Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek császárral jobb,...

Szerintetek császárral jobb, könnyebb a szülés vagy inkább természetes hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 18:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Nem csak azt az anyukát töltheti el büszkeség és boldogság, aki hüvelyi (természetes) úton hozta világra a gyermekét.

Remélem, ezzel te is tisztában vagy.


Attól, hogy valaki vagy így vagy úgy szült gyereket, még nem lesz "fa@za nő!".. ez egy baromi hülye felfogás ... már bocsánat!


Sok boldogságot a kislányodhoz!

2012. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó előtti Te miről beszélsz? Mi az, hogy nem cserélnéd el semmilyen fájdalommentes császárra? Tudod a császáros anyukák is épp oly büszkék, elégedettek lehetnek mint a szerencsésebb hüvelyi úton szülő társaik. Kérlek értsétek már meg, hogy az olyan császáros anyukáknak, akik nem önként, jókedvükből esnek át császármetszésen rossz érzés mikor azt mondják kényelmes, fájdalommentes császár. Miért is? Ne vegyétek őket egy kalap alá a "sztárocskákkal" meg az olyan hülye gondolkodású anyukákkal, akik azt hiszik, hogy a császár jobb, mert ezt hallották. Lehet eltúlzom a dolgot, de manapság ez a műtét sokszor nem arra van "használva" amire kellene. Na és aki azt hiszi ez a könnyebb út, hát az nézze meg ezt és utána bántson meg azzal egyes anyukákat, hogy a hüvelyi úton szülő nők milyen büszkék lehetnek magukra a császárosokkal szemben:


http://www.youtube.com/watch?v=xPVbkOK__-k&feature=related

2012. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
Mikor én szültem a császárosok nagyon rosszul voltak. Menni alig bírtak, belázasodtak stb.. otthon barátnőmnek még jó, hogy volt segítsége, mert felkelni alig bírt. Nekem bár fájdalmas volt a hüvelyi, de szinte szaladtam egyből.. viszont sajnos kitágultam :(
2012. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

10/13!!

Hogy lenne már fájdalommentes egy császár?? Igaz, hogy abban a pillanatban nem érzel semmit, mikor a babát kiveszik, de az után a következő 24 óra mindenképp beér ugyanennyi vajúdással!! És akkor még csak meg se moccanhatsz!!

2012. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg volt egy bántó hangvétel abban a kijelentésben hogy "fájdalom mentes szülés". Mert nem tudok nyilatkozni milyen egy hüvelyi úton történő szülés, ezért ahhoz nem is kommentelek! Viszont hogy milyen egy császár??!!Jó igaz hogy már tudok török ülésben ülni (amit talán a természetesen szülő nők még nem tudnak) viszont még egy darabig nem emelhetek a babámnál nehezebbet, és max. csak 1.5 órát tudom ringatni, mert tovább már fáj a sebem/hasam, folyamatosan nem tudom a háztartást sem elvégezni, ÉS ez még így is lesz egy jó pár hétig, NA és arról már ne is beszéljünk, hogy a szexuális életem is csak később indulhat be majd mint aki rendesen szülte meg a babáját! Tehát miért is irkálnak bizonyos emberek ilyet hogy a császár fájdalom mentes? Igen abban a pillanatban mikor átvágják a hasam és vele mindent szinte a mi alatta van, akkor nem érzed, de utána még 15 óráig nem tudsz mozogni, és katéter van beléd vezetve, napokig...és annyira fáj a hasad és húzodik a sebed hogy kb, egy fél óra mire felálsz az ágyról és még akkor sem tudsz elindulni egyből majd kb egy óra mire a Wc-ről felálsz...
2012. jún. 12. 07:00
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Bocsánat anyukák, ezek szerint félreérthető voltam! TUDOM, hogy nem fájdalomentes a császár, hiszen a szobatársam is így szült, Ő nem tudta kinyomni a kisbabáját, pedig tényleg picike volt szegény, de nem volt ereje... Láttam, hogy nagyon fáj neki, de anélkül is tudom. Én úgy értettem, hjogy HA egy "csoda" folytán valaki azt mondaná nekem, hogy elcserélhetem a hüvelyi szülést egy 0 fájdalommal járó műtétre és még utána sem fog fájni, én akkoris úgy szülnék, ahogy szültem. Értitek? Ez csak egy gondolat volt, hogy mi lenne ha, de még akkoris át akarnám élni. Persze mondom, rosszul fejeztem ki magam, és bocsánat, nyilván ennek is annak is van előnye hátránya. Amúgy az egyik ismerősöm, egy héttel előbb adott életet egy kisbabának, mint én és Őt is sürgősségi császárral vitték műtőbe. Na Neki nagy szerencséje lehetett, mert 1-2 hét után semmit nem érzett, alig látszik a heg is, már nem is vérzik, hamarosan szexelhetnek is, és legalább nem kell aggódnia, hogy alul minden maradt-e a régiben... Persze az első 1-2 nap Neki is neheéz volt, de amiatt is, mert belázasodoott. Na mindegy. a lényeg, hogy van aki így, van aki úgy szereti, én hallottam ilyet, is olyat is. Bocs a félreértésért. :)
2012. jún. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor én képviselném egy kicsit a másik oldalt (aztán majd jól lepontoztok érte), de nekem császárral sokkal jobb volt. Semmi szépet és jót nem tapasztaltam a "sima" szülésben, ugyanolyan kiszolgáltatottan feküdtem az ágyon lekötve (hiszen infúzióval, Edával, oxigénmaszkkal és hüvelybe helyezett szívhangfigyelővel elég nehéz lett volna felkelni) még wcre sem engedtek ki, de azt elvárták volna, hogy amikor a szülésznő gondolja, akkor pisiljek az alám tartott izébe, mivel nem sikerült, ezért kérdés nélkül megkatéterezett......és mindezt 8 órán keresztül. Aki próbált már 41 hetes hassal a hátán feküdni fél órát, az el tudja képzelni mennyire felemelő és katartikus élmény volt :-p miközben fél óránként más turkált bennem, a legkedvesebb az volt, aki arra sem méltatott, hogy szóljon hozzám, a többi is minek? végül sürgősségi császárral zárult és nekem igenis megváltás volt az a fél óra (nem a fájdalom, hanem a megaláztatás miatt), nem bántam én semmilyen szenvedést utána......pedig az első 12 órában azt sem tudtam, hogy fiam vagy lányom született, mert bár ébren voltam a műtétnél, de úgy elkábítottak, hogy utána nem emlékeztem semmire......persze nem volt illetékes senki, hogy kiderítse, minden rendben van-e a babával.......és igen: volt fogadott orvosom!!!! csak mivel este volt a műtét én meg a végére kába voltam, így nem emlékeztem arra, amit elmondott a műtét után.....reggelig senki nem vette a fáradságot, hogy tájékoztasson, miután magamhoz tértem, csak másnap reggel a dokim, mikor feljött az intenzívre. Történt mindez az egyik magyar egyetemi klinikán nem is olyan régen :-p

