Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mást sem hagytak pihenni/aludn...

Mást sem hagytak pihenni/aludni szülés után?

Figyelt kérdés
Este 10órakor született meg a babám.Hajnal fél1 felé toltak le a gyerekágyra. Na innentől elindult a pokol.Ilyenkor természetesen nem tud az ember aludni, mert még benne van a drukk.Azért csak gyermekem született, anya vagyok.Na arról meg nem is beszélve, hogy nem tudom ki tudott friss gátsebbel meg egy darabka gézzel a lába közt aludni.A babámon és a szülésen járt az agyam egészen 4ig.Amikor is bejött a nővérke, hogy keljünk fel pisilni meg tusolni!Aztán szépen elment az idő fél8ig amikor is nagyvizit volt, majd jött a gyerekorvos.Aztán fél9-9 felé hozták a babákat.Akik innentől kezdve 0-24ben a szerencsétlen, erőtlen, kialvatlan édesanyjuk gondjai alá voltak bízva.Főleg aki még tapasztalatlan első szülő(mint én voltam) na annak még nehezebb.A gátsebemtől moccanni sem bírtam.Nekem életemben nem volt olyan fejgörcsöm, mint abban a 3napban.Lüktetett a szemem a fáradtságtól.Életem legborzasztóbb 3napját éltem át!Köszönöm Miskolci Semmelweis BABABARÁT kórház!:S

2012. jún. 21. 19:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(


Nálunk első nap a csecsemősöknél volt a Picike, bár aludni nem tudtam, hiába voltam ébren 36 órát, mielőtt megszületett. Némi fetrengés és ujjongással vegyes félelemben töprengés után aztán átpattantam a csecsemősökhöz, meg is voltak lepődve, milyen fitt vagyok :D

Aztán ez gyorsan tovaszállt és rájuk hallgatva kihasználtam, hogy pihenhetek. Persze ha megébredt és nagyon sírt, akkor áthozták.


De nekem egy rossz szavam sem lehet rájuk, jöttek, magyaráztak, segítettek.

2012. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
59%
Azt hiszem nekem mázlim volt a kórházzal, mert nemcsak baba, hanem mamabarát is volt, vagyis lehetett választani, hogy beadom-e éjszakára a babát vagy sem. Az első babám (mivel császárom volt) első éjjel alapból a csecsemősöknél volt éjjel. Előtte szerencsére sokszor hozták szopizni, ha volt velem valaki, akkor bent is volt a baba. Második naptól már éjjel is velem volt, nem akartam tőle megválni. A második babámnál már zordabb anya voltam! Császár utáni első éjjel ugye nem velem volt, de második nap új szobatársam jött, új császáros, aki előtte 2 napig vajúdott, elég ramatyul festett, úgyhogy az ő kedvéért megint beadtam az én babámat is. 3. éjjel a másik anyukával együtt úgy döntöttünk, hogy nem ezen az egy napon fog múlni anya-baba kapcsolata, úgyhogy megint "lepasszoltuk" őket. Kicsit sírdogáltam, azt éreztem, hogy nem szép dolog így megszabadulni tőle, de gondoltam utána úgyis nagyüzem, ha hazamegyek, nem árt még egy éjszaka amikor alhatok rendesen... :)
2012. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

Másfél éve szültem a Miskolci Semmelweis-ben, de mintha az én történetemet írtad volna le!

Az a 3 nap volt életem legnehezebb napja! Kegyetlenül megkeserítik a kismamák életét ezzel a rendszerrel!

2012. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is bababarát kórházban szültem mindkétszer, és nagyon boldog vagyok hogy a babáim szinte folyamatosan velem lehettek. Nekem szörnyű érzés lett volna, hogy megszületik az a kis ember, szegénynek minden új, ijesztő, rengeteg mindenhez kell alkalmazkodnia és nincs ott senki, aki felvegye, megnyugtassa...


Szülés után meg úgyis jön minimum két-három hónap kialvatlanság, akkor nem mindegy, hogy három nappal előbb, vagy később kezded?


Erre szeretnék még reagálni:


"Nem ritka, hogy a baba éjjel-nappal sír, tej hiányában, nem kap pótlást (igen, nálunk nem kap, az enyém sem kapott de ez nem egyedülálló szituáció) - ennek egyenes következménye egy erős inkompetencia érzés, ami a tejtermelésnek, mint tudjuk, a legkevésbé sem jó."

Én sem gondolom, hogy a tápszer az ördögtől való, ha nincs tej, akkor tökéletes megoldás, rengeteg boldog és egészséges gyerek felnőtt már tápszeren. Viszont a tejtermelést úgy indul a legkönnyebben, ha a baba az első időkben minél többet van mellen, vagyis az anyja mellett van.

2012. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!


Az első szülésemnél még nem volt bababarát rendszer, 11 hónapig szoptattam úgy, hogy 3 óránként hozták a babát. A másodiknál már volt, egész nap mellettem volt, egész nap próbált szopizni, véresre harapta mindenemet, elfertőzödött, begyulladt, óriási csomók, sebészet... 0 hónap szoptatás.

2012. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Hű meglepődtem milyen sok válasz érkezett :) Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy megosztotta velem a tapasztalatát/élményeit.

