Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mást sem hagytak pihenni/aludn...

Mást sem hagytak pihenni/aludni szülés után?

Figyelt kérdés
Este 10órakor született meg a babám.Hajnal fél1 felé toltak le a gyerekágyra. Na innentől elindult a pokol.Ilyenkor természetesen nem tud az ember aludni, mert még benne van a drukk.Azért csak gyermekem született, anya vagyok.Na arról meg nem is beszélve, hogy nem tudom ki tudott friss gátsebbel meg egy darabka gézzel a lába közt aludni.A babámon és a szülésen járt az agyam egészen 4ig.Amikor is bejött a nővérke, hogy keljünk fel pisilni meg tusolni!Aztán szépen elment az idő fél8ig amikor is nagyvizit volt, majd jött a gyerekorvos.Aztán fél9-9 felé hozták a babákat.Akik innentől kezdve 0-24ben a szerencsétlen, erőtlen, kialvatlan édesanyjuk gondjai alá voltak bízva.Főleg aki még tapasztalatlan első szülő(mint én voltam) na annak még nehezebb.A gátsebemtől moccanni sem bírtam.Nekem életemben nem volt olyan fejgörcsöm, mint abban a 3napban.Lüktetett a szemem a fáradtságtól.Életem legborzasztóbb 3napját éltem át!Köszönöm Miskolci Semmelweis BABABARÁT kórház!:S

2012. jún. 21. 19:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%

Hát, tudjátok, érdekes kérdés ez.


A férjem orvos, én szülészeti klinikán vagyok pszichológus, rengeteg dolgot látok, és ha ez nem lenne elég, 6 hete szültem szintén bababarát kórházban.


Szép, hogy anyatigrisként írjuk, hogy nem paaszoljuk le a gyermeket a csecsemőosztályra. No de gondolkozzunk el egy picit - a rendszer alapelve a kötödéscentrikusság, az, hogy az anya-gyermek kapcsolat szempontjából az első néhány nap kritikus. Ez egy elmélet, semmi több. Érdemes azt is átgondolni, hogy több évtizeden át, többek között a mi anyáink nem is tudtak volna minket nem "lepasszolni", ahogy az egyik igen vehemens válaszoló fogalmazott. Szenvedett-e kárt a kapcsolatunk emiatt? Kétlem.


A bababarát kórház akkor bababarát, ha anyuka centrikus is. És nem egy sablon anyukát állít központba, hanem lehetőséget ad eltérő habitusú édesanyáknak eltérő döntést hozni. Tehát ha valaki vágyja, akkor töltse a Manójával az egész napot, amennyiben nem - legyen segítsége.


Számos anyuka rengeteg kárát látja a rendszernek. Nem ritka, hogy a baba éjjel-nappal sír, tej hiányában, nem kap pótlást (igen, nálunk nem kap, az enyém sem kapott de ez nem egyedülálló szituáció) - ennek egyenes következménye egy erős inkompetencia érzés, ami a tejtermelésnek, mint tudjuk, a legkevésbé sem jó. Ezek az érzetek egyébként igen könnyen vezetnek posztnatális depresszióhoz is.


Másik érdekes szempont (picit az én történetem miatt is említem ezt, hiszen így személyes tapasztalatot tudok írni), a császármetszés. Igen, van aki remekül regenerálódik belőle, de eltérőek vagyunk, nem csak testi jegyekben, hanem fiziológiás folyamatainkban is. Van anyuka, akit nagyon megvisel a műtét, aki nehezen mozog, akinek fáj, hogy folyton emelgetni kell a Manóját. Én is ilyen voltam. Egyetlen okból nem adtam le ilyenkor a babámat, ez pedig az volt, hogy ismertem a csecsemős nővéreket. Rájuk egy macskát sem bíznék.


Szövődményem is lett, ami a férjem szerint (és neki van tapasztalata...), manapság nem is ritka szövődmény. Sérv alakult ki a heg mellett, ismét műteni kell - ennek a császár utáni előfordulás a bababarát kórházak elterjedésével megsokszorozódott.


