Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Talán hülye kérdés, de minden...

Talán hülye kérdés, de minden szüléskor használnak oszitocint? Hogy adják be és miért- kötelező mindenkinek? És mi az amit a gerincembe adnak?

Figyelt kérdés
Itt olvastam pár szülés sztorit, de én még első babámat várom és csak pislogok mikor olvasom ezeket hogy miért és hogyan. Fel tudnátok világosítani ezekről? Köszönöm 37 +2!
2012. ápr. 28. 18:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem, az oxitocin nem így működik. Ha fájásgyengeség van, vagy nem indul magától, akkor így is, úgy is kapod. És mivel ezzel indítják olykor a szülést onnantól még órák is lehetnek.
2012. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Nem adják őket minden szülésnél. Az oxitocin a tágulást segíti, gyorsítja, de nagy fájásokat csinál, infúzióban adják be. A gerincbe meg az epidurális érzéstelenítőt adják, ez enyhíti a fájdalmakat.

Én pl. délben kezdetem el kicsit görcsölgetni, este 7 körül mentünk be a kórházba, akkor voltak 5 perces fájásaim, de még azok sem nagyok, és 1 ujjnyira voltam nyitva (10 ujjnyinál vagy teljesen nyitva). NST-re tettek, 2 óra múlva 2 ujjnyira tágultam, a fájások a gép szerint még csak közepesek voltak. Na akkor megrepesztették a magzatburkot (előtte nem folyt el a magzatvizem) és kaptam oxitocint. Na az csinált fájásokat rendesen, és 1 óra alatt 3 ujjnyira tágultam. A doki azt mondta, hogy kb. 2-3 óra múlva lesz meg a Baba (érzéstelenítőt nem kaptam, nagyon fájt már). Aztán fél óra múlva szóltam, hogy pisilnem kell, megvizsgált a doki, mondta hogy hát teljesen nyitva vagyok, úgyhogy szülünk. Mire feltették a lábtartókat, már éreztem is hogy nyomnom kell, és 5 nyomásra kinn is volt a Baba (és akkor meg minden fájdalom megszűnik, elönt a boldogság).

A védőnőm mondta, mikor elmeséltem neki a szülést, hogy szerinte felesleges volt az oxitocin, hiszen a szervezet is tudja mi a dolga, és tágultam volna enélkül is. Viszont én nem bánom, mert így gyorsan ment, nem hosszú ideig vajúdtam nagy fájdalmak között.

Könnyű szülést kívánok Neked is!

6 hetes Kisfiú anyukája

2012. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, már világosabban látom a dolgokat. Boldog baba várást, és babázást! :)
2012. ápr. 28. 19:28
 14/28 anonim ***** válasza:
Amúgy az oxitocin jelentése gyors szülés.
2012. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
12.es azért tőled kérdem,mert te mostanában szültél,gondolom nagyon fáj a szülés,és miután megszületett a baba utána is fáj még,vagy onnantól kezdve minden fájdalom görcs elmúlik?És amúgy te menzesznél nagyon görcsöltél ha igen ahhoz képest mennyire fájt a szülés előtt szülésnél?
2012. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Azért azzal, hogy az oxitocin=gyors szülés, vitatkoznék. Nekem este 8-kor folyt el a magzatvíz, másnap reggel 6-tól kaptam az oxitocint (azért mert nem kezdett el kinyílni a méhszáj egyáltalán) 10 órán keresztül. Csak utána lett meg a baba. Nekem nem is a fájások erőssége volt a gond (mivel az első babám volt és nem volt viszonyítási alapom), hanem az, hogy becsöveztek. Ezt ugyanis infúzióban kapod.
2012. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Én is első babókát várom, és én úgy elképzelni sem tudom hogy pontosan hol fog fájni?!Ezért is próbálok minden infót beszerezni még szülés előtt ezekről a dolgokról.
2012. ápr. 28. 20:05
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos van olyan orvos, aki egyből adja az oxitocint. Mivel a férfiak nem szültek soha, szerintem azt gondolják, hogy ezzel milyen jót tesznek. Holott nagyon durva fájásokat csinál. Lehet, hogy felgyorsítja, de inkább egy 10 órás enyhe vajúdás, mint 1 óra oxitocinnal, hidd el, én próbáltam mind a kettőt. Arról nem beszélve, hogy a baba is elkábul tőle, és nem vesz részt a szülésben annyira, sokkal erősebben kell tolni.

Szóval azért ha bármit be akarnak neked adni, kérdezd meg, hogy mi az, és hogy miért. Ha lassan tágulsz, és egyébként nincs semmi komplikáció, és még bírod a fájdalmat, szerintem mondd meg a dokinak, hogy várjon még vele.

Nekem az 1. szülésnél muszáj volt beadni, mert nem voltak fájásaim, viszont a baba belekakilt a vízbe. 1 órát vajúdtam, de nagyon durva volt.

A második szülésem indult magától, de a dokit a szabadnapján hívták be, és elég mérges volt. Úgyhogy nyomott egy kis oxitocin injekciót nekem, de csak utólag mondta, hogy ez az volt. Szerencsére nem akkora adagot, mint az elsőnél, szóval azért ez még nem volt olyan vészes. De ha jobban ráér, akkor nem is kellett volna, a fájásaim meg elég enyhék voltak, mégis szépen tágultam. Ha lenne 3. gyerekem, azért tuti nem ennél a dokinál szülnék.

2012. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Attól a szó még azt jelenti. :)
2012. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%
Én idáig kaptam mindig oxit, most kikötöttem, hogy megtagadom, ha azt akarnak adni. Nem vállalom ismét azokkal a fájásokat. Olyan vele vajúdni (3x éltem át), mintha percenként meghalnék.
2012. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!