Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kocsival vagy mentővel menjek...

Kocsival vagy mentővel menjek szülni?

Figyelt kérdés

A kórház ahol szülni fogok 70 kmre van tőlünk!A legközelebbi mentőállomás 40kmre...félúton a kórház és a lakhelyem között!Tehát ha elindul értem az ellenkező irányba indul,majd velem ugyanazon az úton irány a kórház!

Saját kocsink nincsen,de 3 autó(2 a szomszédságban,1 pedig a másik faluban)készenlétben áll!Ha úgy érzem mehetünk választhatom a kocsit is?

Mert azt is hallottam,hogy nem veszélyeztethetem sem magam,sem a babám!De mire a mentő ideér legalább 15 perc....szerintetek mit tegyek?


2009. júl. 6. 21:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
egy szülés általában 8-12 óra... mindkettő bőven belefér.
2009. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan mehetsz kocsival, hacsak nincs valami vészhelyzet, ami azonnali orvosi segítséget igényel. Ha elkezd folyni a magzatvíz vagy megkezdődnek a fájások üljetek autóba és irány a kórház!

Könnyű szülést!

2009. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Attól függ h milyen szakaszban vagy hány percesek a fájások,én biztoságosabbnak látom a mentőt abból a szempontból h ha bármi történik útközben ott jó kezekben vagytok. Még úgy is ha 15 percet várnod kell míg oda ér, én este 1/2 8 -kor mentem a kórházba és 3 óra múlva született meg a kislányom. De szerintem mivel messzebről mész lehet h megmondja a nőgyógyid h hány perces fájásal kell indulnod vagy ha elfolyt a magzatvíz akkor meg ugye azonnal.

további boldog babavárást és könnyű szűlést kívánok!

üdv 13,5 hós baba anyukája

2009. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Belinkelek Neked egy kérdést, igaz itt a taxi és a mentő közt van a dilemma, de hátha találsz hasznos választ.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Sajnos itt nem minden válaszoló kultúrált, elnézést érte.

2009. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem elkéstem az első babával, pedig 15 kmre van a kórház. Félúton már voltak tolófájások is. Nem ijesztgetni akarlak, ez a legritkább, hogy 2 óra alatt /éjjeli ébredéstől az első cicire tételig/ megvan a baba, de minden lehetséges. Ha valami gyanús van, akkor jobb ha indultok azonnal!
2009. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!Egyenlőre várat magára a kisherceg,de talán ma vagy holnap meglesz:)

Mégegszer köszi

2009. júl. 6. 22:49
 7/17 anonim ***** válasza:
szia ha megszületett a bab ird majd meg hogy jutottak el a korházig. de sztem kocsival elindulhattok:)
2009. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!


A kocsi biztonságosabb. Annak ellenére hogy nincs felszerelve. Mellesleg ha elindul a szülés a mentőben , ott se tudják "kezelni" a helyzetet, nagyon sterilnek kell lennie mindennek. Max. fájdalomcsillapítót tudnak adni. Ami még az autó mellett szól, hogy a mentő nem biztos, hogy riasztás után rögtön elindul. Mindenesetre, érdemes venni nagyméretű betétet /Tena/, ha előbb folyna el a magzatvized, ne érezd magad kellemetlenül; illetve nagyon jó szolgálatot tesz majd szülés után is!

2009. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
bocs, nem szülést akartam írni , mert akkor már télleg mindegy :=)), hanem 2-3 perces vajúdásokat
2009. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én a szülésfelkészítő tanfolyamon megkérdeztem, hogy lehet-e mentőt hívni. Kijönnek-e meg ilyesmi. Azt mondták, hogy igen, tehát nem kell érte fizetni, mint ahogy a linkben többen írták. (Ha mégis ne fizesd ki, mert jogtalanul kérik). Sőt azt mondta a doki, hogy nagyon fognak sietni, mert a mentősök rémálma, hogy a mentőben szül meg valaki. Szóval ebből azt gondolom, hogy ők nem nagyon vannak erre felkészülve.

Nekünk van ugyan autónk, de a férjemnek nincs jogosítványa, csak nekem. Végül egy rokon vitt be mégis. Mentővel kapcsolatban nem voltak túl jó tapasztalataim. Pl. apósom amikor rosszul lett 3 óra múlva jött ki a mentő, azalatt meg is halhatott volna. Szóval, szerintem ha van aki bevisz, inkább az autót válaszd.

2009. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!