Sok mindenre jövünk rá, ami hasznos, de nem szabad a ló túloldalára esni - ugyanaz a szituáció az anyatejjel, mint a bababarát kórházzal. Az elsődleges, legfontosabb táplálék, de nem életet adó csodaszer, tápszerrel jelenleg tökéletesen pótolható.


Az első pár nap fontos kötődés szempontjából, de fontosabb egy kipihent, nyugodt, kompetens anyuka, aki megkapja a kórházban töltött napok alatt, amit szükségesnek érez. Jelenleg ez nem működik, és van annyi rálátásom, hogy kijelentsem, szerintem ez a rendszer rossz.


Nincs lehetőség döntésre, nincsenek benne különböző anyukák, csak szabvány van és muszáj van. Ebből lehet baj a későbbiekben. Nemcsak sérv, nemcsak fizikai gond. Rengeteg egyéb is.

Mindig az egyént kellene figyelni, az egyénre szabni a megoldást, ez itthon nem működik, a kórházak pedig sem nem bababarátok, de ettől még kevésbé mamabarátok.

2012. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Én éjfélkor kezdtem vajúdni, délre lett meg a kislányom. Varrás, pihenés, délután fél 3-kor toltak ki, fél 4-kor hozták a babát. És megkérdezték, mikor jöjjenek érte. Fel sem merült a csecsemősökben, hogy itt hagyják éjjelre, tudták, hogy hulla vagyok. Igy aztán fél 6 körül vitték be, utána lement a vizit, én meg le is feküdtem aludni. Reggel fél 6-kor kaptam vissza, onnantól végig velem volt. Szóval velem rendesek voltak nagyon.
2012. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
71%
Aki 0-ra pontozgat,az ugyan árulja már el hogy miért???Komolyan érdekel!
2012. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Hát én is hasonlóan kimerültem a kórházi napok alatt, nagyon elfáradtam, a babám nem aludt éjjel szinte semmit. Remélem a másodiknál könnyebben megy majd.
2012. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
55%
Én császárral szültem és ugyanez volt. Délután 3-kor szültem, aznap éjszakára nem hozták oda a kisbabámat, de másnap reggeltől az enyém volt. Második éjszakán már annyira kimerült voltam, hogy kitoltam a csecsemősökhöz, akik közölték velem, hogy a többi ordító gyerek most aludt el, én meg odaviszek nekik egyet...
2012. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
78%
Én reggeltől vajudtam, fel 5-kor oxitocint kaptam, 7-kor burokrepesztes és 8:17-kor született meg a kislányunk. Két óra megfigyelési idő leteltet vártam, amikoris kiderült, h valami nem okes odabent. A szulesznom beletenyerelt a hasamba és egy csomó vér jött ki. Gyorsan szóltak az ügyeletes dokinak, és még két órán keresztül turkalt bennem. Hát azt senkinek nem kívánom!inkább mégegyszer megszultem volna! Majd az éjszakát a szuloszoban kellett töltenem megfigyelésre és hajnalban 2x megcsapoltak, aztán go korterem. Én egyből kértem a babám, pedig éjjel én is folyamatosan a. Szulesen kattogtam, nem aludtam semmit sem. :-/ reggel két és fel órán át néztem a kicsit, nehogy ne vegyen levegőt vagy ilyesmi. Tudom, hülyeség, de ez volt. Majd egész nap látogatók, stb éjjel még egy nyugos kisbaba, akit sokszor a sötét kórházi folyosón tologattam, h ne kelljenek fel a szobatarsaim. Ettől függetlenül szép élmények fűznek a kórházi napokhoz. Jó emlék. :-)
2012. jún. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem azért szülted, hogy lepasszoljad? Hát komolyan, akkor most 18 évig melletted fog ülni uborkásüvegben? Ha lóg a bele az embernek azért kérhet segítséget?


