Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora fájdalom a szülés, a...

Mekkora fájdalom a szülés, a vajúdás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem igazán lehet máshoz hasonlítani, de mégis?
2012. jún. 24. 14:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A menstruációs fájdalomhoz nagyon hasonlít, csak meg kell szorozni sokkal.

Viszont ez az egyetlen olyan fájdalom, aminek értelme van, és belátható a vége is (a hosszabb szülések is kb. egy naposak), szerintem összességében nagyon szép, és az eredmény bőven kárpótol.


A harmadikat épp 4 hete szültem, még viszonylag friss az élmény.

Előre nem lehet elképzelni, de szerintem nem is kell, elsőre nagy meglepetés éri az embert, de amikor már ott vagyunk, akkor nincs kiszállás, és a végén az ember örül, hogy "meg tudta csinálni", ahogy évezredek óta a nők...

2012. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni hogy kinek mennyire fáj.

Ha valakinek alacsony a fájdalomküszöbe annak egy kicsi görcs is iszonyatos fájdalommal járhat. Ha nagy a fájdalomküszöbe az a 4 órás vajúdást is mosolyogva csinálja végig.

Nekem nagyon kicsi a fájdalomküszöböm, mégis könnyű, épp hogy volt fájdalom amikor szültem. Igaz én alig 15 perc alatt megszültem a fiamat, így nem is vajúdtam,és eléggé kitágultam ahhoz,hogy könnyen,gyorsan szüljek.

Nekem a tavalyi fogászati kezelésem fájdalmasabb volt mint a szülésem..

Szóval nem lehet megmondani,hogy mekkora fájdalommal jár mert minden nőnél más..

2012. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen nem lehet hasonlítani semmihez.Nagyon erős fájdalom,de nekem ennél is erősebb volt a 3. szülés után szoptatás közben.Olyan erős volt hogy azt hittem nem bírom ki.Szülésnél az ember összeszedi magát,és igyekszik várni a következő fájást mert tudja hogy egyre közeledik az idő,ez egy örömteli várakozás,amiért bármit elviselsz.Alapvetően úgy vagyunk kitalálva hogy azonnal elfelejti az ember a fájdalmat ha ottvan a baba.
2012. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyéni, sőt más az egyik, meg a másik szülés is, nagyon sok függ a körülményektől, a környezettől stb.

Első szülésem borzasztó fájdalmas volt, olyan fájdalmaim voltak, h a görbét nem tudta vezetni a gép, folyton "kiment" volna róla....oxitocintól persze, mimástól. A második maga volt a nagykönyvi, fájt, fájt, de a fogfájás ennél 3szorta jobban szokott.

Mindenesetre igen, az első meg a 2. szülés nehézségeit is gyorsan elfelejtettem....:)Csak a baba volt, semmi más utána :)

2012. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én világéletemben azt hittem, magas a fájdalomküszöböm. Ehhez képest iszonyúan fájt maga a szülés pontosabban első babánál 5 óra (egybefüggő fájások) a második harmadiknál "csak" olyan 1-másfél óra fájt intenzíven, de halálfélelmem volt annyira fájt azt gondoltam nem is fogom túlélni.:)

persze túléltem mint látszik is:)

de NAGYON fájt.

(hozzátenném hogy fogfájásom még sose volt meg vesekövem se, ezeket szokták hasonlítani a szülési fájdalomhoz).

2012. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Fáj,de kibirható,különben kihalna az emberiség!
2012. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
bocsi, nem figyeltem... köszi a válaszokat! eléggé félek... :)
2012. jún. 24. 15:10
 8/18 timszy25 ***** válasza:
100%
Én 2 hete szültem úgyhogy nekem is friss az élmény.Én nem tudnám menstruációs fájdalomhoz hasonlítani,igazából semmihez nem tudom hasonlítani de azt tudom hogy nagyon fáj.Én elképzelni nem tudtam hogy tud valami ennyire fájni.4 óra alatt zajlott le de az utolsó másfél óra az nagyon kemény volt.Már szinte nem tudtam magamról annyira fájt.De ezek ellenére nagyon megéri mert amikor megszületik a baba tényleg minden fájdalmat elfelejt az ember.Érte bármikor végig csinálnám százszor is.
2012. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől úgy készítettem magam agyilag,hogy lesz,ami lesz,nem fogok félni.Tudtam,hogy fájni fog (fájt is nagyon),de csak a "végeredményre" koncentráltam.Gyors szülésem volt,nem kaptam semmi fájdalomcsillapítást,de nem is kértem.Biztos nem lesz baj,és gyors szülést kívánok!És ne félj! Bár tudom,könnyű mondani...
2012. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja,a kérdésre nem válaszoltam :) Nekem is mensis fájdalomra hasonlított az elején szorozva sokkal,maga szülés pedig...nem lehet mihez hasonlítani...én úgy éreztem,szétszakad mindenem.10-es voltam
2012. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!