a második babámmal már Angliában voltam terhes, a szülésznő tanácsára természetes szülésre készültünk 40 hétig, de én a betöltött 40dik héten magam választottam a császárt, ismerve annak minden kockázatát és az utána következő napokat. És igen, életem legjobb döntése volt! Nem volt a baba életveszélyben, mint első alkalommal, nem éreztem magam jobban kiszolgáltatva, mint első alkalommal, csak ez nem 8,5 óráig tartott, hanem 50 percig......teljesen más műtéti technikával műtöttek, nem volt pl drin cső sem, nem volt 24 órás intenzív osztály a baba nélkül, a harmadik napon haza is mehettünk stb.......nemsokára megszületik a negyedik gyermekem....császárral. Tudatosan, tervezetten. Ugyanis az már régen nem igaz, hogy csak 3 császármetszése lehet egy nőnek, ugyanolyan rutinműtét, mint az epekő......a kockázat persze minden terhességgel egyre nagyobb, de nem annyival, hogy ne lehessen vállalni. A hegem a más műtéti technikának köszönhetően sokkal szebb és gyorsabban is gyógyult az utóbbi 2 alkalommal, mint amit Magyarországon csináltak. Valószínűleg most 2vel kevesebb gyerekem lenne, ha sikerül "simán" megszülni őket.........nem vagyok celeb, de szerintem minden nőnek joga van választani, az meg a leggusztustalanabb, ha ezért el is ítélik. Nem vagyok tőle rosszabb anya, hogy az enyémek császárosak voltak, senki nem mondaná meg, ha rájuk néz és a létszám is megvan, amit szerettem volna......

2012. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Kedves utolsó! Természetesen nem vagy rosszabb anya. Te valami rohadt szar kórházban szülhettél. :( Én reggel fél 9-től vajúdtam majd éjszaka negyed 12-kor született a lányom császárral, de velem nem voltak olyanok mint Veled. Sajnálom. Hát igen....ez Magyarország!
2012. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére nem választás kérdése. Hüvelyi úton sokkal könnyebb és gyorsabb utána a felépülés, és nincs heg a hasadon!
2012. jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy amikor előjön ez a kérdés, a hüvelyi úton szült bezzeganyák azt hangoztatják h az az igazi, meg semmiért nem cserélnék el és ők tudják mi a fájdalom a császárosoknak meg milyen egyszerű, mégis ugyanezek a nők amikor iylen kérdés van akkor: "a császár 1000x rosszabb, fájdalmasabb, nehezebb utána felépülni blablabla". a most akkor hogy is állunk? Ha ők is tudják mennyivel szarabb bizonyos esetekben a császár akkor lehet kussolni mert sokkal inkább megszenvedett vele adott esetbe az anyuka. Meg h régen így meg úgy, lefogadom nagymamám aki 40 óráig vajúdott ha van lehetősége császárra nem hősködik hanem egyből megy. A császár már egyáltalán nem olyan mint régen, TÉNY: egy PROGRAMOZOTT császárnak UGYANANNYI a kockázata mint a hüvelyi szülésnek az anyára és babára nézve.
2012. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!