Hosszú vajúdás után éjfélkor császár, hát én speciel örültem, hogy csak kétóránként jöttek lázat meg vérnymomást mérni és csak reggel fél hatkor hozták a babát és nem adták azonnal oda.

2012. jún. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
81%

Túlhordás miatt be kellett feküdnöm a kórházba, szombaton jött egy "új" kismama, aki nagyon sírt miután vége lett a látogatásnak., ezért beszélgetni kezdtem vele, 11 órakor feküdtem le aludni, éjfélkor felébredtem, mert megindult a szülés, este 19,13-kor lett meg a babám. Kicsivel később mint 21 óra betoltak a kórterembe, ahol szinte az összes baba sírt. 8-an voltunk ez 8 baba, és szinte soha nem egyszerre ettek, sírtak. Nem volt még egészen 22 óra mikor behozták a fiam, aki éhes volt, de sajnos tejem nem volt így szinte az egész éjszakát végigsírta. Tehát szinte 2 napig folyamatosan fenn voltam, közben szültem egy bébit. be akartam vinni a csecsemőshöz, hogy aludjak egy picit, de fél óra múlva visszahozta, hogy nagyon sír a babám etessem meg. Nem tudtam, tejem még mindig nem volt. Teljesen ki voltam készülve fizikailag és lelkileg is. Reggel kimentem fürödni és a vizsgálóban ébredtem. Elájultam a zuhanyzóban, felrepedt a fejem.

Második babámnál a szülés utáni éjszakán a babómat a cecsemősökre bíztam. / Ő is este született/ Szinte az egész éjszakát átaludtam. A többi napon, pedig nálam volt a gyémántom egész nap és éjjel.

Tudom, hogy fontos, hogy a babó az anyukával legyen, de szerintem a szülés utáni nap/éjszaka igenis tudja kialudni magát az anyuka, mert ha nem szerintem nagy kárt okoz. Szülés utáni depi, tejelepadás.

Régen sem voltak a babák az anyukájukkal mégsem lettek lelkisérültek.

2012. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
52%
Az első nekem is húzós volt bár én nem engedtem, hogy elvigyék pedig a szopizással voltak gondjaink ami persze otthon rögtön rendeződött. Nem bántam, hogy ott volt mellettem mert ezt vártam már hetek hónapok óta. Csak bámultam és büszke voltam magamra, hogy ezt a csodát én hoztam a világra. Majd 20 varrattal amiből csak 3 volt külső elláttam a babát és magamat. Nem voltam gyors és igen volt hogy sírt is kicsit, de megoldottam. A másodiknál csak 1 varratom volt és most is úgyanúgy elláttam pedig hidd el varrat nélkül, gátvédelemmel is volt rendesen fájdalmam. Hidd el vannak rosszabb dolgok is. 1 hete született a 2. fiam és még mindig fáj lent de viszem a háztartást és nevelem a 2 fiam egyedül szinte mert a férjem folyton dolgozik. Mindig az jár a fejemben, hogy nem adhatom fel mert a gyerkőcök számítanak rám.
2012. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

A fiammal éltem át hasonlót. 18órás szülés után, 2óra megfigyelés és irány a gyerekágy(0:45kor született). 5kor hozták az őrjöngő kis haspókomat- ők nem akarnak vele foglalkozni. Azt se tudtam, hogyan kell pelenkázni, szoptatni, egyáltalán élni. Ha nem a nővérkék, akkor a takarítók, látogatók zaklattak... 3nap után mosott fos voltam.

A lányom mikor született(02:05), utána aludtam egy jót a szobámban(3órát), keltem, rendbe tettem magam, és mentem a kicsiért, a csecsemős úgy nézett rám, mint aki sose látott még hülyét(6:30kor). egy hetet voltunk bent a kicsivel, és tök pihent voltam(csak a gyerekorvosi vizit és a fürdetés alatt nem voltak velünk a babák). A gátsebemre kértem fájdalomcsillapítót, ha fájt, varratszedés után meg már nem is fájt, fejfájásra meg kvt ittam(vizes gépi placebót) vagy cappuccinót.

2012. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!