Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha sokat eszek nagy lesz a...

Ha sokat eszek nagy lesz a gyerek, ha keveset kicsi? Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm babát vár, mivel fél a szüléstől, hogy nagy lesz a baba, reped vagy gátat kell vágni esetleg nem tudná megszülni és császármetszés kellene ezért úgy döntött, hogy keveset fog enni, (1500 kalória alatt marad, mintha diétázna) így éppen csak annyi tápanyagot fog bevinni, ami elég az egészséges fejlődéshez, de nem lesz túl nagy a baba, mert hogy állítólag így 3 kg alatt maradhat a súlya, amitől könnyebb a szülés..

Ugye hülye?!


2012. ápr. 22. 21:14
1 2
 11/17 E61 ***** válasza:
44%

Nemis kérdés!

Tökre elmebeteg!!!

2012. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a baba súly miatt, de egy túlsúlyos kismamánál a szülőút környéke is zsírosabb, nagyobb plusz súly marad rajta szülés után, nehezebben mozog. Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos, az 1. és 2. trimeszterben 1 szendviccsel több a tápanyag szükséglet, utána sem sokkal több. Nekem a terhesség alatt epehomokom lett, folyamatosan szúr, semmi nem esik jól. Diétáznom kell, nehogy begörcsöljek, pedig ésszel ettem, egészségesen. 30 hetes uh-n a baba egészséges, nem pici 1600 gramm.

Ne legyen a terhesség kifogás a mértéktelen zabálásra, csak mert megkíván az ember valamit. Nekem abszolut nincs hely telezabálni magam, egy szendvicstől jól lakok, az ebédet 2-3 részletben tudom megenni. 54-ről indultam, most 63 vagyok, minden eredményem tökéletes.

30 hetes kismama

2012. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is butaság, ez inkább genetika kérdése. Azt mondják, ilyenkor nem szabad fogyókúrázni. Csak indokolt esetben (pl. cukorbetegség, vizesedés, toxémia miatt szoktak diétát előírni, javasolni).

Én 53 kilóról indultam, nem ettem többet, mint előtte, nem voltak falási rohamaim és kívánós sem voltam. Az első 4 hónapban mondjuk nem híztam (pedig nem hánytam), aztán a végére 15 kilót szedtem fel. Vizesedés miatt nekem sószegény diétát javasolt a védőnő az utolsó 2-3 héten, amit több-kevesebb sikerrel tartottam be, inkább sok almát ettem. A Babám 3400 grammal és 53 centivel született, én meg 1 hét alatt visszafogytam (párom szerint már szüléskor. A kitoláskor nem volt csak benn. És már nagyon várja hogy leteljen a 6 hét...). Egyébként természetes úton szültem, a táguláshoz adtak oxitocint, de a kitolás 5 nyomásra megvolt (és a Baba is szép formás volt, nem erőlködtem).

Szerintem nem lett óriásbaba, pont megfelelő volt, gyönyörűszép Baba volt már születésekor. Most meg már 1 hónap alatt 1 kilót szedett fel, annyit szopik :)

5 hetes Kisfiú anyukája

2012. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Aki 1500 kalóriát eszik, az nem elmebeteg!!!!

Én cukorbeteg vagyok, és 175g-os szénhidrát diétán!

Még 1 grammot sem híztam, és 30 hetes vagyok!

A pocakom nő csak!

A gyermek viszont egészséges, bár lerakódott zsír nincs rajta. Szóval vékonyka.

De ez nem befolyásolja pl a fejméretét! A BPD-je ugyanúgy 73mm volt 29 hetesen, szóval nem tudom, hogy könnyebben ki fog tudni-e bújni.


Szerintem nem hülye a barátnőd, csak te nem érted meg, hogy nem akar eszméletlenül zabálni!

Vannak önfegyelemmel rendelkező terhesek is, nem csak "kettő helyett eszem" terhesek!


Amúgy meg 1500 kalóriába annyi minden belefér, hogy el sem hiszed, ha tudatosan eszel!

Nem feltétlenül kell zsíros ételeket enni, meg 8 gombóc fagylaltot!

2012. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Most biztosan sokan lepontoztok, de azért leírom.

Az első gyermekemmel eleve nagy súllyal kezdtem a terhességemet, így úgy döntöttem, hogy nagyon odafigyelek mit eszem és átálltam a minőségi étkezésre. A fiam 38+4 re született 3350 grammal és 54 cm-el, normál úton. 90 kg-al kezdtem és ennyivel is mentem szülni. 70 kg-al jöttem ki a kórházból. Utólag visszagondolva, abszolúte nem a kalóriát számoltam, hanem tényleg csak minőségi ételeket fogyasztottam és sokszor keveset. A második terhességemet 78 kg-al kezdtem és nem foglalkoztam vele, hogy mit eszem. 95 kg-al mentem szülni és 85-el jöttem ki. 38+6 született meg a fiam 3770 grammal és 55 cm-rel. Biztos vagyok benne, hogy a zabálás miatt lett ekkora a második fiam. A szülésznőm is azt mondta, hogy nagyon sokat számít szülésnél, hogy mennyire zsírosodnak el terhesség alatt a szövetek, illetve mennyire lesz vizes az ember.

2012. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
utolsó kettőnek: oké, ha valaki eleve túlsúlyosan kezd neki a terhességnek akkor persze, oda kell figyelni, de ha valaki minden felesleg nélkül kezdi el, cukorbetegség, vagy egyéb probléma nélkül, és csak azért diétázik, hogy a babáját mindenáron 3 kg alatt tartsa - az tényleg nem százas!
2012. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
marhaság. fiammal 17kg-ot hiztam, a gyerek 3300 lett, a lányommal 8-at ő 3700
2012. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!