Ami nagyon megfogott az a 11es válasz volt.Te kedves Válaszoló teljes mértékben leírtad azt, amit erről az egészről gondolok..

Igen igazatok van nem mindenki egyforma.Ezért kellene a kórházaknak megadni a lehetőséget a választásra.Viszont nálunk a kérésre az volt a válasz hogy "ugyan otthon még nehezebb lesz a dolga, úgyhogy szokja csak!"Hát kössz!!Én komolyan mondom azt hittem meghalok a fáradságtól pedig nem vagyok gyenge jellem.A szülésnél is azt mondták "ez igen kismama jól bírja a fájásokat."Egy nyikkanás nélkül megszültem a lányomat!Erre büszke vagyok:)Ja és ebben a kedves, segítőkész csecsemős nővérekkel teli kórházban azzal is gond van, hogy senki semmit meg nem mutat.Az én babámnak például olyan mértékben ment a hasa a mamáknak kötelezően adott hashajtótól, hogy még a lába szárán is folyt a kaki szegénykémnek.Na a feladat adott...pelenkázd át.Ha segítséget szerettél volna kérni valamiben akkor hagyd a babád ordítva a kis"ketrecében" és bandukolj le a csecsemős szobára ami a folyosó másik végén van(rohadt messze).Mi a szobatársammal felváltva bőgtünk!:S

Megfogadtam, hogy ebben a kórházba soha többet nem szülök!

Köszönöm hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok a történetem..:)

2012. jún. 22. 15:27
 27/34 A kérdező kommentje:

Ja és kedves 2.válaszoló! Nem akartalak megijeszteni! Amint már írtam nem mindenki egyforma és lehet hogy azt a kórházat elkerüli ez a "divathullám" ahol te szülni fogsz!

Nagyon könnyű szülést kívánok Neked és boldog babázást utána, mert ennél a világon nincs jobb, boldogabb dolog!:))

2012. jún. 22. 15:33
 28/34 anonim ***** válasza:
70%
Nekem hajnal 2-kor folyt el a magzatvizem, aznap este 7-kor született meg a lányom természetes úton. (Nem volt egyszerű menet). Kb este 11-kor aludtam el, előtte mondta a szülésznő, hogy most este hagynak pihenni, mert kemény menet volt. Igazából felállni sem tudtam annyira kimerültem. Erre éjfél körül betolták a csecsemősök a lányomat, mert sírt. És, hogy szoptassam meg mert biztos éhes. Hát hagy ne mondjam....azt sem tudtam hirtelen fiú vagyok e vagy lány.:D Most már röhögök az egészen de akkor nem volt olyan vicces. Ráadásul első baba, a tejem persze nem indult be. Szerencsém volt viszont mert lánykám is kimerült a világrajövetelben és reggelig fel sem ébredt, ott aludt velem az ágyban. Ha nem így lett volna akkor nem is tudom, hogyan bírtam volna ki. Flór Ferenc kórházban szültem.
2012. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

28 válaszoló vagyok.

Azt még hozzáteszem, hogy 4 napig voltam a kórházban. Lányom 4kg feletti súllyal született. Minden nap odamentem a csecsemősökhöz, hogy szeretnék pótlást adni a lányomnak, mert nagyon meleg van és szinte kicserepesedett a szája. A választ mindig az volt, hogy nem lesz semmi baja, rakjam mellre sokszor. 3. nap sírva hívtam fel a férjemet, hogy nincs tejem és látom, hogy a lánykánk nagyon szenved, sokat sír, száraz a szája..stb. Pedig egész nap a mellemen lógott, teljesen kisebesedett, de nem érdekelt, mindent megtettem, hogy beinduljon a tejem. Hát nem sikerült. 3.nap este fogtam a lányom és berontottam a csecsemősökhöz, hogy addig nem megyek el a csecsemőszobáról amíg nem adnak valamit a lányomnak. Egy idősebb csecsemős odajött hozzám, megnézte a lányom és megkérdezte, hány kg-val született. Mondtam, hogy 4kg-val. Erre azt mondta, hogy miért nem hoztam hamarabb, az ilyen nagy súlyú babák hamar kiszáradhatnak.Bahhhh...no comment.nem tudom megszámolni a 2 kezemen hányszor mentem a csecsemősökhöz. Mindegy..lányom mint aki az éhenhalás szélén volt, 1 perc alatt benyakalta a tápszert. Utána úgy aludt mint akit fejbe vágtak. Nekem nem voltak jó tapasztalataim. Következőnél okosabb leszek, viszek tápszert. Amint hazaértem estére beindult a tejem..engem nagyon megviseltek a kórházi napok.:S

2012. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
55%
Most a Flórról eszembe jutott egy lány, aki 24órát vajúdott, kb úgy tették az ágyra, mint egy hullát... Mozdulatlanul sárgán-zölden "kómában". És hozzá kihozták a síró kisbabát, keltegette a csecsemős a félhulla lányt, anyuka itt a kisbabája... A szülésznő éktelen balhét csapott, mikor ezt meglátta. Nem is tudom mennyi időbe telt mire fel tudott ülni, plusz kellett pár óra mire fel is fogta, hogy már nem terhes, hanem anyuka, de elvárták volna az azonnali babázást.
2012. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!