Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Talán hülye kérdés, de minden...

Talán hülye kérdés, de minden szüléskor használnak oszitocint? Hogy adják be és miért- kötelező mindenkinek? És mi az amit a gerincembe adnak?

Figyelt kérdés
Itt olvastam pár szülés sztorit, de én még első babámat várom és csak pislogok mikor olvasom ezeket hogy miért és hogyan. Fel tudnátok világosítani ezekről? Köszönöm 37 +2!
2012. ápr. 28. 18:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%
Az oxitocin és csak akkor adják, ha úgy kell megindítani a szülést.
2012. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Na már most az oxitocint 1.szülés indításkor adják,akkor ha 2.elmúlnak a fájások, vagy azért hogy a 3.szülést meggyorsítsák. Amit a gerincedbe adnak az az EDA ami egy fájdalomcsillapító.
2012. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Tényleg elírtam bocsi oxitocin. Miért olvasom azt sok helyen hogy ódzkodnak ettől az oxitocintól? Illetve hogy próbálják kikerülni?
2012. ápr. 28. 18:45
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
Mert nagyon erős fájásokat csinál az oxi. Amit a gerincedbe adnak az az EDA, a legtöbb kórházban (ill. ahol van rá mód), alapból adják az oxitocin mellé, fájdalomcsillapítónak. Az oxitocin vénás, az EDA lidokain, helyileg hat, és mint írtad, a gerincedbe kapod.
2012. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem az oxitocint szeretné mindenki kikerülni, hanem az Eda-t. Legalább is én szinte minden kérdésben ezt olvastam.
2012. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább az oxit szeretném, bár az nem kívánságműsor. :)))) EDA jöhet! :))
2012. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Nnnna, az oxit szeretném elkerülni. :D
2012. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%
Nem vészes!:)) És hamarabb meglesz a baba!:)
2012. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Elképzelhető hogy benn a kórházban ne adjanak oxitocint ha megkérem a dokit? És miután be adják ezt az oxitocint még sokáig tarthatnak a fájások, vagy onnan már csak pár "fájás"?
2012. ápr. 28. 19:10
 10/28 anonim ***** válasza:
35%

Az oxitocin sajnos nem kívánságműsor. Azért kapod, mert gyengék a fájások és segítenek vele, hogy természetes úton születhessen a pici. Ha adni fogják, annak komoly oka van. Ennyire nem kell félni tőle, ki fogod bírni. Minél erősebb a fájás, annál erősebb a méhösszehúzódás, annál előbb lesz baba. Érte meg mindent.

Amit a gerincedbe adnak az fájdalomcsillapító hatású, akkor adják, ha nincs közel a kitolás, és meg akarják kímélni a kismamát. Ha kitolásközeli ponton kéred, már nem fogod kapni, mert nemsokára úgy is túl vagy rajta. Ezt viszont meg lehet választani, hogy kéred-e vagy sem.

2012. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!