstől, vagy a fájdalomtól, az növeli a komplikációk esélyét?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A saját tapasztalatom az, hogy én annyira küzdöttem a fájdalom ellen, hogy elhúztam egy napig a szülést. Amikor megkaptam az EDA-t és ellazultam fél óra alatt megszületett a babám.
2012. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kitolásnál igen.

Én akkor pánikoltam be és el is csesztem miatta egy csomó időt.

2012. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy az ellenállás miatt nehezebb a szülés. Hogy ez okozhat-e komplikációt?
2012. ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nem sikerült befejezni...tehát biztosan okozhat; elhúzódó vajúdás-kitolás stb.
2012. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az hogy félsz, még önmagában nem. De van aki elkezd hisztizni, és nem csinálja, amit a doki kér. Hallottam már olyat is, hogy a doki felpofozta a nőt, mert nem akarta széttárni a lábát.

Én rettegtem, de követtem a doki utasításait, nem volt vészes.

2012. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lassítja, megnehezíti a szülés, az biztos.

talán azért komplikációt nem okoz.


első sorban fejben dől el, hogy hogyan éled meg a fájásokat, hullámzásokat.

2012. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pillanatban nem értem, hogy csinálhatná valaki azt, amit a doki mond... szörnyű. Inkább csak át kell engedni magad az ösztöneidnek, és akkor nem lesz baj. Ne feledd, egy orvos nem tud helyetted vajúdni és szülni, és hidd el, hogy a fájdalom elenyésző lesz a boldogságod mellett!


A félelmek gátolják a természetes tágulást, és az ebből bekövetkezett beavatkozások komplikációkkal járhatnak, igen. Ne félj tőle, ha a nők nem lennének képesek végigcsinálni, már régen kihaltunk volna. ;-)

2012. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!