Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az alapja ennek, hogy a...

Mi az alapja ennek, hogy a szülésért a rendelési díj 10x-esét kell vagy illik vagy szokás adni?

Figyelt kérdés
Ki találta ezt ki, honnan ered, az érdekelne ?
2012. jún. 8. 09:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudom,de nem adtam annyit,igaz az orvosomnak nem volt fix tarifája.
2012. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
7. hozzászólóval egyetértek. Én is nyíregyházi vagyok, nem rég' szültem fogadott dokival és ügyeletes szülésznővel (akit végül megkértünk, hogy a munkaidő lejárta után is maradjon). Nem mertem volna fogadott doki nélkül szülni itt. Ha a doki nem munkaidőben bejön miattam, akkor igenis illik adni valamennyit. Ezzel a 10-szeres dologgal én sem értek egyet. Én alkalmanként 10.000 Ft-ot fizettem, de 100.000 Ft-ot nem tudunk adni. Eredetileg 50-60.000-t gondoltunk adni. Én nem mertem rákérdezni a tarifájára, most a kórházban hallottam, hogy 80-at szokás neki adni. Nagyon nehéz szülésem volt, a doki el se mozdult mellőlem, így valahogy kinyögjük ezt az összeget.
2012. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,én is Nyíregyen szültem,és hasonlóan mi is kértük fel a szülésznőt :) Nem Erikának hívták véletlenül?
2012. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem, Andinak.
2012. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én sem mernék fogadott doki és szülésznő nélkül szülni... A mi kórházunkba amúgy azzal fogadnak, hogy "ki az orvosod és szülésznőd"? Nálunk elterjedt és megszokott dolog lett ez. És itt a 10szeres díj a tarifa. Amúgy én bármikor hívhatom a szülésznőm meg a dokim mobilon, ha valami gond van, vagy csak kérdésem van. Ezt természetes, hogy honorálom, mert nekik ez pl. nem munkaköri leírásuk, hogy este 10kor az én kérdéseimre válaszoljanak... Amúgy szerintem én sem vagyok könnyű eset és nagyobb biztonságba érzem magam, hogy a dokim és a szülésznőm is "ismer" valamennyire... :) És persze bármikor ugranak, ha hívom őket, hogy beindult a szülés... Múltkor egy téves risztás miatt este 10kor diskuráltunka szülésznővel és a dokival is, akik várták, hogy lehet nem fognak aludni az éjszaka, mert jönnek be hozzám... Ezt senki nem várhatja el ingyen szerintem... Ügyeletesnek viszont nem adnék "hálapénz" néven ennyit, mert ő tényleg csak azt csinálja, amiért kapja a fizetését.
2012. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15-ös: Tőlem is rögtön kérdezték, még valami orvosfogadó nyilatkozatot is aláirattak velem.
2012. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én a recepción kérdeztem,hogy mennyit szokás adni a doktor úrnak és ott mondták,hogy a terhesgondozási díj tízszerese,általában ennyit adnak.magán rendelőjében az asszisztens mondta.
2012. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
pofátlanság az egész úgy ahogy van. a kismamák az esetek nagy részében nem hálából adják azt a pénzt, csak félnek, hogy nehogy rosszul bánjanak velük. persze az se garancia a jó bánásmódra, ha fizetsz. én pl így jártam az első gyerekemnél, ennek ellenére nem merem bevállalni, hogy nem fizetek a másodiknál. holott nekem a havi tb összege nem kevés.
2012. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!